,,Witaj szkoło, oto wracamy!”

Tymi słowami społeczność szkolną Zespołu Szkół w Szumowie powitała jedna z uczennic w trakcie krótkiej części artystycznej w dniu 3 września 2018r. Nie zabrakło też odniesienia do innego września, tego sprzed 79 lat, kiedy to sale lekcyjne były puste, a wielu młodych ludzi, zamiast zdobywać wiedzę, musiało stawić czoła niemieckiemu okupantowi. Uczniowie naszej szkoły złożyli hołd żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny, zapalając znicze na ich grobach.

rozpoczecie roku szkolnego  2018 6

 Rozpoczynający się nowy rok szkolny stawia przed uczniami wiele wyzwań, ale jest też czasem nawiązywania przyjaźni i wspólnej zabawy. O tym właśnie naszym uczniom przypomniała Sekretarz Gminy Szumowo, Pani Hanna Szabłowska. Wspomniała też o możliwości korzystania ze stołówki szkolnej, co jest nowością w bieżącym roku. Z funkcjonowaniem tego miejsca wiążą się zmiany w naszej placówce. O nich mówiła w swoim wystąpieniu Dyrektor Zespołu Szkół w Szumowie, Pani Bożena Kosobudzka: od tego roku szkolnego będą dwie długie przerwy. Umożliwi to wszystkim chętnym uczniom korzystanie z obiadów w nowym obiekcie. Pani dyrektor złożyła życzenia pierwszoklasistom rozpoczynającym w tym roku swoją przygodę ze szkołą, a uczniom klasy ósmej i trzecich gimnazjum, których na koniec nauki czekają egzaminy, zwróciła uwagę na to, że to od ich zaangażowania zależeć będzie wynik, otwierający im drzwi do dalszej edukacji.

Podczas apelu głos zabrał także Proboszcz Parafii Szumowo, Ksiądz Kanonik Sławomir Grodecki, który podkreślił znaczenie aktywności młodych ludzi dla własnego rozwoju, życząc młodzieży, aby taka właśnie była. Natomiast przedstawiciel Komendy Powiatowej w Zambrowie, sierżant sztabowy Pan Damian Grabowski zapewnił ze swej strony o wsparciu w każdej trudnej sytuacji. Wyraził też nadzieję, że nowy rok szkolny będzie bezpieczny i spokojny. 

Po zakończeniu uroczystości odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.

G. Leszczyńska
E. Kotomska
Z.Komor