„Boże Narodzenie - droga miłości do człowieka”

„Dając świadectwo naszej miłości, sami wzbogacajmy się o tę miłość.
Miłość to owoc każdej pory roku, więc zawsze jest w zasięgu ręki”.
Matka Teresa z Kalkuty


„Boże Narodzenie - droga miłości do człowieka” pod takim hasłem dnia 21 grudnia odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wśród zaproszonych gości był obecny Proboszcz Parafii Szumowo ks. Kanonik dr Sławomir Grodecki oraz wikariusz ks. Marek Ulatowski. Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Jasionek.
Jasełkową żywą szopkę przedstawili uczniowie z klas Ia, IIb i IVb. Mali aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, mędrców, karczmarza, setnika. Nie zabrakło też Heroda, Lucyfera i Śmierci. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach przyjęli zaproszenie karczmarza, by przenocować w stajence. Do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca wydarzenia z Betlejem przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru pod przewodnictwem pani Elżbiety Kotomskiej przy akompaniamencie ks. M. Ulatowskiego. Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców wytworzyło niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełnił całość przedstawienia. Część artystyczną zakończyli uczniowie klasy VIb, którzy wykonali taniec „Uratowani”.
Ksiądz proboszcz pogratulował uczniom występu i złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała organizatorom i przyłączyła się do życzeń.
Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy Ia za pomoc przy wykonaniu dekoracji i piękne stroje małych aktorów. Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością. 

Organizatorzy:
Ks. M. Ulatowski
D. Trzeciak
U. Krajewska
E. Kotomska
J. Oczechowska
W. Suchcicka