Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Uroczyste roztrzygnięcie konkursu "Myśliwy w oczach dziecka"

8. grudnia 2017r. w Głęboczu Wielkim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Myśliwy w oczach dziecka”. Jego celem było przybliżenie dzieciom szlachetnej idei myślistwa. Organizatorem imprezy było Koło Łowieckie „Bielik”. Uczniowie zgłosili 47 prac plastycznych. W kwaterze myśliwskiej w Głęboczu dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej pracy myśliwego, „sygnałów” wygrywanych na trąbce, wykorzystywanych podczas polowań. Ksiądz kanonik dr Śławomir Grodecki zainteresował mach słuchaczy piękną opowieścią o Świętym Hubercie – patronie myśliwych. Później wszyscy obejrzeli w pobliskim lesie paśnik, w którym myśliwi dokarmiają zimą zwierzęta leśne. Podsumowaniem tej części uroczystości, było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę prac zorganizowaną w Kaczynku i odebrali nagrody. W uroczystości wzięli udział: ksiądz proboszcz, przedstawiciele władz samorządowych, posterunku, leśnictwa, dyrektor SP w Szumowie, nauczyciele, rodzice rodzeństwo uczestników konkursu oraz sołtysi i radni z terenu działalności koła łowieckiego „Bielik”.

Elżbieta Kotomska