Grudniowe wydarzenia w Przedszkolu

Święta u przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje.

Tematyka grudniowych zajęć dotyczyła w większości zbilżających się świat oraz wizyty ulubieńca dzieci - Świętego Mikołaja. Mimo pandemii Święty Mikołaj nie zapomniał o naszych przedszkolakach i 7 grudnia przyodziany w maseczkę i rękawiczki przyszedł do przedszkola, aby wręczyć grzecznym dzieciom prezenty. 18 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w grupach, na których panowała świąteczna atmosfera.

Świąteczna fotogaleria

Mikołajki 2020 2

 

Woda - Twój przyjaciel, plastik - Twój wróg

8 grudnia 2020 r. przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w spotkaniu online pod tytułem "Woda - Twój przyjaciel, plastik - Twój wróg" z Panią Jolantą Reisch-Klose. Pani Jola pisze książki dla dzieci, ale nie tylko. Naszym przedszkolakom opowiadała o ekologii i o obiegu wody w przyrodzie. Dzięki temu, że spotkanie było przeprowadzone na żywo, dzieci mogły w nim aktywnie uczestniczyć odpowiadając na pytania prowadzącej, a nawet śpiewając piosenkę. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Woda twój przyjaciel1

                                                          Woda twój przyjaciel2