Tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole już w piątek, 10 listopada 2017r.

Młodzież udekorowana biało - czerwonymi kotylionami włączyła się w śpiewanie żołnierskich piosenek. Hala sportowa rozbrzmiała pieśniami: ,, Z młodej piersi się wyrwało” i  ,,Przybyli ułani pod okienko”. Ze wzruszeniem przypomniano historię wojaka ruszającego na bój uwiecznioną w pieśni „ O mój rozmarynie”. Było bardzo nostalgicznie i poważnie.

Wiersze recytowane przez uczniów opowiadały o trudnych czasach niewoli i wielkiej euforii naszych rodaków przed stu laty z odzyskania niepodległości.

Na zakończenie uroczystości ustami jednej z uczennic przypomniano o tym, że współczesny  patriota to człowiek, który zna swoją historię, szanuje bohaterów, dba o język polski, rozwija się  i ma świadomość, na jakiej ziemi się urodził.

Za rok stulecie niepodległości. Zadbajmy już teraz o to, aby jak najlepiej przygotować się do obchodów tak ważnej rocznicy.

K. Dmochowska, G. Leszczyńska, E. Kotomska