APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

,,Potrzeba nam wolości…” to hasło zawarte w jednym z wierszy, który znalazł się w repertuarze recytatorów występujących podczas apelu z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Czasy bardzo odległe, ale przesłanie aktualne do dziś.
O okolicznościach ogłoszenia pierwszej w Europie Ustawy Rządowej - polskiej Konstytucji, jak również o tym, jak obchodzona jest rocznica jej uchwalenia w całym kraju, opowiadali uczniowie naszej szkoły 7.05.2019 r. podczas uroczystego apelu. Przekaz tych ważnych dla każdego Polaka informacji odbył się w konwencji sejmiku, w którym brali udział uczniowie szkoły podstawowej, przybliżając klimat XVIII – wiecznej, bardzo trudnej i skomplikowanej historii naszego kraju.
Proza i poezja w wykonaniu recytatorów poparta była obrazami zawartymi na prezentacji specjalnie przygotowanej na ten dzień. Całość uświetniły pieśni chóru szkolnego.


A. Frąckiel
M. Jasionek
E. Kotomska
G. Leszczyńska