Ferie w domu mogą być fajne :)

Tegoroczne ferie są inne niż dotychczas i to pod wieloma względami: zostajemy w domu ze względu na pandemię, cała Polska ma ten sam termin ferii i do tego nie ma śniegu. Lecz mimo to ten czas nie musi być nudny! Jeśli nie macie pomysłów na Wasze ferie, przejrzyjcie poniższe propozycje. A jest w czym wybierać :). A śnieg? Meteorolodzy zapowiadają, że niebawem spadnie. Trzymamy kciuki i do dzieła! Ferie czas zacząć!

Propozycja 1.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przygotowała az cztery propozycje konkursów. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić zamiedzczoną poniżej Kartę zgłoszeniową i zapoznać sie z Klauzulą informacyjną oraz regulaminami.

   Karta zgłoszeniowaKonkurs straz         

   Klauzula informacyjna

1. Indywidulany konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3. Zadaniem jest stworzenie pracy plastycznej pt. „MÓJ BEZPIECZNY DOM”.

   Regulamin konkursu plastycznego

2. Indywidulany konkurs GRA PLANSZOWA dla uczniów klas 4-8. Zadaniem konkursowym jest stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa.

  Regulamin konkursu GRA PLANSZOWA

3. Projekt na Maskotkę Straży Pożarnej - konkurs indywidualny dla uczniów klas 1-8. Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu maskotki. Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać oficjalna maskotka Państwowej Straży Pożarnej?

  Regulamin konkursu na projekt maskotki

4. Zespołowy konkurs na SPOT FILMOWY dla uczniów klas 1-8. Zadaniem konkursowym jest nagranie spotu filmowego pt. „CZAD – JAK BYĆ BEZPIECZNYM WE WŁASNYM DOMU”. 

  Regulamin konkursu na spot filmowy

Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres: KOMENDA GŁÓWNA PSP, Wydział Prewencji Społecznej, UL. PODCHORĄŻYCH 38, 00-463 WARSZAWA,

z dopiskiem nazwy Konkursu na kopercie (PLASTCZNY, GRA, MASKOTKA,  SPOT).

Prace należy przesłać do 9 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, mediach społecznościowych oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Więcej informacji znjadziesz tutaj: KGPSP

ferie jedynka

 

Propozycja 2.

"Zima z Radiem" to propozycja Programu 1 Polskiego Radia. Codziennie od 9.00 do 12.00 na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne oraz wędrówki po świecie w wersji online. Na radiowej antenie eksperci z różnych centrów nauki podpowiedzą, jak zrobić własne małe laboratorium i samodzielnie przeprowadzić bezpieczne doświadczenia. Specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych opowiedzą natomiast o sekretach zwierząt domowych: pająka, ćmy, muchy, gupika, skalara, papugi, czy żółwia.

Także w ramach "Zimy z Radiem", od 4 do 15 stycznia o godz. 10.35 i 11.35 w Programie 1 można będzie wysłuchać dwóch fragmentów słuchowiska dla dzieci i młodzieży według powieści Frances Hodgson Burnett pt. "Tajemniczy ogród". 

Po więcej informacji kliknij tutaj: "Zima z Radiem"

  

 

Propozycja 3.

#FerieBezNudy to zaproszenie do zabawy według własnych zaiteresowań bądź nastroju danego dnia

1. GAMINGOWO, czyli nadrabianie gamingowych zaległości z doborową ekipą:  Rojo, Ewron, Nervarien, Astrofaza i wielu innych.ferie bez nudy

2. LUŹNIEJ, czyli jak założyć i prowadzoć vloga, najdziwniejsze zwyczaje zwierząt, świat iluzji razem z Magic of Y, a z Kubą Polkowskim planszówki, które wciągają na wiele godzin.

3. KREATYWNIEJ, czyli jak rozwijać swoją pasję. Pomogą Ci w tym HEADSTER, PROZURE, WIELMOŻNY.

4. AKTYWNIEJ, czyli codziennie fit - ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz swoje ręce i nogi, poprawisz szybkość i równowagę, a może nawet zrobisz szpagat.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij FerieBezNudy!

 

Propozycja 4.

"Ferie z TVP" to nowa oferta programowa przygotowana przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Twarzą i ambasadorką projektu jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku. „Ferie z TVP” dostępne są na antenach Telewizji Polskiej, w serwisie vod.tvp.pl, na stronie ferie.tvp.pl oraz na platformie hybrydowej.

1.TVP ABC zaprasza widzów w wieku 4-10 lat codziennie w godzinach 8.00-13.00. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.

2. TVP3 oraz TVP Stream w godz. 8.00-13.00 zapraszają młodzież powyżej 10 roku życia na  filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: „Znajdź mnie w Paryżu” lub „Nowych legend o Małpim Królu”.

3. W godz. 9.00-11.00 TVP zaprasza na cykl dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych:

„Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. 

„Strefa ruchu” - ćwiczenia z gwiazdami sportu

„Poczuj rytm” - zatańcz z miestrzami tańca

"Uczniowie z klasą” – to  wyjątkowy talent show, w którym młodzi ludzie będą prezentować swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo.

„Wkręć się w to!” - kreatywne spędzanie czasu w domu.

"Zaczarowany świat sztuki!” –  wizyty w muzeach i galeriach sztuki oraz w miejscach zazwyczaj niedostępnych – pracowniach konserwatorskich, muzealnych piwnicach i magazynach.

„e-MOCje” – to program  poradnikowy  poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży.

Wiecej szczegółów znajdziesz na stronie: "Ferie z TVP"

 

Propozycja 5.

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne. Więcje szczegółów znajdziesz na stronach: MOK Zambrów oraz zambrowiacy.pl

                                        MOK Zambrów ferie towarzyski 2021 MOK Zambrów ferie plastyka 2021MOK Zambrów ferie muzyka 2021MOK Zambrów ferie teatr 2021MOK Zambrów ferie nowoczesny 2021