Obchody Europejskiego Dnia Języków w Szumowie

26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów tego dnia. A jak tym razem się bawiliśmy? Oto krótka relacja oraz fotorelacja.

Uczniowie klas I-III poznawali języki i kulturę różnych krajów europejskich oglądając filmiki poświęcone tej tematyce, by na koniec sprawdzić swoją wiedzę w quizie wiedzy o krajach europejskich.

Uczniowie klas starszych pogłębiali swoją wiedzę o językach europejskich poprzez rozwiązywanie zadań umieszczonych na drzwiach klasopracowni na terenie szkoły. Ponadto dla klas IV-VIII została zorganizowana gra terenowa w języku angielskim, w przygotowanie której włączyła się młodzież klas trzecich gimnazjum. Uczniowie, podzieleni na grupy, mieli za zadanie rozwiązać sześć zadań. Rozwiązanie czterech zadań wymagało od uczestników gry komunikacji w języku angielskim z królową Elżbietą, św. Patrykiem, Winstonem Churchillem oraz ogrodnikiem.

Ostatnim etapem obchodów Europejskiego Dnia Języków jest zaproszenie wszystkich klas do wzięcia udziału w przygotowaniu wystawy pt. „I’m proud to be Polish” (Jestem dumny, że jestem Polakiem). Wystawa ta będzie jednocześnie nawiązaniem do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Fotorelacja z Europejskiego Dnia Języków w Szumowie