forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 66972

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Wystawa broni palnej w Szumowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 stycznia 2016 20:48

W dniu 12.01.2016r. w  Zespole Szkół w Szumowie wystawiono na pokaz zbiór broni palnej XX wieku. Organizatorami ekspozycji byli: Zespół Szkół w Szumowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szumowskiej oraz Regionalna Izba Historyczna w Zambrowie. Prezentowane na wystawie militaria pochodzą z prywatnych zbiorów znanego zambrowskiego kolekcjonera pana Karola Barana. Wśród eksponatów znajduje się zabytkowa i  współczesna broń palna, powtarzalna oraz  automatyczna. Wystawę obejrzeli uczniowie SP w Pęchratce, SP w Srebrnej oraz Zespołu Szkół w Szumowie. Miłym akcentem  była obecność władz Gminy Szumowo: wójta - pana Jarosława Cukierman, skarbnik gminy, pani Haliny Dmochowskiej oraz pani Hanny Szabłowskiej - sekretarz gminy. W celu obejrzenia wyjątkowych eksponatów przybyła również liczna grupa mieszkańców najbliższej okolicy. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbiorców. Zwiedzający mieli możliwość wysłuchania prelekcji  pana Jarosława Strenkowskiego i pana Karola Barana oraz obejrzenia ciekawej kolekcji. Jednak najwięcej emocji wywoływał bezpośredni kontakt z bronią.

Ta żywa lekcja historii wzbogaciła wiedzę uczniów na temat broni palnej oraz rozbudziła zainteresowania dawnymi militariami.

 
ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ BRONI PALNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 stycznia 2016 15:08

Zespół Szkół w Szumowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szumowskiej oraz Regionalna Izba Historyczna w Zambrowie organizują w dniu 12 stycznia 2016 roku w godz 900-1500 w Zespole Szkół w Szumowie (mała sala gimnastyczna) wystawę broni palnej ze zbiorów pana Karola Barana.

Pan Karol Baran jest jednym z najbardziej znanych zambrowskich kolekcjonerów. Przedmiotem jego zainteresowania jest zabytkowa i współczesna broń palna. W jego zbiorach znaleźć można zarówno broń powtarzalną, jak też automatyczną. Wśród prezentowanych egzemplarzy warto zwrócić uwagę na polskie rewolwery Gward i Stan. Poza kolekcjonerstwem pan Karol Baran aktywnie zajmuje się także sportem strzeleckim.

Do obejrzenia wystawy zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Szumowo.

 

Dyrektor Zespołu Szkól w Szumowie

Bożena Kosobudzka

 
„Miłosierdzie to droga, która łączy człowieka z Bogiem” – jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 stycznia 2016 14:47

„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką,

która będzie udziałem całego narodu:

dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,

którym jest Mesjasz, Pan.” Łk 2,10-11

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi

i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Dzielimy się opłatkiem - symbolem pojednania. Cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej bliscy i drodzy, niż w zwykłe dni.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku  w naszej szkole odbyły się jasełka pod hasłem „Miłosierdzie to droga, która łączy człowieka z Bogiem”.

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego przywitała przybyłych gości: Proboszcza Parafii Szumowo ks. kanonika  dr Sławomira Grodeckiego, księdza Tomasza Kurek oraz Skarbnika Gminy Szumowo panią Halinę Dmochowską.

Świąteczne przedstawienie przypomniało zgromadzonym scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka. W tym roku, poza tradycyjnymi postaciami, w jasełkach pojawił się Mały Ksiaże

z powieści Antoina de Saint Exupery'ego. Młodzieniec przybył na Ziemię w poszukiwaniu przyjaciela. Całość spektaklu urozmaicona była kolędami i pastorałkami.

Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali uczniowie: Alicja Bączyk zagrała na skrzypcach kolędę „Cicha noc”, Amelia Komor i Jakub Jasionek zaśpiewali w duecie pastorałkę „Maleńka przyszła miłość”, uczniowie gimnazjum zagrali na instrumentach dętych kolędę ,,Bóg się rodzi”, chór zaśpiewał „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”, a uczniowie klasy piątej wykonali taniec - „Nasze oczekiwanie”.

Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców opłaciło się, gdyż całe przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia

w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Te spotkanie było również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu „Najpiękniejszy anioł bożonarodzeniowy”.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Katarzyna Kosobudzka, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

 

Beata Konopka

Dorota Trzeciak

Urszula Krajewska


 
„ Cud betlejemskiej nocy” – jasełka w Srebrnym Borku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 stycznia 2016 14:45

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli, a z pomocą rodziców. Tegoroczna uroczystość pod hasłem „Cud betlejemskiej nocy” odbyła się 17 grudnia 2015 r. o godzinie 14.00.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. O wspaniałe doznania artystyczne zadbali zdolni aktorzy i wokaliści.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach święta rodzina zdecydowała się przenocować w szopie. Tam, do nich i małego Jezuska, przybyli niezwykli goście i złożyli dzieciątku pokłon. Tym razem do szopki przybyły postacie z baśni i bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Smerfetka, Pszczółka Maja, Sierotka Marysia, Jaś i Małgosia, Pinokio oraz Stary Rybak. Każda z tych postaci ofiarowała Jezusowi swój charakterystyczny rekwizyt. W przedstawieniu pojawili się także aniołowie,

a historię narodzin przybliżyło dwóch narratorów. Urozmaiceniem przedstawienia były kolędy śpiewane wspólnie z rodzicami.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się gościom. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Po przedstawieniu zgromadzeni goście wysłuchali życzeń od nauczycieli i w świątecznych nastrojach wszyscy podzielili się opłatkiem. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

Beata Konopka

Dorota trzeciak

 
PODSUMOWANIE KONKURSU „TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W KRAJACH UE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 20:18

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy okres nie tylko dla Polaków. Boże Narodzenie chętnie świętują również mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej. Każde z państw pielęgnuje swoje tradycje związane jego obchodami, które są bardzo różnorodne, a czasami nawet zaskakujące. Co roku uczniowie naszej szkoły mają okazję zapoznać się z nimi bliżej, biorąc udział w konkursie: TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

W tym roku uczniowie mieli za zadanie przygotować krótkie prezentacje wg następujących kryteriów: zaśpiewanie kolędy lub piosenki świątecznej w języku wylosowanego kraju, przygotowanie choinki z wykorzystaniem charakterystycznych dla danego kraju motywów oraz zaprezentowanie się w barwach narodowych wylosowanego państwa.

Prezentacje przygotowanych przez poszczególne klasy kolęd, choinek i strojów odbyły się w piątek 18-go grudnia. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I-III Gimnazjum. Nasi uczniowie jak zwykle starannie się do niego przygotowali. Pięknie wykonane kolędy i ozdoby wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych i długo trwających naradach wyłoniono zwycięzców. Oto oni:

Kategoria klas IV-VI SP

 

Klasa

Wychowawca

Prezentowany kraj

I miejsce

V

p. Grażyna Jastrząb

Niemcy

II miejsce

IVb

p. Ewa Czyżewska

Polska

III miejsce

IVa

p. Dorota Kurpiewska

Francja

 

Kategoria klas I-III Gimnazjum

 

Klasa

Wychowawca

Prezentowany kraj

I miejsce

Ic

p. Elżbieta Kotomska

Finlandia

II miejsce

Ia

p. Zbigniew Komor

Czechy

III miejsce

Ib

p. Lidia Radwańska

Hiszpania

 

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim życzymy Merry Christmas i Fröhliche Weihnachten!

Małgorzata Sówka

Magdalena Jasionek

Magdalena Staniaszek

 
Wygibasy piątej klasy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 grudnia 2015 21:36

W piątek 11 grudnia uczniowie klasy piątej na lekcji techniki zaprezentowali  strusie marionetki. Zapraszam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=mNHHnS-JNwU

Jerzy Kamyczek

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 16
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Lutego 2016
Imieniny obchodzą
Gniewomir, Gniewosz, Honorat, Jan,
Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr,
Salomon, Sebastian, Żaklina

Do końca roku zostało 328 dni.
Zodiak: Wodnik


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.