Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Wojewódzki sukces uczennic z Szumowa

Wśród laureatów tegorocznej VIII edycji Wojewódzkiego konkursu na wiersz lub fraszkę o bibliotece „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka” są dwie uczennice z naszej szkoły: JULIA KUREK z klasy III b, która zdobyła I MIEJSCE w kategorii uczniowie klas I- III szkoły podstawowej oraz PAULINA BRULIŃSKA z klasy III c – WYRÓŻNIONA w kategorii uczniowie klas gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia było: rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz umiejętności stosowania pisemnych form wypowiedzi, wyeksponowanie dobrych stron biblioteki a także promowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Komisja konkursowa oceniała: zgodność pracy z tematem, jej pomysłowość i oryginalność. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku podczas Konferencji „Biblioteki szkolne”. Julia i Paulina otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali recytacji wierszy w wykonaniu zdobywców pierwszych miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy!