Bezpiecznie na wakacjach

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
  3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
  4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
  5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
  6. Nie rozmawiaj z obcymi.
  7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
  8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
  9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
  10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
  11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
  12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
  13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
  14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
  15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
  16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
  17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
  18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
  19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
  20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
  21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
  22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
  23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
  24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
  25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Te same zasady w innym wydaniu:

W wakacje zapraszamy Was również do warszawskiego ZOO. Transmisje online codziennie o 14:00 na stronie FB warszawskiego ZOO.

Pozdrawiamy, życzymy udanego wypoczynku

Nauczyciele świetlicy.

Świętujemy razem z Tatusiami

dzien ojca2

Tradycyjnie w Polsce w Dzień Ojca dzieci składają swoim ojcom życzenia i wręczają własnoręcznie wykonane laurki, a w szkołach organizowane są specjalne przedstawienia z tej okazji.

W tym roku nie możemy świętować wspólnie żadnych świąt rodzinnych, co nie znaczy, że nie pamiętamy.

Oto kilka pomysłów na rodzinne świętowanie z Tatusiami :).

1. Piosenki dla taty:

2. Zatańcz z tatą:

3. Jak zrobić laurkę dla taty?

4. Zabawa papierem, praktyczne origami:

Pozdrawiamy

Wychowawcy Świetlicy :)

8 czerwca - Światowy Dzień Oceanów

Morza i oceany z problemami

www

Jednym z największych, globalnych wyzwań mórz i oceanów są ogromne ilości plastikowych śmieci, które dostają się do wód. Rocznie do środowiska morskiego potrafimy dostarczyć prawie 10 milionów ton plastiku!

A czy wiesz, jak zmiany klimatyczne wpływają na ekosystemy morsie? Co to jest eutrofizacja? Z jakim problemem zmaga się nasze Morze Bałtyckie? Jak chronić ekosystemy morskie?

Jeśłi chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy na: www.wwf.pl

Pobawmy się wspólnie

Z okazji Światowego Dnia Mórz i Oceanów zaproście rodziców do wspólnego działania.

Propozycje z okazji Dnia Dziecka

"Wszystkie Dzieci nasze są" - to słowa piosenki, którą wykonuje Majka Jeżowska. Dlatego my, Nauczyciele, składamy Wam jak najserdeczniejsze życzenia w dniu Waszego święta.

W tym roku nie możemy uczcić tego dnia bezpośrednio w szkole, więc zapraszamy Was do skorzystania z zasobów, które udostępnia internet.

W szczególności propnujemy Wam:

Dzień Dziecka online z Centrum Nauki Kopernik

Godz. 13.00 - Świecące laboratorium
Godz. 15.00 - Zwierzątka na wystawie Bzzz!

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka - Na Dzień Dziecka online zaprasza Teatr Itakzagramy i MDK Mińsk Mazowiecki

"Koziołek Matołek" - spektakl Teatru Dramatycznego w Warszawie

Mnóstwo atrakcji znajdziecie również na stronie:  www.gov.pl/edziendziecka

Pozdrawiamy i życzymy udanej zabawy

Pobaw się masą solną

Zabawa masą solną to ciekawe ćwiczenie kreatywności, motoryki małej i miły sposób na wspólne spędzenie czasu :)

Przepis na masę solną:

• 1 szklanka soli,
  • 1 szklanka maki,
  • 1/2 szklanki wody.

W misce wymieszaj mąkę z solą, a następnie dodaj wodę i dokładnie wymieszaj. Ugniataj do uzyskania jednolitej gładkiej i elastycznej masy.
Z gotowej masy solnej można lepić figurki lub wykrawać kształty. Gotowe dekoracje można pomalować farbami i zostawić do wysuszenia. Masę solną można również zabarwić podczas wyrabiania np. barwnikiem spożywczym lub przyprawami - po dodaniu kurkumy masa będzie zabarwiona na żółto.

A jeśli zechcesz pochwalić się swoimi dziełami z masy solnej, zrób zdjęcie i prześlij je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zamieścimy zdjęcia Twojej pracy na stronie szkoły :)

Zapraszamy do zabawy!