„Wstańcie chodźmy”- apel z okazji XIX Dnia Papieskiego

Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!” Jan Paweł II

16 października 2019r. odbył się uroczysty apel z okazji XIX Dnia Papieskiego. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Proboszcz Parafii Szumowo ks. kanonik dr Sławomir Grodecki oraz ksiądz wikariusz Marek Ulatowski; Sekretarz Gminy Szumowo pani Hanna Szabłowska; Prezes Banku Spółdzielczego pan Edward Lipiński; Sekretarz Rady Rodziców szkoły pani Sylwia Kopańczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przedszkola pani Marta Zięba.

Przesłaniem uroczystości były słowa Jezusa Chrystusa „Wstańcie, chodźmy” skierowane do Apostołów w bardzo dramatycznych okolicznościach, już po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką.               

Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący Samorządu Szkolnego Mikołaj Werpachowski. Część artystyczną rozpoczął chór pod kierunkiem pani Elżbiety Kotomskiej, który wykonał pieśń „Teraz szukam Ciebie”. Uczniowie klasy VIa zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas montażu słownego poświęconego I Pielgrzymce Św. Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979 roku) oraz osobie Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Młodzież przybliżyła zebranym słowa Jezusa, a także życie i działalność dwóch wielkich Polaków – św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, którym przyszło żyć w trudnych i dramatycznych czasach.

Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna „Obudź mnie”. Następnie chór zaśpiewał piosenkę „Kochamy cię Janie Pawle”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy Vb wykonali taniec „Podnoszę głowę”.

 

                                                                                              Ks. M. Ulatowski, E. Kotomska, W. Suchcicka, J. Oczechowska, D. Trzeciak