slubowanie

„Niech wyrosną z Was tacy,

którzy do gwiazd wzlecieć zapragną”

 J. Korczak

            W dniu 11 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Pasowanie na ucznia jest stałym elementem uroczystości w Szkole Podstawowej w Szumowie. To bardzo ważne wydarzenie dla uczniów, rodziców, a także dla całej społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani z granatowymi biretami oraz kokardami prezentowali się bardzo dostojnie.

            Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu państwowego. Pierwszoklasistom i wszystkim zebranym towarzyszył chór szkolny pod przewodnictwem pani E. Kotomskiej. Następnie wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Bożena Kosobudzka. Mówiła o rozpoczęciu nowego, fascynującego etapu w życiu, którego nie można zmarnować. O tym, że uczmy się dla siebie, nie dla ocen, a także o tym, że szkoła to nowe znajomości i przyjaźnie, które mogą towarzyszyć nawet przez całe życie. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w przedstawieniu przygotowanym przez wychowawców klas: p. U. Krajewską i p. J. Oczechowską. Starsi uczniowie sprawdzali wiedzę pierwszoklasistów, a za zaliczenie zadania wręczali medale. Całość była wzbogacona, specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność, piosenkami. Po części artystycznej przyszedł czas na ślubowanie. Był to bardzo wzruszający moment. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor B. Kosobudzka, a pamiątkowe dyplomy wręczyła pani wicedyrektor A. Dąbrowska- Komor. Tym samy pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Szumowie.

         Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

 

Wychowawcy klas pierwszych