Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

12 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który był zakończeniem tegorocznych obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnikami popołudniowego wydarzenia byli uczniowie z klas: Va, VIa, VIb i VII. Po wysłuchaniu poszczególnych recytacji jury wyłoniło laureatów:
I miejsce zdobyła Vanessa Legacki za interpretację wiersza Dariusza Malejonka „Jedna chwila”.
II miejsce ex aequo – Nadia Ciszkowska za interpretację wiersza Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła” oraz Antoni Koda za interpretację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Z głową na karabinie”.
III miejsce zdobyła Magda Wyszomierska za interpretację wiersza Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”.
Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Oliwia Dzieniszewska za interpretację wiersza Jana Szczepkowskiego „Opowiedz nam moja Ojczyzno”, Dominika Gwardiak za interpretację wiersza Kazimierza Surzyna „Nasz Dom” oraz Piotr Głębocki za interpretację wiersza Ludwika Wiszniewskiego „ 11 listopada”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za piękną postawę patriotyczną, poświęcony czas na przygotowanie i udział w konkursie. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


Samorząd Uczniowski