Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Dzień Babci i Dziadka pod hasłem „Kochamy Was”

„Pięknej szansy nie przegapcie,

kochajcie Dziadków swych i Babcie”.

Dnia 18.01.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem „Kochamy Was”, którą przygotowali uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą i rodzicami.

Dzieci powitały przybyłych gości i przedstawiły Jasełka „Boże Narodzenie - drogą miłości do człowieka”. Aktorzy otrzymali burzę oklasków. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i gości.

Po krótkiej przerwie dzieci zaprosiły swoich kochanych dziadków na koncert piosenek i wierszy. Wnuki wykonały utwory „Babcia to skarb”, „Przyjaciel dziadek”, „Babcia od bajek, dziadek od zagadek”, w których podkreślili, jak ważna jest rola dziadków i wyrazili swoją miłość do nich. Niektóre babcie miały łzy w oczach patrząc na wspaniały występ swoich wnucząt. Po przygotowanej części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie Babcie i Dziadków czekało trudne zadanie, wśród portretów namalowanych przez dzieci, musieli odnaleźć siebie. Było mnóstwo radości. Niektórym poszło dość łatwo, ale wielu prosiło podpowiedzi. Po życzeniach i serdecznych uściskach, gości czekała słodka nagroda - wspólny poczęstunek który stał się okazją do rozmów i wspomnień. Był również czas na wspólne zabawy i tańce przy muzyce.

Dziękujemy serdecznie pani Annie Dąbrowskiej-Komor za cierpliwość i wytrwałość w przygotowaniu wraz z dziećmi przepięknych kwiatów i serc dla naszych kochanych gości oraz panu Sławomirowi Śledziewskiemu za serdeczne przyjęcie nas GOK-u w Szumowie.

Na zakończenie wychowawca podziękował gościom za spotkanie w miłej, serdecznej, wzruszającej atmosferze i pożegnał gości. Ten świąteczny dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Do szybkiego zobaczenia kochani.

                                              Dorota Trzeciak