Takim hasłem w dniu 13 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Szumowie powitali gości zaproszonych na koncert przygotowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektor Bożeny Kosobudzkiej oraz wystąpieniami księdza kanonika  Sławomira Grodeckiego, skarbnika Gminy Szumowo pani Haliny Dmochowskiej i Przedstawicieli Rady Rodziców, podczas których padło wiele ciepłych słów o trudnej pracy nauczyciela. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody 5 nauczycielom i 2 innym pracownikom naszej placówki. Po czym zebrani wysłuchali przygotowanej przez uczniów klas gimnazjalnych części artystycznej dedykowanej wszystkim byłym i obecnym pracownikom szumowskiej szkoły.

            W bieżącym roku szkolnym nadano uroczystości charakter koncertu życzeń. Popłynęło wiele słów wdzięczności pod adresem pań dyrektorek, nauczycieli poszczególnych przedmiotów, księdza – katechety, wszystkich pracowników świetlicy, biblioteki, sekretariatu i obsługi. Uczennice prowadzące koncert wiodły słuchaczy przez szkolny świat, począwszy od „Pani, która nauczyła nas pisać i czytać i była najważniejszą osobą dla każdego pierwszaka”, a skończywszy na „Pani pielęgniarce, Paniach sprzątaczkach oraz Panach konserwatorach”. Recytatorzy z klas drugich i klasy IIIb gimnazjum zamiast kwiatów podarowali im - czasem poważne, a czasem troszkę żartobliwe - utwory poetyckie. Szkolny chór cieszył ich uszy pięknymi piosenkami. Jednak najwięcej wzruszeń wywołały wystąpienia naszych utalentowanych solistów, którzy wykonali utwór na trąbkę, piosenki a cappella  i przy akompaniamencie gitary, a także piękny krakowiak w wykonaniu uczniów klasy III szkoły podstawowej.

            Razem z nauczycielami i pracownikami oświaty zatrudnionymi w naszej szkole uroczystego koncertu wysłuchali: ksiądz proboszcz, przedstawiciele Urzędu Gminy w Szumowie, przedstawiciele Rady Rodziców oraz szczególnie oczekiwani i ciepło witani nauczyciele--emeryci.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do domów, zaś Goście i pracownicy szkoły – na tradycyjny poczęstunek.

Dorota Lubiejewska

Lidia Radwańska

Ewa Kozłowska - Żukowska