Zespół Szkół w Szumowie
ul. Szkolna 14
18-305 Szumowo

tel. (86) 476 80 18
fax  (86) 476 90 86

e-mail: zsszumowo@wp.pl  
Godziny otwarcia sekretariatu: 7.30 - 15.30
Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 16.00

" Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pani Violetta Matusiak, e-mail: v.matusiak@dpag.pl "

Wypoczynku nadszedł czas...

19 czerwca 2019 uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/19, które rozpoczęło się mszą św. w kościele NMP Częstochowskiej. Następnie udaliśmy się do szkoły na halę sportową. Akademię z okazji zakończenie roku szkolnego prowadził przewodniczący samorządu uczniowskiego Jakub Jasionek. Po krótkim przemówieniu dyrektor szkoły Pani Bożeny Kosobudzkiej i życzeniach od zaproszonych gości nastąpiło wręczenie nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców dla wyróżnionych uczniów. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
W tym roku przeżywaliśmy historyczne chwile – mury naszej szkoły opuszczały dwa roczniki – uczniowie klas ósmych zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej oraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Do grona naszych absolwentów dołączyło łącznie 62 uczniów. Są to wychowankowie Pani Grażyny Jastrząb (8), Pani Ewy Kozłowskiej – Żukowskiej (3a) i Pani Katarzyny Dmochowskiej (3b). Na zakończenie uroczystości absolwenci dziękowali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud nauczania i wychowania słowami wierszy z odrobiną humoru. Pożegnaniu towarzyszyły słowa:
„Otwarci, prawi, pełni miłości,
Idźmy otwarcie przez nasze życie,
By w końcu drogi bez wątpliwości
W lustrze popatrzeć na swe odbicie.”
Słowa pożegnania uświetnił pokaz slajdów wszystkich klas z czasów szkolnych. Dopełnieniem podziękowań stały się kwiaty. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas po odbiór świadectw.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji!

 

 

 

 

 

IX Dziękczynny Bieg za Świętego Jana Pawła II

9 czerwca 2019 roku w Szumowie odbył się IX Bieg Dziękczynny za św. Jana Pawła II. Organizatorem imprezy, w której w tym roku wzięło udział około 188 uczestników, był Zespół Szkół w Szumowie. Patronat nad biegiem objął Proboszcz Parafii Szumowo oraz Wójt Gminy Szumowo. O godz. 11.30 w kościele parafialnym w Szumowie rozpoczęła się Msza Święta, a następnie około godziny 13.00. uroczyste rozpoczęcie sportowej części imprezy, którą jak co roku prowadziła wicedyrektor Anna Dąbrowska – Komor. Po krótkiej rozgrzewce jako pierwsze na trasę o długości 400m wyruszyły dziewczynki urodzone w 2010 i 2011 r.
Biegi przeprowadzone i oceniane były w sześciu kategoriach wiekowych z uwzględnieniem dziewcząt i chłopców. Ponadto odbył się bieg otwarty na dystansie 2000 metrów dla osób dorosłych i bieg uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na koniec wystartowali najmłodsi zawodnicy – dzieci do lat 6.
W biegach wzięli udział zawodnicy z Zespołu Szkół w Szumowie, Pęchratki Polskiej, Srebrnej, Paproci Dużej, Białegostoku, dzieci z Gminnego Przedszkola w Szumowie, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szumowie. W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zaangażowani byli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Szumowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Szumowa i Ostrożnego. Zadania sędziego głównego zawodów już po raz kolejny pełnił pan Zbigniew Komor. Imprezę pod względem medycznym zabezpieczała grupa ratownicza „Nadzieja” z Łomży.
Na radosny nastrój panujący podczas imprezy miała zapewne wpływ przepiękna słoneczna pogoda, oprawa wokalno-instrumentalna, za którą odpowiadał zaproszony już po raz kolejny zespół „Boża Nuta”. Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji w postaci trampolin i ogromnych dmuchanych zjeżdżalni.
W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia medali wzięli udział: Sekretarz Gminy Szumowo pani Hanna Szabłowska, Skarbnik Gminy Szumowo pani Halina Dmochowska, Przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Szymańska, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych w Szumowie siostra Agata Krauze. Ponadto rozdano nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w szkolnym konkursie plastycznym: „Zaplątani w sieci” organizowanym w ramach realizacji gminnego programu profilaktycznego. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy za udział, chruposzki i butelkę wody. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach oraz wszyscy najmłodsi uczestnicy biegu wrócili do domu z pamiątkowymi medalami. Wręczone zostały także statuetki dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegów, które zdobyli pani Małgorzata Szymczuk oraz pan Mariusz Biszewski. Dla wszystkich zawodników i kibiców Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szumowie przygotowała pyszną grochówkę.
Klasyfikacja zwycięzców w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:
BIEG PRZEDSZKOLAKÓW
1 miejsce - Adam Piotr Pacocha SP Srebrna
2 miejsce - Anna Magdalena Truchel SP Srebrna
3 miejsce - Kacper JaźwińskiSP Srebrna
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2010, 2011 (400 m)
1 miejsce - Monika Dębek SP Szumowo
2 miejsce - Maja Truchel SP Szumowo
3 miejsce - Nadia Bazylak SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2010, 2011 (400 m)
1 miejsce - Adrian Olszewski SP Paproć Duża
2 miejsce -Maksymilian Banasik SP Szumowo
3 miejsce - Aleksander Koda SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2008, 2009 (400 m)
1 miejsce - Antoni Koda SP Szumowo
2 miejsce - Jakub Krakówka SP Szumowo
3 miejsce - Dominik Solon SP Szumowo
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2008, 2009 (400 m)
1 miejsce -Małgorzata Krajewska SP Szumowo
2 miejsce - Amelia Głębocka SP Szumowo
3 miejsce - Łucja Gawkowska SP Szumowo
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2006, 2007 (600 m)
1 miejsce - Vanessa Legacki SP Szumowo
2 miejsce - Oliwia Dzieniszewska SP Szumowo
3 miejsce - Nadia Ciszkowska SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2006, 2007 (800 m)
1 miejsce - Piotr Walerzak SP Szumowo
2 miejsce - Miłosz Jarząbek SP Srebrna
3 miejsce - Piotr Głębocki SP Szumowo

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2004, 2005 (800 m)
1 miejsce - Kinga Gwardiak SP Szumowo
2 miejsce - Julia Jankowska SP Szumowo
3 miejsce - Anita Zaremba SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2004, 2005 (1100 m)
1 miejsce -Jakub Jasionek SP Szumowo
2 miejsce -Hubert Sadowski SP Szumowo
3 miejsce -Michał Kurak SP Srebrna
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2002, 2003 (1100 m)
1 miejsce -Julia Bączyk SP Szumowo
2 miejsce - Patrycja Bagińska SP Szumowo
CHŁOPCY ROCZNIK 2002, 2003 (1500 m)
1 miejsce -Jakub Gwardiak SP Szumowo
2 miejsce - Aleksander Komor Szumowo

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ - KOBIETY
1 miejsce - Katarzyna Załuska
2 miejsce - Justyna Załuska
3 miejsce- Anna Szyszkowska
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ - MĘŻCZYZNI
1 miejsce -Michał Łętowski
2 miejsce - Mariusz Stokowski
3 miejsce - Sylwester Łętowski

BIEG OTWARTY- KOBIETY
1 miejsce -Katarzyna Zajko Białystok
2 miejsce - Małgorzata Szymczuk Żabikowo Prywatne
3 miejsce - Katarzyna Głębocka Szumowo

BIEG OTWARTY- MĘŻCZYŹNI
1 miejsce -Adam Kos Szumowo
2 miejsce - Kamil Waracki Szulborze
3 miejsce - Dominik Radziejewski Żabikowo Rządowe

Bożena Katarzyna Kosobudzka
Anna Dąbrowska-Komor

Obchody Dnia Rodziny

„Rodzina - tu zaczyna się życie,
a miłość nigdy się nie kończy”
Dnia 12.06.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem :„ Nie chodzi o to, jak wielki jest dom, tylko ile jest w nim szczęścia i miłości”. Przybyli na nią rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i kuzyni uczniów . Wyjątkowym gościem była wicedyrektor pani Anna Dąbrowska-Komor.
Uroczystość składała się z trzech części. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem „Królewna Śnieżka”, do obejrzenia którego zaprosiła Maja Truchel. W świat baśni wprowadzali narratorzy: Lena Kazbieruk i Amelia Kraska. W rolę Śnieżki wcieliła się Maja Truchel, a królewicza zagrał Wojciech Sierzputowski. W sztuce wystąpiła zła królowa - Oliwia Malinowska, zaczarowane lustro - Julia Sierzputowska, myśliwy - Nikolas Nagórka. Śnieżka miała przyjaciół: krasnoludki: Paweł Gardocki, Igor Jastrzębski, Artem Khrabchuk, Aleksander Koda, Filip Kraska, Jakub Nowakowski i Krystian Suski oraz zwierzątka: zajączek - Klara Andryszczyk, wiewióreczka - Patrycja Gardocka, sarenka - Nina Lubak i niedźwiadek - Alan Boczkowski. Mali aktorzy poważnie potraktowali swoje role i z wielkim przejęciem angażowali się na scenie. Widzowie podziwiali ich talenty aktorskie i nagrodzili występ gromkimi brawami. Walory inscenizacji podniosły dekoracje, kolorowe stroje i rekwizyty, w których przygotowaniu pomagali rodzice uczniów klasy Ia.
Po przerwie uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, w której wierszami i piosenkami podkreślili rolę rodziny w naszym życiu oraz wyrazili rodzicom swoją miłość i wdzięczność. Otrzymane brawa świadczyły o tym, że ta część również podobała się zgromadzonym gościom.
Następnie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane z panią Anną Dąbrowska-Komor upominki: mamy otrzymały pachnące mydełka, a tatusiowie pięknie zdobione portfeliki. Część artystyczna zakończyła się układem tanecznym do melodii „Antique – opa, opa”, który wywołał wśród zgromadzonych entuzjazm i został nagrodzony burzą oklasków. Następnie pani dyrektor złożyła życzenia rodzicom, wyraziła swoje uznanie i podziękowała im za ogromne zaangażowanie w życie szkoły. 

Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie wychowawca podziękował gościom za spotkanie w miłej i serdecznej atmosferze.

Dorota Trzeciak

Wyniki konkursów „Mistrz Ortografii" i „Pięknego Czytania" w klasach II i III

27 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii klas II i III”. Jego celem było:
- rozwijanie zainteresowań językiem polskim,
- podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych.
Rywalizację podjęło 18 uczniów z klas II i 7 uczniów z klasy III.

Wyniki konkursu „Mistrz Ortografii klas II”
I miejsce – Maciej Pajdowski kl. IIa
II miejsce – Michał Przeździecki kl.IIb
III miejsce – Zuzanna Radziejewska kl. IIa

Wyniki konkursu „Mistrz Ortografii klas III”
I miejsce – Milena Święcka
II miejsce – Hubert Dębek
III miejsce - Szymon Kafel

 

28 maja w szkolnym konkursie „Pięknego Czytania klas II i III” wzięło udział 15 uczniów klas II i 4 uczniów klasy III. Celem konkursu było:
- zachęcenie uczniów do czytania,
- rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa,
- uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 30.05.2019r. Uczniowie, którzy zajęli miejsce na podium otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Szumowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki w postaci notesów, zakładek i długopisów.

Wyniki konkursu „Pięknego Czytania klas II”
I miejsce – Natalia Święcka kl. IIb
II miejsce – Maciej Pajdowski IIa
III miejsce – Zuzanna Radziejewska kl. IIa

Wyniki konkursu „Pięknego Czytania klas III”
I miejsce – Hubert Dębek
II miejsce – Zofia Michalska, Julia Zawojek
III miejsce – Milena Święcka

 

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do udziały w kolejnych konkursach.

 

Jadwiga Rosiak
Małgorzata Frączyk

Dzień Matki

26 maja, to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. Takimi słowami powitali uczniowie klas młodszych swoje mamy na klasowych uroczystościach. Klasa I b podejmowała swoje mamy w czwartek 23.05.2019r. Uczniowie klasy IIa spotkali się ze swoimi mamami w piątkowe popołudnie 24 maja.
Dzieci przygotowały dla swoich mam piękne tańce, piosenki i wiersze. Zagrały im „Sto lat” na fletach. Występ małych artystów, wyrecytowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami i kwiatowe koszyczki były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że mamy są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

Słodki poczęstunek umilił wszystkim wspólnie spędzony czas.

Anna Orłowska
Jadwiga Rosiak