Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

,,A gdy wolności przyszedł czas’’

Tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole już w piątek, 10 listopada 2017r.

Młodzież udekorowana biało - czerwonymi kotylionami włączyła się w śpiewanie żołnierskich piosenek. Hala sportowa rozbrzmiała pieśniami: ,, Z młodej piersi się wyrwało” i  ,,Przybyli ułani pod okienko”. Ze wzruszeniem przypomniano historię wojaka ruszającego na bój uwiecznioną w pieśni „ O mój rozmarynie”. Było bardzo nostalgicznie i poważnie.

Wiersze recytowane przez uczniów opowiadały o trudnych czasach niewoli i wielkiej euforii naszych rodaków przed stu laty z odzyskania niepodległości.

Na zakończenie uroczystości ustami jednej z uczennic przypomniano o tym, że współczesny  patriota to człowiek, który zna swoją historię, szanuje bohaterów, dba o język polski, rozwija się  i ma świadomość, na jakiej ziemi się urodził. 

 Za rok stulecie niepodległości. Zadbajmy już teraz o to, aby jak najlepiej przygotować się do obchodów tak ważnej rocznicy.

 

            K. Dmochowska, G. Leszczyńska, E. Kotomska