Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

XVIII Dzień Papieski

„Jezus Chrystus przyszedł objawić ludzkości ojcostwo Boga. Objawić, czyli przywrócić.
Przywrócić przez posłuszeństwo aż do śmierci i to śmierci krzyżowej”. Jan Paweł II


16 października 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Proboszcz Parafii Szumowo ks. kanonik dr Sławomir Grodecki oraz ksiądz wikariusz Marek Ulatowski. Przesłaniem uroczystości były słowa Ojca Świętego: „Ojcostwo Boga stanowi wzór i oparcie dla ojcostwa ludzkiego”.
Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Jasionek. Część artystyczną rozpoczął chór pod kierunkiem pani Elżbiety Kotomskiej i przy akompaniamencie ks. Marka Ulatowskiego, który wykonał ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”. Uczniowie klasy VIII zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas montażu słownego „Wołam z całej głębi tysiąclecia… niech zstąpi Duch Twój…”. Przybliżyli wszystkim zebranym naukę Jana Pawła II, którą nam zostawił w swoim nauczaniu. „Promocja ojcostwa - Ojcostwo Boga nie umniejsza ojcostwa ludzkiego. Wprost przeciwnie: stanowi dla niego wzór i oparcie”.
Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna „Jan Paweł II - Ojciec”. Następnie chór zaśpiewał piosenkę „Abba Ojcze” przy akompaniamencie ks. Marka Ulatowskiego.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy IVb zatańczyli taniec „Ty jesteś drogą”.


Ks. Marek Ulatowski
Elżbieta Kotomska
Urszula Krajewska
Jolanta Oczechowska
Dorota Trzeciak