Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Spotkanie z kulturą ludową

W bibliotece Szkoły Podstawowej w Szumowie odbyło się spotkanie z Paniami Wiesławą Bańkowską i Aliną Przeździecką. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ciekawa i oryginalna jest twórczość ludowa. Z dużym zainteresowaniem słuchali Pań, których pasją stało się rękodzielnictwo. Podziwiali Ich prace, świadczące o ludowym mistrzostwie. Umiejętności zaproszonych Pań przekonały uczniów, że zaangażowanie i kreatywność to cechy, dzięki którym można z powodzeniem budować kulturę Małej Ojczyzny. Spotkanie     w szkolnej bibliotece zachęciło uczniów do rozwijania samorodnych talentów i włączenia się do wzbogacania twórczości ludowej. Pierwsze kroki już zostały zrobione, ponieważ w części warsztatowej spotkania uczniowie pod kierunkiem Gości wykonywali kolorowe kwiaty, palemki i wielkanocne pisanki. Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i satysfakcji. Aktywność uczniów daje nadzieję na to, że w dobie komputerów twórczość ludowa będzie nadal uważana za wartość bezcenną.

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz