Wychowanie fizyczne

Drodzy uczniowie!
 
Zachęcamy do ćwiczeń między zajęciami on-line, w celu podniesienia zdolności psychomotorycznej. Mamy kilka zestawów do wyboru, które są Wam dobrze znane Dzisiaj proponujemy:
  • Weź wdech i podnieś ręce nad głowę. Zrób wydech i opuść ręce. Powtórz ćwiczenie 7 razy.                                                            
  • Zrób wdech i podnieś ręce nad głowę, a następnie stań na palcach. Zrób wydech, rozluźnij ciało i pochyl tułów do przodu. Powtórz  ćwiczenie 5 razy. 
  • Zrób wdech i podnieś ręce nad głowę, a następnie stań na palcach. Zrób wydech, rozluźnij ciało i pochyl tułów, opuszczając ciało  do ziemi. Wyprostuj się powoli, krąg po kręgu, zaczynając od kości ogonowej.
     
Propozycja lekcji WF w domu
Klasa IV-V     
Zachęcamy do wstania od biurka i poruszania się. Wykonaj rozgrzewkę tak jak to robiliśmy w szkole (krążenia ramion, wymachy, skłony tułowia, słony z pogłębianiem, krążenia tułowia, bieg w miejscu, pajacyki, przysiady, 3 pompki, krążenia głowy) każde ćwiczenie powtórz 10 razy. Na dzisiejszej "lekcji" poćwiczymy rzuty do celu lekkim przyborem. Proszę weź pluszową zabawkę i rzuć ją do wyznaczonego celu na początku z małej odległości  i stopniowo zwiększaj odległość, teraz poćwicz rzuty kulką z papieru, teraz dowolnym lekkim przyborem. Rzuty ćwicz 10 razy prawą ręką 10 razy lewą ręką. Możesz wykonywać rzuty z ustawienia bokiem, tyłem do celu rzutu. Do zabawy zaangażuj młodsze rodzeństwo. Po wykonaniu serii rzutów jeszcze raz wykonaj ćwiczenia z rozgrzewki. Super, że wykonałeś te ćwiczenia                                                
 
Klasa VI   
Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy dla was propozycje ćwiczeń. Wykonaj rozgrzewkę tak jak to robiliśmy w szkole ( krążenia ramion, wymachy, skłony tułowia, słony z pogłębianiem, krążenia tułowia, bieg w miejscu, pajacyki, przysiady, 3 pompki, krążenia głowy) każde ćwiczenie powtórz 10 razy.  Po wykonaniu rozgrzewki mam propozycje ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha https://www.youtube.com/watch?v=9VtMid8rlMA. Jeśli ćwiczenia podobały się Wam zachęcam do ich wykonywania co drugi dzień. Powodzenia
 
Klasa VII-VIII                                                                                                                                                                                                                         
Mamy teraz ładną pogodę. Możecie wyjść i odetchnąć świeżym powietrzem. Pamiętajcie tylko o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia. Proponujemy Wam ćwiczenia na kolejny tydzień, jest to aerobik. Ćwiczenia przeznaczone są dla chłopców i dla dziewcząt. Zachęcamy spróbujcie. Link do ćwiczeń https://youtu.be/MTNYTFuE2XE. Możecie sami również wybrać dowolny zestaw. Prosimy o wysłanie  krótkiego nagrania z ćwiczeń na messenger do swoich nauczycieli w-f. Życzymy jak najlepszych efektów.
                                                                                                                          
                                                                                                                               Nauczyciele wychowania fizycznego

Technika i edb

Drodzy uczniowie!
 
Tematy zajęć z techniki (kl. 5,6) oraz edukacji dla bezpieczeństwa (kl.8) znajdziecie w e-dzienniku w zakładce "kalendarz". Proszę o konsultacje emailowe.
Wioletta Suchcicka
 
 

Zajęcia logopedyczne, technika, edb, wych - fiz

Logopeda szkolny przesyłał będzie na adresy mailowe rodziców i wychowawców uczniów uczęszczających na terapię logopedyczną materiały do ćwiczenia w domu. Proszę o konsultacje na email.

Małgorzata Frączyk