Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Niech żyje bajka!

Biblioteka Zespołu Szkół w Szumowie jak bajkowy SEZAM dzieli się swoimi skarbami nie tylko z uczniami ale i z przedszkolakami. Dzieci z przedszkola miały kolejną atrakcję! Odwiedziły ich postacie z bajek. Uczennice z zespołu bibliotecznego: Aleksandra Dębek, Oliwia Dzieniszewska, Katarzyna Jabłecka, Vanessa Legacki i Magda Wyszomierska przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Witajcie w naszej bajce!”.
Czerwony Kapturek niósł w koszyku same smakołyki, leśniczy pilnował bezpieczeństwa w lesie, a wilk chciał wszystkich przechytrzyć. Oczywiście jego plany się nie udały. Dobra wróżka sprawiła, że życie Kopciuszka stało się bogate i szczęśliwe. Przepiękna Śnieżka musiała uciekać przed złą macochą. Na szczęście pomogło jej siedmiu krasnoludków. Roszpunka, zamknięta w wieży, doczekała się spełnienia swoich marzeń. Jak to zwykle
w bajkach bywa: dobro górą, zło przegrywa! Każda baśniowa scenka kończyła się morałem, interpretującym symbolikę zdarzeń przedstawionych na scenie. Uatrakcyjnieniem występu były: barwna scenografia, porywająca muzyka i piękny taniec.
Uczennice z klasy V b tak wspaniale zaprezentowały swoje role, że oglądanie znanych baśni stało się prawdziwą przyjemnością. Dzięki teatralnemu przedsięwzięciu szkolnej biblioteki aktorzy i widzowie jeszcze raz przekonali się, że bajka może nas wiele nauczyć.
Dziękuję wszystkim uczennicom, które z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością współpracowały ze mną podczas przygotowywania bajkowego przedstawienia.

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz