forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 100552

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
„Najchętniej stał na bramce” XI TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 października 2016 19:56

W sobotę 22 października 2016 roku w liturgiczne wspomnienie  św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Szumowie już po raz jedenasty odbył się Turniej Piłki Halowej dla członków i sympatyków SKC.  Organizatorami tego wydarzenia były działające w naszej Szkole Koło Caritas oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Do rywalizacji sportowej włączyło się 23 drużyny z różnych stron naszej diecezji. Łącznie w zawodach wystartowało 161 zawodników. Turniej ma już dość bogatą historię i można powiedzieć, że już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Uroczyste otwarcie XI Turnieju Piłki Halowej odbyło się o godz. 8.30 w obecności zaproszonych gości: ks. proboszcza kan. Sławomira Grodeckiego, Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. Andrzeja Mikuckiego, wójta gminy Szumowo pana Jarosława Cukiermana, oraz sekretarza gminy pani Hanny Szabłowskiej. Po wspólnym odśpiewaniu „Barki” przy akompaniamencie trąbki, na której grał uczeń naszej szkoły oraz hymnu halówki pierwszy strzał do bramki wykonał ksiądz proboszcz. Bramkarz, którym był pan Wójt oczywiście nie miał szans i piłka trafiła do siatki. W rewanżu ks. Sławomir Grodecki znowu okazał się lepszy i wybronił strzał pana Jarosława Cukiermana. Radosne rozpoczęcie Turnieju w duchu fair play przez zaproszonych gości jeszcze bardziej zachęciło uczestników do jak najlepszej gry. Całe wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pomocy wielu osób. Sędziami turnieju byli pan Zenon Mościcki oraz pan Zbigniew Komor. Nad sprawnym przebiegiem i organizacją czuwali nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz wolontariusze SKC z naszej szkoły. Już po raz kolejny opieką medyczną cały turniej objęła Grupa ratownicza „Nadzieja” z Łomży. Serdeczne podziękowania kierujemy także do sponsorów: pana Wójta Jarosława Cukiermana, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, pani Anny Rokickiej –Tyszka, pana Roberta Lanczewskiego oraz państwa Karoliny i Krzysztofa Rokickich.

Poza rywalizacją uczestnicy przeżyli dobrą zabawę, poznali nowe osoby, a przy okazji uczyli się uczciwej gry zespołowej, odpowiedzialności, oraz czerpali wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników turnieju był konkurs na wykonanie herbu swojej drużyny. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna z Czyżewa, natomiast w kategorii Gimnazjum za najciekawszą uznano pracę zawodników ze Śniadowa. Turniej ubogaciły także dwa mecze towarzyskie gimnazjalistów z Lachowa z drużynami złożonymi z pozostałych uczestników. Uczestnicy szkoły z Lachowa skorzystali także z gościnności władz naszej gminy i zwiedzili szumowski Skansen pod przewodnictwem pana Wójta i pani Sekretarz. Wszyscy uczestnicy skorzystali także z naszej gościnności, gdyż dla każdego była przygotowana kiełbaska z grilla oraz słodki poczęstunek.

Turniej Piłki Hakowej ku czci świętego Jana Pawła II cieszy się dużą popularnością zarówno uczestników jak i osób im towarzyszącym. Trybuna sali sportowej przez cały czas była wypełniona. W sposób szczególny zawodnikom kibicowali uczniowie jak i licznie zgromadzeni absolwenci Zespołu Szkół w Szumowie.

Sportowa atmosfera, duch walki, głośne wsparcie kibiców przełożyły się na następujące wyniki turnieju:

Szkoła Podstawowa – dziewczęta

I miejsce – Dobrzyjałowo

II miejsce – Lachowo

III miejsce – Piski

IV miejsce –Szumowo

V miejsce – Czyżew

Tytuł najlepszego bramkarza zdobyła zawodniczka z Pisk- Aleksandra Chrostowska

Szkoła Podstawowa – chłopcy

I miejsce – Szumowo

II miejsce – Czyżew

III miejsce – Piski

IV miejsce – Lachowo

V miejsce – Dobrzyjałowo

VI miejsce – Biłobiel

Tytuł najlepszego bramkarza zdobył zawodnik z Czyżewa -Dawid Dybowski

Gimnazjum – dziewczęta

I miejsce – Poręba

II miesce – Ciechanowiec

III miejsce – Przytuły

IV miejsce – Śniadowo

V miejsce – Szumowo

VI miejsce – Płonka Kościelna

Tytuł najlepszego bramkarza zdobyła zawodniczka z Ciechanowca- Angelika Tryniszewska

 

Gimnazjum – chłopcy

I  miejsce – Szumowo

II miejsce – Poręba

III miejsce – Ciechanowiec

IV miejsce – Śniadowo

V miejsce – Przytuły

VI miejsce – Płonka Kościelna

Tytuł najlepszego bramkarza zdobył zawodnik z Szumowa Marcin Szulborski

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i piękną grę. Zwycięzcom z serca gratulujemy i wszystkich serdecznie zapraszamy za rok.

ks. Marcin Ołtarzewski


 
„Bądźcie świadkami miłosierdzia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 października 2016 00:00

„Miłosierdzie stanowi podstawową treść orędzia mesjańskiego Chrystusa oraz siłę Jego posłannictwa.

Tak rozumieli i urzeczywistniali miłosierdzie wszyscy Jego uczniowie i naśladowcy.

Trzeba, aby to oblicze miłosierdzia było na nowo odsłaniane.”

Jan Paweł II

 

W poniedziałek, dnia 17 października 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Proboszcz Parafii Szumowo ks. Kanonik dr Sławomir Grodecki, ksiądz wikariusz Marcin Ołtarzewski, a także przedstawiciele Gminy Szumowo: wójt pan Jarosław Cukierman, sekretarz pani Hanna Szabłowska i skarbnik pani Halina Dmochowska. Przesłaniem uroczystości były słowa Ojca Świętego „Dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia”.

Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący Samorządu Szkolnego Paweł Borowy. Część artystyczną rozpoczął chór, pod kierunkiem pani. Elżbiety Kotomskiej, wykonując utwór „Okaż mi Boże miłosierdzie swoje”. Następnie uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas montażu słownego, który uświadomił wszystkim, że dany jest nam szczególny czas, gdyż trwamy w nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna „Jan Paweł II - wielki nauczyciel miłosierdzia”, która przypomniała, że św. Jan Paweł II to niewątpliwie sługa miłosierdzia. Swoim życiem pokazywał, co znaczy być świadkiem miłosierdzia. Zachęca nas dzisiaj, byśmy przekuli doświadczenie miłosierdzia Bożego w czyn. Następnie chór naszej szkoły zaśpiewał  pieśń „Kochamy Cię Janie Pawle II”. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas drugich gimnazjum zatańczyli do hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

Występ uczniów oraz prezentacja multimedialna przypomniały wszystkim słowa Jana Pawła II:

Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.

W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!

To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, …

Bądźcie świadkami miłosierdzia!"

Ks. Marcin Ołtarzewski

Elżbieta Kotomska

Dorota Trzeciak


 
Ciepłe słowa, miły uśmiech wystarczą… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2016 20:15

14 października obchodzone jest w Polsce Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela - jak się dawniej mówiło. Z tej okazji w naszej szkole, w przeddzień tej uroczystości, powinszowaniom i miłym słowom nie było końca. Życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom złożyła dyrektor szkoły, Bożena Kosobudzka. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Zaremba, wyrażając wdzięczność dzieci i rodziców, zabrała głos, aby w imieniu wszystkich, dla których pracują nauczyciele, podziękować za ich codzienny trud.

Święto, które obchodziliśmy w ubiegły czwartek, to okazja do uhonorowania nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody Dyrektora Zespołu Szkół w Szumowie i Wójta Gminy Szumowo. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Miłym akcentem akademii był występ w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali program, podczas którego recytowali wiersze w pięknej oprawie wokalnej. W rytmie samby dla nauczycieli wyśpiewali i wytańczyli dla nich życzenia.

Gośćmi honorowymi byli nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole przez wiele lat, a teraz  odwiedzają nas przy okazji święta. Miło było w ich towarzystwie wspominać czasy, kiedy to w szkole uczyli się rodzice naszych  uczniów.

Jadwiga Rosiak

Anna Orłowska

Dorota Trzeciak

Gabriela Leszczyńska

Elżbieta Kos 
Slubowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2016 20:08

,,ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM.

DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY.

BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ  OJCZYZNĘ,

JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ, KIEDY DOROSNĘ.

BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ.

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM  I  NAUCZYCIELOM”.

 

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów naszej szkoły odbyło się 7 października 2016r. Podczas tej uroczystości dzieci  zaprezentowały program, w którym wykazały się wiedzą na temat naszej ojczyzny, szkoły,  zachowania się w szkole i poza nią oraz znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze.    Starsi uczniowie zapewnili młodszych kolegów, że w szkole jest wesoło, a także obiecali być pomocni w trudnych chwilach. Goście przybyli na uroczystość nagrodzili gromkimi brawami występy najmłodszych.

Następnie pani Dyrektor Bożena Katarzyna Kosobudzka ogromnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów pierwszej klasy. Pamiątkowe dyplomy wręczyła pani Wicedyrektor Anna Dąbrowska - Komor. Przedstawiciel Rady Rodziców  pani  Monika Kornet Karbowniczek podziękowała wychowawczyni i dyrekcji szkoły za współpracę i pomoc w wychowaniu młodego pokolenia.

Po części artystycznej w sali lekcyjnej czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz miłe upominki.

Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień spędzony w szkole sprawiał im wiele radości, a wiedza, którą będą zdobywały, owocowała przez długie lata.

 

Urszula Krajewska


 
Obiecuję uroczyście... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 października 2016 19:35

Zgodnie ze szkolną tradycją 7 października 2016 roku w Gimnazjum w Szumowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej, wzięli udział Dyrektor Zespołu Szkół w Szumowie Bożena Kosobudzka, wicedyrektor Anna Dąbrowska-Komor i cała społeczność szkolna.

Uczniowie klasy I a i  I b ustawili się w szpaler wzdłuż dekoracji, zajmując tym samym centralne miejsce podczas akademii. Następnie poczet sztandarowy wprowadził flagę państwową. Wówczas Pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów ciepłe słowa powitania, a jedna z uczennic klasy II zapewniła, że  starsze klasy przyjmują ich do grona gimnazjalistów. W kulminacyjnym momencie, uniósłszy prawe dłonie, w skupieniu i z pełną powagą pierwszoklasiści wyrecytowali tekst przyrzeczenia, by na zakończenie słowem „Ślubujemy!” potwierdzić, że będą uczniami godnymi naszej szkoły i że zawsze będą się starali być „chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego”.

Po tej wyjątkowej dla klas pierwszych uroczystości odbyły się nie mniej ekscytujące „otrzęsiny”. W kilku konkurencjach reprezentanci obu klas musieli wykazać się zręcznością, sprawnością fizyczną i umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Losowo wybrani uczniowie rywalizowali w biegu w workach, w nadmuchiwaniu balona, „łowieniu” jabłek, biegu z jajkiem, jedzeniu na czas oraz pełnym ekspresji tańcu z wychowawcą. Nad przebiegiem wszystkich konkurencji czuwała pani Lidia Radwańska.

Na zakończenie jury, w składzie którego zasiadła pani Magdalena Staniaszek wraz z dwiema uczennicami starszych klas, ogłosiło werdykt: zwycięstwo klasy I b. Jednakże wszyscy zasłużyli na słowa uznania. To była nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim próba charakterów i świetna zabawa.

Z życzeniami wielu szkolnych sukcesów dla swych wychowanków –

Ewa Kozłowska-Żukowska

Dorota Lubiejewska


 
Wyniki Gminnego konkursu plastyczno- fotograficznego ,,Gmina Szumowo-moja piękna mała ojczyzna” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 października 2016 19:30

Grupa wiekowa: gimnazjum

I miejsce - Aleksander Komor      kl.IIa

 

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa klasy IV-VI

I miejsce - Amelia Komor             kl.VI

II miejsce - Mikołaj Podbielski       kl. IV

III miejsce - Nadia Ciszkowska     kl.IV

 

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa klasy I-III

I miejsce - Maja Kotomska           kl. IIa

II miejsce - Dominik Komor          kl. IIa

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 22
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
26 Października 2016
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław, Łucjan

Do końca roku zostało 67 dni.
Zodiak: Skorpion


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.