forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 54040

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
XII Dni Gimnazjalistów „Młodzi Dla Młodych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 maja 2015 18:32

Już po raz dwunasty nasze gimnazjum 21 i 22.05.2015r. uczestniczyło w Dniach Młodzieży w Hodyszewie. Tym razem naszą szkołę reprezentowała grupa 36 uczniów pod opieką Pań: Anny Dąbrowskiej-Komor, Magdaleny Staniaszek oraz mnie, czyli Małgorzaty Sówki.

Dni Gimnazjalistów rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w Sanktuarium w Hodyszewie, po której 19 szkołom biorącym udział przydzielono zadania do wykonania podczas rajdu. Ze względu na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne grupy mogły zrezygnować z rajdu i realizować zadania w miejscach uprzednio przygotowanych dla tych celów. My nie poddaliśmy się i zaopatrzeni w mapę ruszyliśmy w około piętnastokilometrową trasę do Nowych Piekut. Podczas trasy zapoznaliśmy się z przydzielonymi nam zadaniami. Zatem przeczytaliśmy bajkę o Czujakach, mieszkańcach Kontynentu Wodnego na planecie Tetra.  Podzieliliśmy się na grupy zadaniowe – jedna grupa miała napisać Hymn Czujaków, druga – przygotować strój ludowy mieszkańców Kontynentu Wodnego, trzecia – jego symbole, czwarta – jego godło,  piąta – kalendarz ze świętami i uroczystościami w krainie Czujaków, a szósta makietę kontynentu. Na przemarsz i realizację zadań mieliśmy 5 godzin.  Zadaniem dodatkowo punktowanym było przesłanie zdjęć max. pięciu mieszkańców spotkanych na trasie przemarszu, ubranych w wyznaczone nam kolory, czyli w naszym przypadku na czerwono.

O godzinie 16.00 wszystkie szkoły zaprezentowały się na scenie przed szkołą w Nowych Piekutach, przygotowały swoje stanowiska z wynikami kilkugodzinnej pracy, rozlokowały się w przydzielonych salach, zjadły kolację i rozpoczęły przygotowania do dyskoteki, która zakończyła się o północy.

Następny dzień obfitował w gry i zabawy integracyjne po hasłem „Budujemy mosty”. Tym razem, w ramach integracji, uczestników podzielono na cztery grupy. Każda z grup musiała przygotować 10-minutową prezentację oraz napisać list do Papieża Franciszka. Nasza grupa przygotowała pantomimę oraz układ taneczny do „Tańca belgijskiego”, który zrobił prawdziwą furorę. Układ zatańczyli niemal wszyscy uczestnicy Hodyszewa! I tu szczególne wyrazy uznania należą się naszej Pani Ani Dąbrowskiej-Komor, która rewelacyjnie i skutecznie zachęciła wszystkich, zarówno młodzież, opiekunów, jak również zaproszonych gości do wspólnej zabawy.

Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników. Z bijącymi sercami czekaliśmy na swoją kolej odliczając kolejne miejsca, by wreszcie usłyszeć, że to właśnie nam przyznano pierwsze miejsce. Radość była ogromna. Wygraliśmy!!!

Mimo niesprzyjającej pogody atmosfera podczas XII Dni Młodzieży była fantastyczna. Bawiliśmy się świetnie, zawarliśmy nowe znajomości i odświeżyliśmy stare. I już teraz z tęsknotą czekamy na Dni Młodzieży 2016.

 

Autor: Małgorzata Sówka

 
Apel z okazji Swięta uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 maja 2015 19:30

Dnia 4. maja 2015r. społeczność naszej szkoły uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3Maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. Recytując wiersze i czytając teksty związane z majowym świętem, uczniowie przybliżyli wszystkim obecnym nastroje, jakie panowały wśród Polaków 3. maja 1791 roku.

Podczas apelu przypomniane też zostały słowa błogosławionego Jana Pawła II, który mówiąc o Polsce, swojej Ojczyźnie, zawsze czynił to z rozrzewnieniem i tęsknotą. Cytat z jego wypowiedzi związany był z majowym świętem. Słowa, które skierował do Polaków, wypowiedział w bardzo ważnym i wymownym dla nas wszystkich miejscu - sali sejmowej. Dzięki słowom takich autorytetów, jakim jest dla wszystkich Polaków nasz rodak Ojciec Święty, utwierdzamy się w przekonaniu, że  patriotyzm to bardzo istotna rzecz w każdym czasie i w każdej sytuacji.

Uczniowie klasy IIIb gimnazjum z okazji obchodzonej rocznicy przygotowali prezentację multimedialną, przybliżając wszystkim sylwetki polskich działaczy epoki Oświecenia, których życiorysy na trwałe wpisały się w dzieje naszej Ojczyzny.

Wiersze i monologi przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez chór szkolny.

Wszyscy widzowie zachowali się z klasą, uważnie wsłuchując się w deklamacje i śpiew chórzystów.

Gabriela Leszczyńska

 
Zagłosuj na naszą gminę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 20:37

Gmina Szumowo bierze udział w Ogólnopolskim konkursie upiększania z Garnierem. Jest możliwość otrzymania pieniędzy na zbudowanie miejsca wypoczynku w lasku przy Zespole szkół. Bardzo prosimy wszystkich o zagłosowanie na naszą miejscowość pod adresem:

Bezpośredni link do Szumowa: http://ogolnopolskieupiekszanie.pl/obiekty/szumowo-1307

Wystarczy odwiedzić stronę, zarejestrować się podając adres email, potwierdzić otrzymaną wiadomość, wyszukać miejscowość Szumowo i oddać głos.

Codziennie można głosować oddając jeden głos.

Głosowanie trwa od 26.03.2015 r. do 22.04.2015 r.

Zajmie Ci to tylko chwilkę. 

Fundatorem nagród jest L'Oréal Polska Sp. z o.o.

 
Stop agresji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 marca 2015 20:26

W dniu   05.03.2015r. w Zespole Szkół w Szumowie odbył się apel pod hasłem STOP - AGRESJI. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem agresji, coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży.

W przygotowanych scenkach uczniowie pokazali przyczyny i skutki zachowań agresywnych. Spotkanie uświadomiło dzieciom i młodzieży, że przyjazne zachowanie względem siebie, umiejętność panowania nad swoimi emocjami, stosowanie zwrotów grzecznościowych, szacunek i wzajemne zrozumienie sprzyjają miłej i życzliwej atmosferze, w której wszyscy chcemy żyć.

Na koniec apelu uczniowie naszej szkoły ustalili Zasady Mądrego Postępowania:

- mówimy do siebie po imieniu,

- nie wyśmiewamy się z innych,

- przepraszamy, gdy zrobimy komuś krzywdę,

- pomagamy osobom, którym ktoś dokucza,

- nie namawiamy się przeciwko innym,

- pomagamy w nauce i rozwiązywaniu problemów osobistych,

- zgłaszamy rodzicom lub wychowawcy, gdy nam lub komuś dzieje się krzywda.

Wszyscy uczniowie zapoznali się także z fragmentami Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziękujemy uczniom kl. VIb i IIb, za zaangażowanie i grę aktorską oraz dziewczętom z kl. VIa za piękne wykonanie piosenki "Masz w sobie wiarę”.

 

A.Frąckiel,  M. Jasionek, D. Kurpiewska

 
NIECH ŻYJE BAL! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 lutego 2015 12:25

      12 lutego 2015 r. w szkole w Srebrnym Borku odbył się bal przebierańców. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Dobór strojów przez uczestników był dowolny. Wszyscy przebrali się  w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Na bal przybyły przede  wszystkim wróżki. Nie zabrakło również pirata, żołnierza, Indianina, kowbojki, Hindusek czy też duszków.

     Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonej zabawy. Tancerze pełni pozytywnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.

     W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez kochane mamy. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych kreacjach.

     W tym roku nie odbył się konkurs na Królową i Króla balu, ponieważ był to trudny wybór. Wszyscy zasłużyli na te tytuły. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

Beata Konopka i Dorota Trzeciak

 
Zasady rekrutacji do Zespołu Szkół w Szumowie. Gimnazjum w Szumowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 lutego 2015 11:20
  1. Do szkoły przyjmowane są z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.
  2. Do klasy  pierwszej gimnazjum, którym ustalono obwód przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.
  3.  Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy pierwszej, jeżeli gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami i nie powoduje to utworzenia dodatkowego oddziału.
  4. Do celów rekrutacji rodzice (opiekun prawny lub osoba sprawująca pieczę zastępczą nad dzieckiem) mają obowiązek złożenia wniosku oraz dostarczenia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, w terminie określonym przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.
  5. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest przez komisję powołaną przez dyrektora.
  6. Komisja jest powoływana, gdy liczba zgłoszeń przekroczy liczbę miejsc.
  7. W postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brane są następujące kryteria:

a)       średnia ocen zajęć wymienionych w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej;

b)      iczba punktów uzyskana za wyniki sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, zawarta w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach sprawdzianu;

c)       szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

8.   Liczbę punktów za kryteria określone w ust. 6 oblicza się sumując:

a)      liczbę punktów wynikającą z pomnożenia średniej ocen uzyskanych przez kandydata z zajęć wymienionych w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej przez 10;

b)      liczbę punktów uzyskaną przez kandydata za wyniki sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, zawartą w  zaświadczeniu o szczegółowych wynikach sprawdzianu;

c)      liczbę punktów uzyskaną przez kandydata za szczególne osiągnięcia wymienione w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, z których każde osiągnięcie ma wartość 1 punktu.

d)     w przypadku kandydatów zwolnionych ze sprawdzianu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej liczbę zgromadzonych punktów rekrutacyjnych, o których mowa w ust. 7 pkt 1, podwaja się.

9. Przyjmuje się kandydatów z największą ilością punktów z rekrutacji w miarę posiadanych miejsc.

10. W przypadku otrzymania takiej samej liczby punktów w rekrutacji przez kilku kandydatów o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia wniosku.

11. Przewodniczący komisji może zażądać przedstawienia dokumentów potwierdzających dane zapisane we wniosku.

12. Wzory zgłoszeń  i wniosków dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
29 Maja 2015
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.