Dzień Języków Europejskich w Szkole Podstawowej w Szumowie

,, Z językami zajdziesz dalej” – pod takim hasłem w tym roku Komisja Europejska organizuje szereg wydarzeń promujących naukę języków. Nasza szkoła od wielu lat włącza się w tę akcję. Staramy się, aby nasi uczniowie w atrakcyjny sposób przyswajali nowe wiadomości o krajach europejskich i nie tylko.
25 września tego roku uczniowie klas IV-VIII sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego rozwiązując łamigłówki, rebusy i zagadki po to, by wydostać się z

escape roomu i odnaleźć ukryty ,,skarb”. Uczestnicy zabawy poznali też powitania w wielu językach europejskich. Mogli też wykazać się znajomością barw narodowych różnych państw Europy, dopasowując ich nazwy do flag państwowych i ich stolic.

Uczniowie klas I-III zmagali się w rozgrywkach klasowych, odpowiadając na pytania dotyczące znajomości języka angielskiego. Obejrzeli też prezentację multimedialną, dzięki której poznali nazwy zwierząt w języku francuskim i rosyjskim oraz liczby w języku hiszpańskim.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

 

Magdalena Jasionek