forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 73309

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
To było niezwykłe spotkanie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 kwietnia 2016 20:39

Biblioteka szkolna zaprosiła niecodziennego gościa. Pan Marian Podlecki w 2014 roku został odznaczony Orderem Uśmiechu., międzynarodowym medalem nadawanym za działania przynoszące dzieciom radość. Napisał wiele książek , m.in. – „O kocie Feniksie, krasnalach i trzech czarodziejskich kamieniach opowieści kilka prawdziwych choć niewiarygodnych”, „Opowieść o Feniksie, krasnalach i inwazji kosmitów”, „Opowieść o Feniksie, latającym dywanie i jajku smoka wawelskiego”, „Wypędzony do Raju”. Jest współautorem publikacji o ziemi rajgrodzkiej. Obecnie pracuje jako nadleśniczy w Rajgrodzie. Ma wszechstronne zainteresowania: maluje, podróżuje, jest myśliwym.  Pasjonuje się przyrodą i historią. Ponadto jest instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza. Można Go zobaczyć w filmie pt. „Siedlisko”, w którym zagrał nadleśniczego, występując pod swoim nazwiskiem. Jest laureatem wielu różnych konkursów. Otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej za działalność ekologiczną.

Uczestnicy spotkania - uczniowie klas IV-VI i nauczyciele - z ciekawością słuchali barwnych opowieści Pana Mariana Podleckiego. Kawaler Orderu Uśmiechu opowiadał tak zajmująco, że każdy z chęcią przedłużyłby czas spotkania z Nim.

Panu Podleckiemu życzymy przede wszystkim zdrowia. Dziękujemy, że przyjął zaproszenie szkolnej biblioteki i podarował nam tyle niezapomnianych wrażeń. Książki, które  przekazał szkole, będą przypominały nam Jego zachwycające opowieści.

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

 
„Giełda zawodów- Jakie znasz zawody?” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 18:41

W dniu 21.03.2016r. w ramach rozwoju doradztwa edukacyjno – zawodowego odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy zorganizowany dla uczniów klas I-III gimnazjum Giełda zawodów- Jakie znasz zawody? .

Miał on na celu aktywizowanie młodzieży do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Chcieliśmy, aby nasi uczniowie sami pogłębili wiedzę o różnych zawodach lub odnaleźli informacje o zawodach, których jeszcze nie znają. Poszukali z jakimi predyspozycjami te zawody się wiążą. Zamiarem organizatora konkursu było, aby młodzi ludzie szukając informacji poruszali się nie tylko na poziomie kształcenia ponadgimnazjalnego, ale także akademickiego.

Uczniowie, pracując w zespołach klasowych, w ramach konkursu przygotowali prezentacje multimedialne, nakręcili film, zaprosili gości do szkoły (rolnika, policjanta, prawnika i informatyka), którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swoim zawodzie. Mogliśmy obejrzeć scenki, wysłuchać referatu na temat pracy następujących osób: nauczyciela, pracownika socjalnego, fryzjera/kosmetyczki oraz lekarza.

Komisja konkursowa w składzie:  p. A. Dąbrowska – Komor – wicedyrektor, p. A. Frąckiel – pedagog szkolny, p. M. Staniaszek – opiekun SU  po długich naradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce:

kl. I a

kl. I b

kl. II a

II miejsce :

kl. II b

kl. III a

kl. III b

III miejsce :

kl. I c

kl. III c

Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy wykazały się dużą aktywnością i kreatywnością.

Dziękujemy za duże zaangażowanie, pomysłowość i inwencję twórczą wszystkim uczniom gimnazjum oraz ich wychowawcom. Należą się im gromkie BRAWA!!!

Aneta Frąckiel


 
Misterium Męki Pańskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 18:38

W dniu 23 marca 2016 r. o godz. 1140 w Zespole Szkół w Szumowie odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Apel przygotowała katechetka pani Małgorzata Radziejewska-Nagórka wraz z klasą 1c Gimnazjum w Szumowie. Uroczystość  uświetnił chór naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Kotomskiej.

Małgorzata Radziejewska - Nagórka

 
Warsztaty uczniów klas trzecich SP z panią Małgorzatą Flis, ilustratorką książek dla dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 marca 2016 17:13

W środę 16 marca uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Szumowie wybrali się do Biblioteki Gminnej. Gościła tam pani Małgorzata Flis, ilustratorka książek dla dzieci, która przyjechała na  spotkanie z czytelnikami.

Małgorzata Flis jest absolwentką na Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Książki uzyskała w 1985 roku. Ilustratorka tworzy prace w różnych technikach: malarstwo, pastele, grafika. Projektuje dla wielu wydawnictw i agencji reklamowych serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty i wizualizację firm. Małgorzata Flis stworzyła ilustracje do takich książek jak: Bajkowy słownik polsko-angielski, angielsko-polski dla dzieci”, „Kelner Kornel i inne wiersze niesforne”, „Gwizdek i śniegowa kula”, „Gwizdek nie chce spać”, „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami”.

Pani Małgorzata ciekawą opowieść o swoim życiu i pracy ilustrowała pięknymi rysunkami postaci z książek. Uczniowie szybko odgadywali jakiego bohatera szkicuje.

Zapoznała też dzieci z tajnikami pra­wi­dłowego kom­po­no­wania okładki książki. Spo­tka­nie miało formę warsz­ta­tów, pod­czas któ­rych dzieci same miały okazję wyko­nać projekt okładki. Powstały piękne prace. Pani Mał­go­rzata podzi­wiała talent i  wyobraź­nię dzieci. Zajęcia zakończyły się wspólnym oglądaniem prac i wyborem najładniejszych. Pani Flis stwierdziła, że wszystkie prace są piękne i bardzo interesujące.
Spotkanie na żywo ze sławną ilustratorką było dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Elżbieta Kotomska

 

 
Uczniowie Gimnazjum na Konkursie Językowym w Koperniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 marca 2016 19:08

14 marca 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbył się drugi etap II Konkursu Językowego, nad którym patronat objął Starosta ostrowski 
Zbigniew Kamiński.

Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie pierwszy raz, a reprezentowali ją uczniowie klasy IIa Michał Bianelli i Marcin Dąbrowski.  Zarówno Michał jak i Marcin okazali się najlepsi na etapie szkolnym Konkursu, pokonując nawet uczniów klas trzecich w teście leksykalno-gramatycznym J. Do części ustnej uczniowie mieli na przygotowanie zaledwie dwa tygodnie, więc pracowali ciężko pod opieką Pani Magdaleny Staniaszek oraz moją, ucząc się słówek oraz wprawiając się w wypowiedziach ustnych.

Etap drugi to część ustna. Nasi reprezentanci mieli silną konkurencję, gdyż do konkursu zgłosiło się ponad 20 gimnazjów reprezentowanych przez składy 1-2-osobowe najczęściej z klas trzecich. Etap drugi polegał na wypowiedzi ustnej na wylosowane dwa tematy w języku angielskim oraz na inne dwa tematy w drugim języku obcym (niemieckim, rosyjskim lub francuskim). Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe poszczególnych uczestników. Nam nie udało się tym razem zająć żadnego miejsca na podium, ale znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce i wszystko przed nami! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

Warto podkreślić, że Michał i Marcin uczą się języka niemieckiego dopiero drugi rok, podczas gdy przeważająca część uczestników ma trzeci rok kontakt z tym językiem, a niektórzy z nich rozpoczęli swoją przygodę z nim już w szkole podstawowej. Dlatego uważam ich osiągnięcia za sukces i zachęcam pozostałych uczniów do nauki języków obcych J.

Małgorzata Sówka


 
Mistrzostwa Powiatu LZS w Piłce Halowej Gimnazjów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 lutego 2016 20:32

Zawody odbyły się 20 lutego 2016r. na hali sportowej  w Rutkach. W zawodach uczestniczyło 4 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Mecze dziewcząt trwały 10 minut, a chłopców 15 minut.


Szczegółowe wyniki chłopców


PG Rutki – PG Kołaki           2:0

ZS Szumowo - PG Rutki       4:0

ZS Szumowo - PG Kołaki     4:0

Klasyfikacja końcowa


I miejsce -       ZS Szumowo             9pkt    (8-0)
II miejsce -      PG Rutki                    3pkt     (2-4)
III miejsce -    PG Kołaki                  0pkt     (0-6)

 

Drużyna chłopców w składzie: Dominik Radziejewski, Karol Szymczuk, Szymon Szabłowski, Piotr Szulborski, Dawid Urbanek, Daniel Urbanik, Adam Godlewski, Paweł Borowy, Michał Bianelli, Patryk Głębocki.

Szczegółowe wyniki dziewcząt


ZS Szumowo - MG Zambrów           1:1

PG Kołaki - PG Rutki                                   0:1

ZS Szumowo - PG Rutki                   0:1

PG Kołaki - MG Zambrów                0:3

MG Zambrów - PG Rutki                 2:1

ZS Szumowo - PG Kołaki                 1:0

 

Klasyfikacja końcowa

I miejsce -       PG Rutki                   9pkt    (4-1)

II miejsce -      MG Zambrów            4pkt     (6-2)

III miejsce -    ZS Szumowo              4pkt     (2-2)

IV miejsce -    PG Kołaki                  0pkt     (0-5)

 

Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Szczypińska, Aleksandra Głębocka, Weronika Zakrzewska, Natalia Jaźwińska, Anita Bielska, Karolina Wilczyńska, Emilia Pozorska, Weronika Nowacka, Paulina Dębek, Weronika Jastrząb, Ewelina Dołęgowska, Weronika Bielska.

 

Gratulujemy!

Zbigniew Komor 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 17
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
30 Kwietnia 2016
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz,
Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Do końca roku zostało 246 dni.
Zodiak: Byk


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.