,, Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…”

Takie hasło towarzyszyło tegorocznym uczniom klas pierwszych podczas ślubowania, które odbyło się w naszej szkole dnia 10 października 2019r.
Tego dnia 32 pierwszoklasistów przyrzekało, że będą sumiennie wypełniać obowiązki, dbać o dobre imię szkoły, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Każde z nich w uroczysty sposób, specjalnym ołówkiem, było pasowane przez dyrektor szkoły Panią Bożenę Kosobudzką na ucznia Zespołu Szkół w Szumowie, a na pamiątkę tej uroczystości otrzymało dyplom.
Potwierdzeniem tego, że dzieci zasłużyły na miano ucznia, był pokaz ich wiedzy i umiejętności.
Pierwszoklasiści recytowali wiersze o Ojczyźnie, a także mówiące o tym, jak właściwie zachowywać się w szkole i przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Śpiewali też piosenki o tym, że dziecko jest małym patriotą, a także o tym, że w szkole jest wspaniale, a w klasie każdy czuje się jak w domu.
Wśród zaprezentowanych piosenek znalazła się również taka, którą dzieci wykonały w języku angielskim. Przygotowały ją pod kierunkiem Pani Magdaleny Jasionek. Treść piosenki dotyczyła tygryska, zwierzęcia znanego każdemu dziecku.
W tym pierwszym publicznym wystąpieniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy licznie zasiedli w tym dniu na widowni i oklaskiwali bohaterów uroczystości.
Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali plecaki wraz z wyposażeniem od firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w ramach akcji wyprawek szkolnych dla uczniów.
Po części oficjalnej w salach lekcyjnych na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby wiedza, którą zdobędą, przyczyniła się do tego, że wyrosną na mądrych i odpowiedzialnych ludzi.

Wychowawczynie klas pierwszych: Małgorzata Frączyk, Gabriela Leszczyńska