Potrójny sukces naszej szkoły

Z radością informujemy, że wśród laureatów wojewódzkich konkursów jest troje uczniów z Szumowa. W X edycji wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną „Biblioteka to dom przyszłości i przeszłości” III MIEJSCE zdobył BARTOSZ BAGIŃSKI z klasy VIIIa. Cele tego przedsięwzięcia to między innymi: pogłębianie wiedzy o historii bibliotek, przybliżenie biblioteki i czytelni jako nowoczesnego miejsca pracy ucznia, rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni oraz samodzielnych poszukiwań materiałów źródłowych, motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej. W X edycji wojewódzkiego konkursu na fraszkę lub wiersz o bibliotece „Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka” II MIEJSCE w kategorii: szkoła podstawowa klasy IV-VIII przyznano JULII KUREK z klasy Vb oraz WYRÓŻNIONO KLAUDIĘ SZEWCZYK z klasy VIa. Uczestnicy tego konkursu rozwijali kompetencje czytelnicze oraz doskonalili umiejętność stosowania pisemnych form wypowiedzi. Oba konkursy odbyły się pod Honorowym Patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Lucyna Selerowska – nauczyciel bibliotekarz

Alfik Matematyczny

W środę 27 listopada 39 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego – Alfik Matematyczny edycja XXV. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Nauczyciele matematyki

Przedszkolaki poznają zawód kucharza

W piątek 29 listopada, gościliśmy w naszym przedszkolu panią Annę Lendzioszek, mamę Sebastiana i Kamila.
Pani Ania przygotowała prezentację multimedialną, w której w sposób bardzo ciekawy przybliżyła dzieciom pracę kucharza. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie przedmioty są kucharzowi potrzebne w jego pracy oraz co należy do zadań kucharza. Mama chłopców wytłumaczyła dzieciom, jak ważna jest higiena oraz czystość w miejscu pracy. Na koniec zadała zagadki słowne i smakowe. Zabawy było przy tym co nie miara.
Dziękujemy pani Ani za poświęcony czas i przybliżenie przedszkolakom zawodu kucharza. Kto wie, może ktoś pójdzie w jej ślady...

Katarzyna Gawkowska

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu - 25 listopada 2019 r.

25 listopada liczba przedszkolaków podwoiła się… jedni mieli nogi a inni za to łapki, bo własnie dziś przedszkolaki przyszły ze swoimi pluszowymi misiami.2019 dzien misia 6
Oj były różne... od ogromnych po malutkie… od długowłosych po takie z krótką sierścią… z różowym albo brązowym noskiem… z oczami jak koraliki… jednym słowem piękne!
Specjalnie dla nich przedszkolaki przygotowały wiele atrakcji. Dzień wypełniony był miłymi chwilami spędzonymi ze swoimi przytulankami: tańce, piosenki, gry i zabawy – wszystko dla milusińskich!
Nie zabrakło również papierowych misiów, które tego dnia powstawały w naszym przedszkolu. Dzieci starały się jak najpiękniej stworzyć pluszowe choć papierowe misie.
Dzień był udany, bo na zajęcia można było  przynieść swojego pluszowego przyjaciela.
Warto pamiętać o takim święcie. Pluszowa Przytulanka najlepsza jest na wszystkie smutki.
Katarzyna Gawkowska

Spotkanie pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z uczniami kl. VI -VIII

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Dlatego w dniu 28.11.2019 r. w naszej szkole dla uczniów klas VI-VIII zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne z panią Martyną Wyszkowską, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zambrowie na temat "Papierosom mówimy NIE".

Edukacja antytytoniowa to jedno z najważniejszych narzędzi walki z paleniem. Prowadząca zajęcia przybliżyła młodzieży: jakie związki chemiczne kryją się w dymie tytoniowym, jakie są skutki palenia papierosów i e-papierosów, zapoznała uczestników spotkania z chorobami przewlekłymi, które są spowodowane paleniem papierosów, a także przedstawiła korzyści, jakie daje rzucenie palenia.

Mam nadzieję, że spotkanie udowodniło uczniom, że nie warto zaczynać palenia, bo za żadne pieniądze nie można kupić zdrowia straconego przez papierosy.

Pedagog szkolny -  Aneta Frąckiel

Opłata za przedszkole i wyżywienie w grudniu

Opłata za obiady szkolne  - miesiąc grudzień wynosi -103,80 zł - przyjmowana jest od 25.11.2019 do 28.11.2019r.

Oplata za przedszkole i wyżywienie - miesiąc grudzień - przyjmowana jest od 25.11.2019  do 28.11.2019r.