Obchody Dnia Rodziny

„Rodzina - tu zaczyna się życie,
a miłość nigdy się nie kończy”
Dnia 12.06.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem :„ Nie chodzi o to, jak wielki jest dom, tylko ile jest w nim szczęścia i miłości”. Przybyli na nią rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i kuzyni uczniów . Wyjątkowym gościem była wicedyrektor pani Anna Dąbrowska-Komor.
Uroczystość składała się z trzech części. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem „Królewna Śnieżka”, do obejrzenia którego zaprosiła Maja Truchel. W świat baśni wprowadzali narratorzy: Lena Kazbieruk i Amelia Kraska. W rolę Śnieżki wcieliła się Maja Truchel, a królewicza zagrał Wojciech Sierzputowski. W sztuce wystąpiła zła królowa - Oliwia Malinowska, zaczarowane lustro - Julia Sierzputowska, myśliwy - Nikolas Nagórka. Śnieżka miała przyjaciół: krasnoludki: Paweł Gardocki, Igor Jastrzębski, Artem Khrabchuk, Aleksander Koda, Filip Kraska, Jakub Nowakowski i Krystian Suski oraz zwierzątka: zajączek - Klara Andryszczyk, wiewióreczka - Patrycja Gardocka, sarenka - Nina Lubak i niedźwiadek - Alan Boczkowski. Mali aktorzy poważnie potraktowali swoje role i z wielkim przejęciem angażowali się na scenie. Widzowie podziwiali ich talenty aktorskie i nagrodzili występ gromkimi brawami. Walory inscenizacji podniosły dekoracje, kolorowe stroje i rekwizyty, w których przygotowaniu pomagali rodzice uczniów klasy Ia.
Po przerwie uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, w której wierszami i piosenkami podkreślili rolę rodziny w naszym życiu oraz wyrazili rodzicom swoją miłość i wdzięczność. Otrzymane brawa świadczyły o tym, że ta część również podobała się zgromadzonym gościom.
Następnie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane z panią Anną Dąbrowska-Komor upominki: mamy otrzymały pachnące mydełka, a tatusiowie pięknie zdobione portfeliki. Część artystyczna zakończyła się układem tanecznym do melodii „Antique – opa, opa”, który wywołał wśród zgromadzonych entuzjazm i został nagrodzony burzą oklasków. Następnie pani dyrektor złożyła życzenia rodzicom, wyraziła swoje uznanie i podziękowała im za ogromne zaangażowanie w życie szkoły. 

Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie wychowawca podziękował gościom za spotkanie w miłej i serdecznej atmosferze.

Dorota Trzeciak