forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 61183

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
„Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 16:07

Słowa największego ze współczesnych Polaków i gorącego patrioty – świętego Jana Pawła II – stały się motywem przewodnim  uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który 10 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole. Społeczność uczniowska uczciła w ten sposób 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Apel prowadzili Natalia Walerzak i Mateusz Bączyk. Głównym jego elementem był montaż słowno – muzyczny, przybliżający trudną historię Ojczyzny, przedstawiony przez  młodzież z klasy IIb i IIIc gimnazjum. Chór szkolny uświetnił akademię, wykonując przy akompaniamencie gitar i akordeonu powszechnie znane pieśni patriotyczne. Cała społeczność szkolna chętnie włączała się w ich śpiewanie. Na atrakcyjność uroczystości miała też wpływ - ilustrująca przedstawiane treści i podająca teksty piosenek - prezentacja multimedialna, nad którą czuwał Konrad Dębek. Na zakończenie pani dyrektor Bożena Kosobudzka podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu i we wspólny śpiew.

Katarzyna Dmochowska

Dorota Lubiejewska

przedstawienie

 
WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH W KOŚCIELE W SZUMOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 14:54

Listopad to bardzo wyjątkowy miesiąc, to czas zadumy i refleksji. Łączy się z wieloma datami i miejscami szczególnie ważnymi dla każdego Polaka, zarówno ze względów osobistych, jak też  narodowych. W tym miesiącu pamiętamy o naszych zmarłych, którzy już odeszli, zapalając im w Święto Zmarłych znicze i zdobiąc groby wiązankami kwiatów. W tym miesiącu przypada również dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Te dwie daty, te dwa jakże ważne wydarzenia, stały się okazją do zatrzymania się i zastanowienia nad swoimi korzeniami, swoją historią, swoją tożsamością.

Dnia 8 listopada w Kościele parafialnym  pod wezwaniem MB Częstochowskiej w Szumowie o godz. 9.20 po raz pierwszy uczciliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek wojskowych wraz z młodzieżą ze szkolnego chóru przy akompaniamencie pracowników Zespołu Szkół w Szumowie. Dawniej wspólne śpiewanie stanowiło tradycję  dworków szlacheckich, potem - wielu domów i rodzin szanujących wysiłek pokoleń walczących o wolną Polskę. Z wewnętrznej potrzeby spotkania i wyśpiewania pełną piersią ważnych słów o miłości ojczyzny – naszego wspólnego dobra - zrodził się ten pomysł, którego inicjatorami i organizatorami byli Zespół Szkół w Szumowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szumowskiej.

Ks. Tomasz Kurek

spiew

 
Porządki przed 1 listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 14:24

28 października uczniowie klasy V, IIb gimnazjum wraz z wychowawcami oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży porządkowali groby na cmentarzu w Szumowie. Z wielkim szacunkiem i czcią należną Tym, którzy odeszli, oczyścili grób żołnierzy poległych za ojczyznę w czasie I i II wojny światowej. Umyli i posprzątali kilka pomników księży pochowanych na naszym cmentarzu. Młodzież z dużym zaangażowaniem wykonywała wszystkie prace oraz służyła pomocą innym. Za to usłyszała wiele pochwał od przechodzących osób.

Sprzątanie grobów, zapalenie zniczy… Te proste czynności sprawiają, że zmarli nadal żyją w naszej pamięci. Poprzez wykonywanie prac porządkowych na nekropolii młodzież uczy się  odpowiedniego zachowania w tym szczególnym miejscu oraz kształtuje postawę  szacunku dla zmarłych. Uporządkowane groby i palące się znicze, będą
świadectwem naszej kultury i pamięci o zmarłych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Katarzyna Dmochowska, Grażyna Jastrząb

sprzatanie

 
Wycieczka do Łomży i Ostrożnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 listopada 2015 19:06

Dnia 21 października grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół w Szumowie (z klas Ia, IIab i IIIc) wraz z opiekunami - panem Zbigniewem Komor i ks Tomaszem - wybrała się na dwudniową wycieczkę do Łomży i Ostrożnego. Dzięki uprzejmości koordynatora Szkolnych Kół Caritas w Łomży p. Małgorzacie Gutowskiej młodzież miała okazję skorzystać z bezpłatnego pobytu w Parku Wodnym w Łomży. Następnym punktem programu był spacer po łomżyńskiej starówce. Zwiedziliśmy katedrę łomżyńską, poznaliśmy jej historię, a przy okazji obejrzeliśmy  wystawę, której tematem przewodnim był lokalny patriotyzm. Na starym rynku odwiedziliśmy główną atrakcję, jaką jest ławeczka-pomnik Hanki Bielickiej – wielkiej gwiazdy polskiej estrady XX wieku – i podziwialiśmy dawną architekturę tego miejsca.

Następnie grupa udała się do Ostrożnego, gdzie znajduje się ośrodek szkoleniowo -formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po zakwaterowaniu i pysznym obiedzie spotkaliśmy się w pobliskiej kaplicy na nabożeństwie różańcowym. Fakt, że w tym dniu obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św . Jana Pawła II, nadał wyjątkowo uroczystego charakteru temu spotkaniu. Nasza młodzież z ks. Tomaszem przygotowała oprawę liturgiczno - muzyczną nabożeństwa. Na zakończenie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń  Ojca Świętego i ucałowaliśmy relikwie papieża.

Wyjazd ten był doskonałą okazją zarówno do wzajemnej integracji uczniów z różnych klas, jak również do zaprezentowania idei wolontariatu, z którym związana jest działalność zarówno SKC jak i KSM-u. Opiekunowie ukazali historię i działalność tych organizacji działających przecież także na terenie naszej szkoły. Nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę. W sali kominkowej odbyła się dyskoteka. Wieczorem uczestnicy mogli sprawdzić swoja wiedzę i różnorodne umiejętności podczas marszu terenowego na orientację, którego hasło przewodnie brzmiało ,,Nikt nie jest samotną wyspą”. Drugiego dnia grupa uczniów przygotowała grę sportowo - wiedzową ,,50”. Zabawa ta dostarczyła niezapomnianych emocji i z pewnością będzie często wspominana.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. W pamięci uczestników na długo pozostaną niesamowite wrażenia i wspaniała domowa atmosfera panująca w tym domu. Takie wyjazdy to szansa spojrzenia na wypoczynek i rekreację w wymiarze wspólnotowym: bez komputera, telefonu bez siedzenia w czterech ścianach swego pokoju. To możliwość ukazania piękna i bogactwa drugiego człowieka, który jest obok . To możliwość spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie.

W tym miejscu pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Szumowo p. Jarosławowi Cukierman, który umożliwił nam bezpłatny przejazd autokarem, jak również wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, by nasz wyjazd  był tak udany i niezapomniany.

Ks. Tomasz Kurek

Zbigniew Komor

 
Indywidualne Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 października 2015 21:27

 

Dnia 26.09.2015r. na trasach biegowych w  Porytem - Jabłoni odbyła się Gimnazjada Powiatowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1 km, chłopcy 1,5 km.

14 uczniów naszego gimnazjum awansowało do półfinałów wojewódzkich.

 

Klasyfikacja indywidualna

 

Dziewczęta 2002r. i młodsze.

Siedlecka Anna – miejsce 8

Kacprzyk Natalia – miejsce 11

Szymczuk Eliza – miejsce 15

 

Dziewczęta 2001r.

Krajewska Joanna – miejsce 9

Walerzak Natalia – miejsce 10

Figoń Weronika – miejsce 11

 

Chłopcy 2002r. i młodsi.

Urbanek Damian – miejsce 1

Komor Aleksander – miejsce 2

Olszewski Bartosz – miejsce 3

Starszyk Tomasz – miejsce 5

Słowicki Piotr – miejsce 8

 

Chłopcy 2001r.

Kos Adam – miejsce  4

 

Chłopcy 2000r.

Radziejewski Dominik – miejsce 1

Wardaszka Mateusz – miejsce 3

Dębek Konrad – miejsce 4

Gwardiak Dawid – miejsce 5

Milewski Kamil – miejsce 6

 

Klasyfikacja drużynowa

Chłopcy – miejsce 1

Dziewczęta – miejsce 4

Gratulujemy !!!

Dnia 3.10.2015r. na trasach biegowych w Rybakach koło Miastkowa odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1 km, chłopcy 1,5 km.

Awans do finałów wojewódzkich uzyskało dwóch uczniów naszego gimnazjum.

Dominik Radziejewski i Marcin Rutkowski - uczniowie klasy IIIC.

 

 

Klasyfikacja indywidualna

Dziewczęta 2002r. i młodsze

 

Siedlecka Anna – miejsce 33

 

 

Dziewczęta 2001r.

Walerzak Natalia – miejsce 51

Krajewska Joanna – miejsce 52

 

 

Chłopcy 2002r. i młodsi.

Urbanek Damian – miejsce 52

Komor Aleksander – miejsce 58

Słowicki Piotr – miejsce 59

 

Chłopcy 2001r.

Kos Adam – miejsce  50

 

Chłopcy 2000r.

Radziejewski Dominik – miejsce 12

Marcin Rutkowski - miejsce 14

Wardaszka Mateusz – miejsce 50

Dębek Konrad – miejsce 51

Gwardiak Dawid – miejsce 52

 

Klasyfikacja drużynowa

Chłopcy – miejsce 17 na 34 szkoły

Dziewczęta – miejsce 30 na 37 szkół

Gratulujemy !!!

 

Dnia 17.10.2015r. na trasach biegowych w Białymstoku odbyły się Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych.

Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów.

Dominik Radziejewski i Marcin Rutkowski - uczniowie klasy IIIC.

 

Klasyfikacja indywidualna

 

Chłopcy 2000r.

Marcin Rutkowski - miejsce 25 na 66

Dominik Radziejewski - miejsce 30 na 66

 

Gratulujemy !!!

 

 
Obóz integracyjny klasy Ib i Ic gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 października 2015 19:13

 

22 i 23 października uczniowie klasy Ib i Ic gimnazjum uczestniczyli w biwaku w Ośrodku Agroturystycznym w Olszynce położonym 15 kilometrów od Łomży w malowniczej dolinie rzeki Łojewek.

Nocleg był nietypowy. Uczestnicy zostali zakwaterowani w bajkowo wyglądających,  okrągłych domkach krytych strzechą z trzciny. Pobyt rozpoczęliśmy od zabaw i gier integracyjnych. Najwięcej przeżyć dostarczyła zabawa „dentysta”.  Biwakowicze stwierdzili: „Strach pokonywaliśmy przy zjeździe na linie i wspinaczce na ściance. Wieczorem doskonale wypoczywaliśmy  podczas śpiewu przy ognisku.  Orientację w terenie i kondycję ćwiczyliśmy w czasie nocnych podchodów.  Pogoda nam dopisała. Wróciliśmy zadowoleni ,  zintegrowani i świadomi, jak zdrowo spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Wszystkim polecamy takie wyjazdy”.

Wychowawcy:

Lidia Radwańska i Elżbieta Kotomska

biwak

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Niedziela
29 Listopada 2015
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.