Program Horyzonty szansą dla ósmoklasistów

Fundacja EFC zaprasza uczniów klas 8 do udziału w kolejnej edycji programu Horyzonty. Absolwenci naszej szkoły już korzystają z Programu Stypendialnego Horyzonty, dzięki któremu mogą rozwijać własne zainteresowania, doskonalić swoje umiejętności, poszerzać wiedzę oraz kontynuować naukę m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Jeśli jesteś ciekawy świata, chcesz się rozwijać i uczyć w wybranych, dobrych szkołach w dużych miastach w Polsce, ta oferta jest dla Ciebie. Rekrutacja rozpoczyna się 15 lutego 2021 r.

Co daje udział w Programie

Stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Dla stypendystów organizowane i finansowane są wyjazdy na wakacje, ferie, nauka języków obcych oraz egzaminy na certyfikat.

Kto może wziąć udział w Programie

Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas 8, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tyś. mieszkańców, a dochód w rodzinie nie przekracza 1200 zł netto na osobę. Nie jest określana średnia ocen, lecz należy spełniać wymagania rekrutacyjne stawiane przez te szkoły średnie, które są partnerami Fundacji EFC. 

Chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z panią Izabelą Buczek - koordynatorką regionalną Fundacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu możesz poczytać o Programie oraz o Fundacji EFC: Fundacja EFC - program

Kryteria i Regulamin Programu Horyzonty: Program Horyzonty - regulamin