Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

„Mała księżniczka” - Frances Hudgson Burnett

Witam! Mam na imię Weronika i chciałabym zachęcić Was do przeczytania książki Frances Hudgson Burnett pt. „Mała księżniczka”. Jest to poruszająca powieść, wielokrotnie filmowana i wystawiana w teatrze. Akcja toczy się w Londynie. Główna bohaterka – Sara przyjeżdża do tamtejszej elitarnej szkoły z pensjonatem. Dziewczynka jest kulturalna i dobrze się uczy. Pochodzi ona z bogatej rodziny. Jej ojciec, który samotnie wychowuje córkę,  posiada kopalnię diamentów. Niestety niespodziewanie wszyscy dowiadują się o jego  śmierci. Sara zostaje sierotą, bez dotychczasowego bogactwa. Od tej chwili dyrektorka pensjonatu traktuje ją bardzo źle. Bez wahania wyrzuca dziewczynkę ze szkoły i zatrudnia ją w charakterze służącej. Sara zamieszkuje na poddaszu  w brudnej i  ciemnej izbie. Jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami!

Weronika Gwardiak, klasa III b G

Rok szkolny 2017/2018