„Więcej niż klub” – Paweł Beręsewicz

           Książka  napisana przez Pawła Beręsewicza opowiada o dwóch kolegach, którzy pasjonowali się piłką nożną. Jeden z nich był fanem słynnego piłkarza – Messiego, a drugi – Ronaldo. Stąd wzięły się ich pseudonimy. Dodam, że obaj chłopcy grali w klubie piłkarskim Frutex Pięknogóra, gdzie wcześniej grał ojciec Messiego.

            Pewnego dnia do klasy przyszła nowa uczennica, Ewka, która została menadżerką przyjaciół. Klub zaczął się rozwijać. Niespodziewanie stała się rzecz straszna:  spłonęła fabryka Frutexu, głównego sponsora klubu. Przez to nieszczęście nie stać ich było na utrzymanie trenera, zakup paliwa do kosiarki i dowóz zawodników na mecze rozgrywane na innych stadionach. Załamana drużyna myślała, że to już koniec ich przygody z piłką. Po namowie Messiego, jego tata zgodził  się sponsorować klub. Trzeba dodać, że ten pan prowadził sklep Na rogu. Drużyna zmieniła więc nazwę na Frutex na rogu Pięknogóra. Jako trenera zatrudniono nauczyciela języka hiszpańskiego, który w młodości trenował w szkółce Barcelony razem z prawdziwym Messim. Odtąd drużyna odnosiła wiele zwycięstw i znajdowała się na szczycie tabeli. Na koniec sezonu na mecz przyjechał skaut Barcelony, kolega trenera Frutexu. Spodobała mu się gra Messiego, więc dał mu szansę wyjechać i trenować w słynnej szkółce dumy Katalonii. Tak oto spełniło się marzenie młodego piłkarza. Był on szczęśliwy, że otrzymał szansę na rozwój. Jednak okazało się, że życie potrafi płatać figle i nie wszystko jest tak proste, jak by się mogło wydawać.

            Polecam tę książkę wszystkim fanom futbolu. Na początku wydawało mi się, że będzie wyłącznie o piłce nożnej, ale później pojawiły się inne wątki, dzięki którym powieść jest ciekawa i przyjemnie ją się czyta.

Dominik Łuniewski, kl. VII

Rok szkolny2017/2018