Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Wypoczynku nadszedł czas...

19 czerwca 2019 uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/19, które rozpoczęło się mszą św. w kościele NMP Częstochowskiej. Następnie udaliśmy się do szkoły na halę sportową. Akademię z okazji zakończenie roku szkolnego prowadził przewodniczący samorządu uczniowskiego Jakub Jasionek. Po krótkim przemówieniu dyrektor szkoły Pani Bożeny Kosobudzkiej i życzeniach od zaproszonych gości nastąpiło wręczenie nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców dla wyróżnionych uczniów. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
W tym roku przeżywaliśmy historyczne chwile – mury naszej szkoły opuszczały dwa roczniki – uczniowie klas ósmych zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej oraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Do grona naszych absolwentów dołączyło łącznie 62 uczniów. Są to wychowankowie Pani Grażyny Jastrząb (8), Pani Ewy Kozłowskiej – Żukowskiej (3a) i Pani Katarzyny Dmochowskiej (3b). Na zakończenie uroczystości absolwenci dziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud nauczania i wychowania słowami wierszy z odrobiną humoru. Pożegnaniu towarzyszyły słowa:
„Otwarci, prawi, pełni miłości,
Idźmy otwarcie przez nasze życie,
By w końcu drogi bez wątpliwości
W lustrze popatrzeć na swe odbicie.”
Słowa pożegnania uświetnił pokaz slajdów wszystkich klas z czasów szkolnych. Dopełnieniem podziękowań stały się kwiaty. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas po odbiór świadectw.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji!