forex trading logo
Ulti Clocks content

Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 46230

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Andrzejkowe zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 20:09

Wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada to data niezwykła, czas wróżb i przepowiedni. Już w  czwartek 27 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Impreza, od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy, odbyła się w godzinach popołudniowych od 16.00 do 20.00. Dobrą muzykę zapewnił Samorząd Uczniowski (Wiktoria Rupińska i Agata Mańkiewicz z III a gimnazjum, przy wsparciu Dawida Wyszkowskiego z klasy III b) pod opieką p. Lidii Radwańskiej. Dzięki temu młodzież bawiła się wspaniale.

Siły można było zregenerować w kawiarence szkolnej, zorganizowanej przez Wychowawców świetlicy. Słodkości, które kusiły wszystkich, przynieśli chętni uczniowie oraz ich rodzice. Dzięki temu zebrano 290 zł. Dochód ten zostanie przeznaczony na wyposażenie świetlicy w materiały edukacyjne oraz gry dla dzieci.

Zabawa nie mogła się odbyć bez kulminacyjnego punktu, czyli wróżb. ,,Pokoje wróżb” - magiczne miejsca spełnionych życzeń -  zostały odpowiednio przygotowane: panował w nich półmrok, romantycznego nastroju i tajemniczości dodawały zapalone świece. Tam, pod okiem p. Grażyny Jastrząb, p. Magdaleny Staniaszek oraz Opiekunów świetlicy przyszłość  przepowiadali wróżki i wróżbici, tzn. przebrani uczniowie ze szkoły podstawowej oraz  gimnazjum. Śmiechu było co nie miara. Najwięcej radości sprawiło tradycyjne ,,ustawianie butów”.

Zabawa była przednia i aż żal było ją kończyć.

 

Grażyna Jastrząb i Wychowawcy świetlicy

 
Naszym Nauczycielom - przewodnikom po meandrach wiedzy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 listopada 2014 21:00

Pod tym hasłem 13. października  społeczność szkolna uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przyznaniem nagród wyróżniającym się pracownikom szkoły. W tym roku uhonorowani zostali: Panie Ewa Czyżewska, Dorota Kurpiewska, Dorota Lubiejewska, Magdalena Staniaszek, Jolanta Cieśluk, Jolanta Daniłowska i Pan Zenon Ogonowski. Specjalną nagrodę Wójta Gminy Szumowo otrzymała Pani Lidia Radwańska. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Uroczystość uświetnili uczniowie klas drugich i klasy IIIb gimnazjum, którzy pod opieką wychowawców przygotowali część artystyczną. Pani Ewelina Mieczkowska wraz z chórem zatroszczyła się o oprawę muzyczną.

Bardzo miłym i ciekawym akcentem była Gala Oskarowo – Jabłkowa, podczas której uczniowie wręczali jabłuszka przybyłym gościom  oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Dorota Lubiejewska, Grażyna Jastrząb

 
Pełnoprawni gimnazjaliści PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 października 2014 13:49

10.października 2014r. społeczność naszego gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej, aby przyjąć do swojego grona nowych uczniów. Zanim nastąpił ten moment, 39 ,,pierwszaków” złożyło uroczyste ślubowanie. Obiecywali, że będą wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoją postawą będą sprawiać radość rodzicom i wychowawcom.

 

Po tej ceremonii głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała świeżo upieczonym gimnazjalistom tego, że rozpoczynają kolejny etap edukacyjny. Podkreśliła też, że zdobywanie wiedzy jest rzeczą bardzo istotną w życiu młodego człowieka, ponieważ pomoże mu zapewnić dobry start w dorosłość.

 

Następnie odbyły się otrzęsiny przygotowane przez uczniów klasy IIb, którzy w ubiegłym roku szkolnym najlepiej poradzili sobie z konkurencjami opracowanymi dla nich przez starszych kolegów(to już tradycja naszej szkoły). Nad tą częścią uroczystości czuwała wychowawczyni klasy drugiej – Pani Bożena Sokołowska.

Wszystkim konkurencjom towarzyszyło podekscytowanie, doping, śmiech i brawa. W niektórych zadaniach lepszym wykonaniem wykazała się klasa Ib i to właśnie ona zwyciężyła. Komu dopisze szczęście w przyszłym roku? Czas pokaże...........

Tymczasem wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy, by otwierające się trzy lata wypełnione były pracą.

Nie unikajcie wysiłku, bo on jest gwarancją sukcesu i zadowolenia. Co przychodzi zbyt łatwo, nie cieszy!!!

 

Wychowawczynie klas pierwszych

Gabriela Leszczyńska

Katarzyna Dmochowska

 
WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 18:26

Pod takim hasłem przebiegała uroczystość wszystkich pierwszaków Szkoły Podstawowej.

10 października 2014roku o godzinie 10.55, wspierani przez licznie zebranych rodziców, nauczycieli, starsze koleżanki i kolegów, na szkolnej scenie stanęli odświętnie ubrani uczniowie najmłodszych klas.

Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu przypomniała uczniom, że wstępując w mury szkoły wraz z innymi uczniami tworzą szkolną rodzinę,  w której każdy  ma swoje określone prawa i obowiązki. Następnie pierwszoklasiści przedstawili przygotowana część artystyczną, umilając czas wszystkim zebranym recytacją wierszy i śpiewem piosenek.

Po złożeniu uroczystego ślubowania, Pani Dyrektor dokonała ważnej ceremonii pasowania dzieci na uczniów szkoły. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kiedy trema minęła i opadły emocje wszystkie pierwszaki z radością spotkały się na słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.

Gratulujemy pierwszoklasistom i witamy w gronie uczniów!

Jadwiga Rosiak

 
Europejski Dzień Języków w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 18:22

 

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji do 47 krajów, które mają swoich przedstawicieli w Radzie Europy, został skierowany apel o uczenie się większej liczby języków obcych i to niezależnie od wieku, a hasłem tegorocznego Dnia Języków jest „Języki integrują”.

 

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej niecodziennej akcji promującej naukę języków obcych. Przygotowaniami zajęły się nauczycielki języków obcych: Magdalena Jasionek, Magdalena Staniaszek oraz Małgorzata Sówka. Na ich zaproszenie do udziału w przedstawieniu zgłosili się uczniowie klas III B gimnazjum: Dawid Wyszkowski, Brygida Jasińska, Łukasz Wszołkowski, Przemek Borowy, Jan Krajewski, Karolina Polak, Klaudia Sadowska, Magda Nowak, Justyna Dębek, Grzegorz Przychodzeń oraz Dawid Pękała. Ww. aktorzy pokazali, jak bardzo nieznajomość języków obcych może utrudnić życie. W kolejnych scenkach widzieliśmy, w jak niezręcznej sytuacji postawiony został chłopak, który chciał na plaży poderwać Angielkę. Niestety, nie znał języka, na czym skorzystał jego wyedukowany językowo kolega. Prezes pewnej firmy również z rezygnacją kręcił głową, gdy kolejna kandydatka na asystentkę uciekła po tym, jak wspomniał o wymaganej znajomości kilku języków obcych. Sprzedawca w sklepie mięsnym poczuł się urażony, gdy mówiąca po angielsku klientka usiłowała mu wytłumaczyć za pomocą słowa pig, iż chce kupić mięso, a sformułowanie ham is great nie ma nic wspólnego z „jesteś cham”. Murarz wprawdzie porozumiał się językiem gestów z obcokrajowcem mówiącym po rosyjsku, jednakże ich komunikacja  to czysty zbieg okoliczności. Nasz przybysz dowiedział się więc, że robotnik ma na imię Murarz, a na nazwisko ‘A dziękuję wszyscy zdrowi’.

Po części artystycznej odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach i Językach, który został przeprowadzony w dwóch etapach: dla klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. W turnieju wzięło udział łącznie jedenaście trzyosobowych drużyn, które klasy zgłosiły wcześniej do organizatorek. Oczywiście klasy mogły pomagać swojej drużynie w rozwiązywaniu zadań. Uczniowie musieli stawić czoła, tzw. łamańcom językowym w trzech językach obcych, rozszyfrować przysłowia, odgadnąć pochodzenie wyrazów, zaśpiewać wylosowaną wersję językową piosenki  „Panie Janie”, przyporządkować nazwy państw do flag oraz udzielić odpowiedzi na 20 pytań quizowych. W wykonywanie zadań zaangażowali się wszyscy uczniowie i towarzyszący im nauczyciele. Rywalizacja była naprawdę zażarta, atmosfera wspaniała, pełna ducha walki i pozytywnych emocji, a rezultaty zmagań - imponujące. Jury, składające się z nauczycieli oraz uczniów, miało pełne ręce roboty. Nasi uczniowie zaprezentowali doskonałą orientację realioznawczą i talent artystyczny. W wyniku ponad dwugodzinnych zmagań i dogrywce o I miejsce w szkole podstawowej, jury wyłoniło zwycięzców Konkursu Wiedzy o Krajach i Językach. W szkole podstawowej I miejsce zajęła klasa VIa, II miejsce – klasa IV, a III miejsce – klasa V. W gimnazjum najlepsza okazała się klasa IIIb, II miejsce przypadło klasie IIIa, a III miejsce zajęła klasa IIb. Nagrody zwycięskim drużynom  wręczyli nauczyciele wchodzący w skład jury. Nagrodami w konkursie były smycze i zapachowe przywieszki ufundowane przez Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie oraz książeczki i naklejki, których sponsorem był EUROPAN CENTRE FOR MODERN LANGUAGES.

 

Oczywiście organizatorki nie zapomniały także o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Dla klas I-III szkoły podstawowej na małej hali odbył się jednogodzinny maraton filmowy w różnych językach, poprzedzony wprowadzeniem, z którego dzieci dowiedziały się, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

 

Na zakończenie chciałybyśmy złożyć serdeczne podziękowania uczniom, bez których zaangażowania gra aktorska byłaby bez wyrazu, a turniej nie miałby gdzie się odbyć. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczniowie tworzący zespół techniczny, który pracował ciężko przy montażu dekoracji, zmianach podczas przedstawienia i jej demontażu.

 

Dziękujemy również nauczycielom, którzy nas wspierali i cierpliwie akceptowali podejmowane przez nas działania.

 

Małgorzata Sówka

 
Do szkoły wrócić już czas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 11:28

1 września uczniowie Zespołu Szkół w Szumowie rozpoczęli  nowy rok szkolny 2014/15 eucharystią w kościele parafialnym. Po  Mszy Świętej wraz z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi zgromadzili się  na uroczystym apelu w sali gimnastycznej.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Bożena Katarzyna  Kosobudzka, która życzyła dzieciom i młodzieży wielu sukcesów oraz powodzenia i wytrwałości w realizowaniu wytyczonych celów. Następnie odbyło się spotkanie z wychowawcami.

Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju. Podczas apelu minutą ciszy zainicjowaną przez Panią Dyrektor uczczono 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po południu reprezentacja uczniów udała się na cmentarz, gdzie złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobie poległych za Ojczyznę żołnierzy.

Anna Dąbrowska- Komor

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
20 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Amon, Bogumiła, Dominik, Liberat,
Teofil

Do końca roku zostało 12 dni.
Zodiak: Strzelec


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.