Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Jak w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek?

We wtorek, 5 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Miał on dzieciom przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem obchodów było również popularyzowanie tradycyjnych baśni bez przemocy, takich, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. 
W tym wyjątkowym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły utworów, z których pochodzą. Zrobiły pokaz mody, na którym prezentowały swoje piękne stroje. Wykonały ciekawe prace plastyczne nawiązujące do tematu. Dzieci ze starszych grup do zabawy wykorzystały tablicę multimedialną, na której wykonywały różne zadania związane z tematem dnia, a na koniec obejrzały ciekawy film.
Zaplanowane na wtorek atrakcje sprawiły dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Na pewno długo będą wspominać ten dzień.
 
Katarzyna Gawkowska