16 listopada 2019 r. dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych pojechały do Zambrowa, gdzie na sali sportowej przy SP nr 4 obejrzały teatrzyk pt.: „W krainie mądrości – żyj i baw się po trzeźwemu, bez przemocy w rodzinie”. Organizatorem był Impresariat Artystyczny ,,HA-BART” z Tomaszowa Mazowieckiego. Bilety i autokar zasponsorował Urząd Gminy w Szumowie.
     Dobryś i Dobrasia, jako główni bohaterowie przedstawienia, wprowadzili małych widzów w niezwykle ważną tematykę, jaką jest uzależnienie od komputerów. Aktorzy w zabawny sposób inscenizowali trudne zagadnienia związane z brakiem ruchu wśród dzieci, złym odżywianiem i brakiem higieny.
     Dzieci żywo reagowały na śmieszne sytuacje przedstawiane na scenie. Aktorzy w umiejętny sposób wciągali dzieci do zabawy i zachęcali do czynnego udziału w wydarzeniach, które toczyły się podczas występu. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i ze świadomością, jak ważne jest zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu oraz dbałość o czystość i higienę.
 
Katarzyna Gawkowska