Plastyka / Muzyka

Klasa 1a
Materiały przesyłane są na e-mail klasy dla wszystkich rodziców oraz zapisywane w kalendarzu klasy 1a w e-dzienniku.

Klasa 3b
Wiadomości o materiale do realizacji przesyłane są dla klasy do wszystkich rodziców na bieżąco przez Messenger.

Klasa 4-7
Informacje zapisywane są w kalendarzu klas w e-dzienniku oraz przesyłane na e-mail rodziców podany jako kontakt w e-dzienniku.

Po ukończeniu pracy, proszę zrobić zdjęcie i przesłać je na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie podajemy klasa …../ imię ucznia / numer z dziennika.

Jeśli praca została wykonana zgodnie z tematem i prawidłowo, nauczyciel wystawi w e-dzienniku ocenę bardzo dobrą, zapisując przed obszarem oceniania literę E, jako oznaczenie oceny wystawionej zdalnie. Jeśli praca wymaga poprawy, nauczyciel wystawia ocenę, ale indywidualnie udziela porad jak należy wykonać poprawę. Po wykonaniu poprawek pracę wysyłamy ponownie - dopisując w temacie: poprawa -klasa …../ imię ucznia / numer z dziennika.

25.03.2020 - Klasa 5a - Plastyka

Temat: Kompozycja otwarta i zamknięta.

1. Analizujecie tekst, aby umieć wskazać różnice między kompozycją otwartą i zamkniętą;
  2. Porównujecie wybrane reprodukcje dzieł pod kątem zastosowanej kompozycji;
  3. Tworzycie kompozycję otwartą lub zamkniętą na płaszczyźnie z zastosowaniem ustalonej wcześniej techniki, czyli :
  • na środku kartki A4 naklejacie pocztówkę (lub wielkości pocztówki obrazek wycięty z kalendarza, starej książki itp.)
  • dorysowujecie kredkami na całej kartce A4 dalszy ciąg tego, co jest na pocztówce, z zachowaniem kompozycji, którą wybraliście – ma pozostać ona otwarta albo zamknięta jak na pocztówce.

Pracę podpisujecie na stronie, na której znajduje się rysunek: kompozycja otwarta lub zamknięta - wybieracie jedną nazwę, żebym miała pewność, że wiecie co narysowaliście - czy zamkniętą czy otwartą.

25.03.2020 - Klasa 7 - Muzyka

Temat:Twórczość Fryderyka Chopina.

1. Przeczytajcie tekst do tematu z podręcznika str. 105-113;
  2. Zapiszcie w zeszycie najważniejsze Waszym zdaniem informacje nt. kompozytora i postarajcie się je zapamiętać;
  3. Jeśli macie możliwość posłuchajcie kilku utworów Chopina.

26.03.2020 - Klasa 5b - Muzyka

Temat: Na wielu strunach. Instrumenty strunowe. Podział instrumentów strunowych

1. Czytacie temat str. 54-97.
  2. Robicie notatkę:
    A. Instrumenty strunowe szarpane: wypisujecie od myślników - banjo,- harfa itd. samodzielnie (s.86-87),
    B. Instrumenty strunowe smyczkowe: - skrzypce, itd. str.88-89,
    C. Instrumenty strunowe uderzane: - fortepian, itd. str. 90-91.
  3. Jeśli macie możliwość wysłuchajcie ich brzmienia wyszukując je w Internecie.

27.03.2020 - Klasa 5a- Muzyka
Temat: Młodość Fryderyka Chopina. Życie i twórczość Chopina do roku 1830.

1. Przeczytajcie tekst do tematu z podręcznika str. 98-104;
  3. Jeśli macie możliwość posłuchajcie kilku utworów Chopina. (Zaproponowane w podręczniku: s.100 to- Mazurek D-dur, op.33, nr 2, Koncert fortepianowy e-moll, op. 11, cz. II)

Zachęcam Was do rysowania, malowania, kolorowania, bo to wspaniały sposób na spędzenie czasu. Życzę przyjemnej pracy

Elżbieta Kotomska