8. grudnia 2017r. w Głęboczu Wielkim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Myśliwy w oczach dziecka”. Jego celem było przybliżenie dzieciom szlachetnej idei myślistwa. Organizatorem imprezy było Koło Łowieckie „Bielik”. Uczniowie zgłosili 47 prac plastycznych. W kwaterze myśliwskiej w Głęboczu dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej pracy myśliwego, „sygnałów” wygrywanych na trąbce, wykorzystywanych podczas polowań. Ksiądz kanonik dr Śławomir Grodecki zainteresował mach słuchaczy piękną opowieścią o Świętym Hubercie – patronie myśliwych. Później wszyscy obejrzeli w pobliskim lesie paśnik, w którym myśliwi dokarmiają zimą zwierzęta leśne. Podsumowaniem tej części uroczystości, było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę prac zorganizowaną w Kaczynku i odebrali nagrody. W uroczystości wzięli udział: ksiądz proboszcz, przedstawiciele władz samorządowych, posterunku, leśnictwa, dyrektor SP w Szumowie, nauczyciele, rodzice rodzeństwo uczestników konkursu oraz sołtysi i radni z terenu działalności koła łowieckiego „Bielik”.

Elżbieta Kotomska