Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Dlatego w dniu 28.11.2019 r. w naszej szkole dla uczniów klas VI-VIII zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne z panią Martyną Wyszkowską, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zambrowie na temat "Papierosom mówimy NIE". 

           Edukacja antytytoniowa to jedno z najważniejszych narzędzi walki z paleniem. Prowadząca zajęcia przybliżyła młodzieży: jakie związki chemiczne kryją się w dymie tytoniowym, jakie są skutki palenia papierosów i e-papierosów, zapoznała uczestników spotkania z chorobami przewlekłymi, które są spowodowane paleniem papierosów, a także przedstawiła korzyści, jakie daje rzucenie palenia.

           Mam nadzieję, że spotkanie udowodniło uczniom, że nie warto zaczynać palenia, bo za żadne pieniądze nie można kupić zdrowia straconego przez papierosy.

Pedagog szkolny -  Aneta Frąckiel