Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

IX Dziękczynny Bieg za Świętego Jana Pawła II

9 czerwca 2019 roku w Szumowie odbył się IX Bieg Dziękczynny za św. Jana Pawła II. Organizatorem imprezy, w której w tym roku wzięło udział około 188 uczestników, był Zespół Szkół w Szumowie. Patronat nad biegiem objął Proboszcz Parafii Szumowo oraz Wójt Gminy Szumowo. O godz. 11.30 w kościele parafialnym w Szumowie rozpoczęła się Msza Święta, a następnie około godziny 13.00. uroczyste rozpoczęcie sportowej części imprezy, którą jak co roku prowadziła wicedyrektor Anna Dąbrowska – Komor. Po krótkiej rozgrzewce jako pierwsze na trasę o długości 400m wyruszyły dziewczynki urodzone w 2010 i 2011 r.
Biegi przeprowadzone i oceniane były w sześciu kategoriach wiekowych z uwzględnieniem dziewcząt i chłopców. Ponadto odbył się bieg otwarty na dystansie 2000 metrów dla osób dorosłych i bieg uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na koniec wystartowali najmłodsi zawodnicy – dzieci do lat 6.
W biegach wzięli udział zawodnicy z Zespołu Szkół w Szumowie, Pęchratki Polskiej, Srebrnej, Paproci Dużej, Białegostoku, dzieci z Gminnego Przedszkola w Szumowie, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szumowie. W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zaangażowani byli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Szumowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Szumowa i Ostrożnego. Zadania sędziego głównego zawodów już po raz kolejny pełnił pan Zbigniew Komor. Imprezę pod względem medycznym zabezpieczała grupa ratownicza „Nadzieja” z Łomży.
Na radosny nastrój panujący podczas imprezy miała zapewne wpływ przepiękna słoneczna pogoda, oprawa wokalno-instrumentalna, za którą odpowiadał zaproszony już po raz kolejny zespół „Boża Nuta”. Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji w postaci trampolin i ogromnych dmuchanych zjeżdżalni.
W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia medali wzięli udział: Sekretarz Gminy Szumowo pani Hanna Szabłowska, Skarbnik Gminy Szumowo pani Halina Dmochowska, Przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Szymańska, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych w Szumowie siostra Agata Krauze. Ponadto rozdano nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w szkolnym konkursie plastycznym: „Zaplątani w sieci” organizowanym w ramach realizacji gminnego programu profilaktycznego. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy za udział, chruposzki i butelkę wody. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach oraz wszyscy najmłodsi uczestnicy biegu wrócili do domu z pamiątkowymi medalami. Wręczone zostały także statuetki dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegów, które zdobyli pani Małgorzata Szymczuk oraz pan Mariusz Biszewski. Dla wszystkich zawodników i kibiców Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szumowie przygotowała pyszną grochówkę.
Klasyfikacja zwycięzców w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:
BIEG PRZEDSZKOLAKÓW
1 miejsce - Adam Piotr Pacocha SP Srebrna
2 miejsce - Anna Magdalena Truchel SP Srebrna
3 miejsce - Kacper JaźwińskiSP Srebrna
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2010, 2011 (400 m)
1 miejsce - Monika Dębek SP Szumowo
2 miejsce - Maja Truchel SP Szumowo
3 miejsce - Nadia Bazylak SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2010, 2011 (400 m)
1 miejsce - Adrian Olszewski SP Paproć Duża
2 miejsce -Maksymilian Banasik SP Szumowo
3 miejsce - Aleksander Koda SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2008, 2009 (400 m)
1 miejsce - Antoni Koda SP Szumowo
2 miejsce - Jakub Krakówka SP Szumowo
3 miejsce - Dominik Solon SP Szumowo
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2008, 2009 (400 m)
1 miejsce -Małgorzata Krajewska SP Szumowo
2 miejsce - Amelia Głębocka SP Szumowo
3 miejsce - Łucja Gawkowska SP Szumowo
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2006, 2007 (600 m)
1 miejsce - Vanessa Legacki SP Szumowo
2 miejsce - Oliwia Dzieniszewska SP Szumowo
3 miejsce - Nadia Ciszkowska SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2006, 2007 (800 m)
1 miejsce - Piotr Walerzak SP Szumowo
2 miejsce - Miłosz Jarząbek SP Srebrna
3 miejsce - Piotr Głębocki SP Szumowo

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2004, 2005 (800 m)
1 miejsce - Kinga Gwardiak SP Szumowo
2 miejsce - Julia Jankowska SP Szumowo
3 miejsce - Anita Zaremba SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2004, 2005 (1100 m)
1 miejsce -Jakub Jasionek SP Szumowo
2 miejsce -Hubert Sadowski SP Szumowo
3 miejsce -Michał Kurak SP Srebrna
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2002, 2003 (1100 m)
1 miejsce -Julia Bączyk SP Szumowo
2 miejsce - Patrycja Bagińska SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2002, 2003 (1500 m)
1 miejsce -Jakub Gwardiak SP Szumowo
2 miejsce - Aleksander Komor Szumowo

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ - KOBIETY
1 miejsce - Katarzyna Załuska
2 miejsce - Justyna Załuska
3 miejsce- Anna Szyszkowska
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ - MĘŻCZYZNI
1 miejsce -Michał Łętowski
2 miejsce - Mariusz Stokowski
3 miejsce - Sylwester Łętowski

BIEG OTWARTY- KOBIETY
1 miejsce -Katarzyna Zajko Białystok
2 miejsce - Małgorzata Szymczuk Żabikowo Prywatne
3 miejsce - Katarzyna Głębocka Szumowo

BIEG OTWARTY- MĘŻCZYŹNI
1 miejsce -Adam Kos Szumowo
2 miejsce - Kamil Waracki Szulborze
3 miejsce - Dominik Radziejewski Żabikowo Rządowe

Bożena Katarzyna Kosobudzka
Anna Dąbrowska-Komor