Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Otwarcie przedszkola w Szumowie

18 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola przy Zespole Szkół w Szumowie.

W inauguracji wzięli udział m.in.: posłanka na Sejm RP Bernadeta Krynicka, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Danuta Radwańska, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie ks. kan. Sławomir Grodecki, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, pracownicy Urzędu Gminy Szumowo oraz radni Gminy Szumowo.

Po oficjalnej części uroczystości (przemówienia, gratulacje, życzenia, prezenty oraz przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku) do przedszkola zawitał jeszcze jeden gość - Pani Jesień. W tę rolę wcieliła się uczennica klasy IV b – Julia Kurek. Obdarowała dzieci swoimi darami i poprosiła przedszkolaki o część artystyczną.

Jedna z grup sześciolatków zaśpiewała piosenkę „Jabłka, gruszki, śliwki”, natomiast druga wcieliła się w muzyków orkiestry i zagrała  na instrumentach „Marsz turecki” Ludwika van Beethovena. Największy zachwyt wzbudziła inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” przygotowana przez grupę pięciolatków. Rolę narratora odegrała uczennica klasy IVa – Łucja Gawkowska. Wszyscy pięknie się zaprezentowali i otrzymali gromkie brawa od przybyłych gości. Dodatkową nagrodą za wspaniały występ był tort ufundowany przez Radę Rodziców Przedszkola. Goście na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali od przedszkolaków  „sówki”.

Prezenterami uroczystości byli uczniowie klasy VIII – Amelia Komor i Jakub Jasionek. Po oficjalnym otwarciu przedszkola  wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia przedszkola i stołówki.

Beata Konopka, Elżbieta Kos, Marta Przychodzeń