Co czytają trzecioklasiści?

Uczniów klasy III a  zachwyciła książka ze szkolnej biblioteki. Nosi tytuł „Dziadek i Niedźwiadek”. Jej bohaterowie bardzo spodobali się trzecioklasistom. Na wystawie bibliotecznej „Książka nas inspiruje!” można było podziwiać talent plastyczny i wyobraźnię dzieci. Historię z książki Łukasza Wierzbickiego uczniowie przedstawili na wspaniałych ilustracjach. Dlaczego tak polubili „Dziadka i Niedźwiadka”? Oto niektóre wypowiedzi z ankiety, którą przeprowadziła biblioteka szkolna.

<< Książka pt. „Dziadek i Niedźwiadek” jest bardzo ciekawą lekturą. Jej bohaterem jest przeuroczy psotny niedźwiadek, którym zaopiekowali się polscy żołnierze. W tej opowieści jest bardzo dużo ciekawych przygód żołnierzy i ich pupilka. Najbardziej podobała mi się część, w której Wojtek (tak nazywał się miś) nastraszył kilkoro ludzi. Tę książkę napisał Łukasz Wierzbicki. Uważam, że jest ona bardzo interesująca. >>  Maja

<< Chciałbym Wam polecić książkę „Dziadek i Niedźwiadek”. Opisana jest tam bardzo fajna historia o przyjaźni misia o imieniu Wojtek.>> Kuba

<< Sądzę, że to książka pełna przygód. Opowiada o niedźwiedziu Wojtku w czasach II wojny światowej. Książka jest długa, ale wciągająca. Bardzo mi się podobała i z chęcią ją przeczytałem.>> Filip

<< Moim zdaniem lektura „Dziadek i Niedźwiadek” opisuje zabawną i ciekawą historię misia Wojtka. Opowiada również o trudnych czasach II wojny światowej. Książka uczy nas przyjaźni bez względu na to, kim jesteśmy. Jej bohaterowie uczą nas wytrwałości i dążenia do celu.>>  Amelia

<< Niedźwiadek Wojtek był odważny, pomagał żołnierzom nosić pociski. Przydarzyły mu się różne śmieszne sytuacje, np. jak chciał zjeść mrówki i oblizywał nosek. Niedźwiadek ćwiczył boks z majorem Chełkowskim. Najlepsze opowiadanie to „Legowisko”.  Patrycja

<< Lektura „Dziadek i Niedźwiadek” jest śmieszna i ciekawa. Najciekawsza część opowiada o walce pod Monte Cassino. Najśmieszniejsze osoby to  kucharz i praczka.>>  Paweł

<< Książka „Dziadek i Niedźwiadek” opowiada nam o przyjaźni człowieka z niedźwiedziem. Moim zdaniem, ta historia pokazuje, jak żyli żołnierze w czasie II wojny światowej. Uważam, że lektura jest ciekawa, bo niektóre rozdziały są śmieszne. Zdarzały się historie, które były wzruszające.>>  Klara

<< Lektura pt. „Dziadek i Niedźwiadek” bardzo mi się podobała, ponieważ zaciekawiło mnie to, że miś dołączył do wojska. Jedną z jego przygód było odwiedzenie zamku Hrabiostwa Con Piselli. Spodobało mi się, że niedźwiadek walczył pod Monte Cassino, jak mój prapradziadek.>> Krystian

<< Dziadek i Niedźwiadek” to zabawna książka - opisuje dużo ciekawych historii. Bardzo lubię w wolnych chwilach opowiadać tę lekturę, bo jest interesująca. Chciałabym ją jeszcze raz przeczytać.>>  Julka

<< Ta książka jest bardzo wciągająca, fajnie się ją czyta. Jest w niej dużo informacji i ciekawych postaci. Można się dużo dowiedzieć. Poznajemy prawdziwe historie o II wojnie światowej. Tę książkę polecam każdemu do przeczytania.>> Igor

<< Niedawno przeczytałem książkę pod tytułem „Dziadek i Niedźwiadek”. Jest to historia niedźwiedzia Wojtka, który walczył razem z polskimi żołnierzami. Przeżył wiele ciekawych przygód. Wojtek był bardzo pracowity. Lektura bardzo mi się podobała, bo lubię historie wojenne.>> Alek

Niech te słowa będą zaproszeniem do poznania utworu literackiego pt. „Dziadek i Niedźwiadek” tych, którzy go jeszcze nie znają. Jest wiele książek, rozbudzających ciekawość i wyobraźnię czytelnika. Szkolna biblioteka – jak zwykle – zawsze pomoże w ich odnalezieniu.

Dziękuję uczniom klasy III a i ich Wychowawczyni Pani Jolancie Oczechowskiej za współpracę przy popularyzowaniu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Naprawdę: Warto czytać!

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

Klasa3