„Mała księżniczka” - Frances Hudgson Burnett

Witam! Mam na imię Weronika i chciałabym zachęcić Was do przeczytania książki Frances Hudgson Burnett pt. „Mała księżniczka”. Jest to poruszająca powieść, wielokrotnie filmowana i wystawiana w teatrze. Akcja toczy się w Londynie. Główna bohaterka – Sara przyjeżdża do tamtejszej elitarnej szkoły z pensjonatem. Dziewczynka jest kulturalna i dobrze się uczy. Pochodzi ona z bogatej rodziny. Jej ojciec, który samotnie wychowuje córkę,  posiada kopalnię diamentów. Niestety niespodziewanie wszyscy dowiadują się o jego  śmierci. Sara zostaje sierotą, bez dotychczasowego bogactwa. Od tej chwili dyrektorka pensjonatu traktuje ją bardzo źle. Bez wahania wyrzuca dziewczynkę ze szkoły i zatrudnia ją w charakterze służącej. Sara zamieszkuje na poddaszu  w brudnej i  ciemnej izbie. Jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami!

Weronika Gwardiak, klasa III b G

Rok szkolny 2017/2018