Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości Polski

11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród Polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie i przyszłości kolejnych pokoleń.
W naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w podniosłej atmosferze. 8 listopada roztrzygnięto międzyklasowy konkurs plastyczno-techniczny ,,Kwiaty dla Niepodległej w 3 D’’ zorganizowany przez pedagoga szkolnego, wychowawców świetlicy oraz dyrektor szkoły. W konkursie udział wzięło 14 klas ze szkoły podstawowej.

Wyniki  konkursu:

W kategorii klas I – III

I miejsce – kl. IIIa

II miejsce – kl. IIIb i IIa

III miejsce – kl. IIb

Wyróżnienie: kl. Ia i kl. Ib

W kategorii klas IV – VIII

I miejsce – kl. VIIIb

II miejsce – kl. Vb

III miejsce – kl. IV i VIIIa

Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim klasom i ich wychowawcom za udział w konkursie.

8 listopada 2019 roku odbył się rónież uroczysty apel. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, którą uświetnił śpiew piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. O symbolicznej godzinie 11:11 społeczność szkolna wspólnie odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Tak nasza szkoła włączyła się do akcji „Niepodległa do hymnu”. W niedzielę, 10 listopada, chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne w kościele w Szumowie.
Następnego dnia w 101. rocznicę odzyskania niepodległości wzięliśmy udział w gminnej uroczystości patriotycznej. Po mszy świętej nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. Następnie na cmentarzu parafialnym przedstawiciele szkoły i naszej drużyny harcerskiej wraz z innymi delegacjami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie żołnierzy poległych za Ojczyznę.

Katarzyna Dmochowska, Ewa Kozłowska- Żukowska, Aneta Frąckiel, Elżbieta Kotomska, wychowawcy świetlicy