Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

GMINNY KONKURS WOKALNY „NA POLSKĄ NUTĘ” – WYDANIE ŚWIĄTECZNE

4 stycznia 2019 r. już po raz  czwarty w Zespole Szkół w Szumowie odbył się konkurs wokalny „Na polską nutę”, w tym roku w wydaniu świątecznym. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz integracja lokalnego środowiska. Organizatorami byli: dyrekcja szkoły oraz nauczyciele świetlicy. Na scenie wystąpiło 23 wykonawców ze szkół podstawowych z terenu gminy Szumowo oraz klas gimnazjalnych. Na uroczystość przybyły władze gminy oraz rodzice i dziadkowie młodych artystów i mieszkańcy różnych miejscowości. Publiczność miała okazję wysłuchać przepięknych kolęd i nastrojowych pastorałek m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy pastuszek bosy”, „Pada śnieg”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć, gwiazdeczko” czy „Hej ludzie, idą święta”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Moja pastorałka”, „Mario, czy już wiesz”. Występy artystów w trzech kategoriach wiekowych oceniała komisja w składzie: ks. proboszcz Sławomir Grodecki i ks. wikary Marek Ulatowski z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie oraz Sekretarz Gminy Hanna Szabłowska. W czasie obrad jury wszyscy zebrani wspólnie śpiewali znane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu i gitary.

Laureaci Gminnego konkursu wokalnego „Na polską nutę” – wydanie świąteczne:

Kategoria: klasy I - III:

I miejsce - Kevin Legacki kl. I b

II miejsce - Natalia Święcka kl. II b

III miejsce - Zuzanna Radziejewska kl. II a

Kategoria: klasy IV - VI:

I miejsce - Vanessa Legacki kl. V b

II miejsce - Maria Jastrząb kl. V a

III miejsce - Oliwia Dzieniszewska kl. V b

Kategoria: klasy VII, VIII i klasy III gimnazjalne:

I miejsce - Patrycja Lemańska kl. VIII

II miejsce - Bartosz Bagiński kl. VII a

III miejsce - Patrycja Glińska kl. III b

Warto dodać, że konkurs był świetną okazją do wspólnego kolędowania i trwania w świątecznym nastroju. 

wychowawcy świetlicy