forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 97926

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Zaproszamy na zajęcia z aerobiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 września 2016 21:16

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH, MŁODZIEŻ, OSOBY DOROSŁE DO UCZESTNICZENIA W ZAJĘCIACH AEROBIKU.

ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ OD PAŹDZIERNIKA NA SALI GIMNASTYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W SZUMOWIE W PONIEDZIAŁKI I ŚRODY O GODZ. 1900.

PIERWSZE ZAJĘCIACH ODBĘDĄ SIĘ  3.10.2016r.

ZAJĘCIA SĄ ODPŁATNE.

 
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 września 2016 19:41

Inaugurację nowego roku szkolnego 2016/2017  poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Szumowie. W murach szkoły serdecznie powitała wszystkich po wakacjach pani dyrektor Bożena Kosobudzka. Życzyła uczniom sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym. Owocnej pracy życzyli również zaproszeni goście: ks. kan. dr Sławomir Grodecki,   Skarbnik Gminy Szumowo pani Halina Dmochowska oraz dzielnicowy sierż. szt. Marcin Korzeb.

Po apelu odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Podobnie jak w roku ubiegłym delegacja uczniów pod opieką pana Zbigniewa Komora udała się na cmentarz w Szumowie,  by zapalić znicze i uczcić pamięć poległych za wolność naszej ojczyzny w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Elżbieta Kotomska

Zbigniew Komor

 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNO- FOTOGRAFICZNY ,,GMINA SZUMOWO-MOJA PIĘKNA MAŁA OJCZYZNA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 lipca 2016 20:10

CELE KONKURSU :

  • Rozwijanie umiejętności łączenia różnych technik plastycznych;
  • Promowanie talentów plastycznych dzieci poprzez umożliwianie im prezentacji ich twórczości;
  • Rozwijanie u dzieci zainteresowania fotografią jako formą utrwalania rzeczywistości.

W konkursie mogą brać udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum gminy Szumowo. Z jednej placówki można zgłosić na konkurs dowolną liczbę prac. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastyczno-fotograficznej. Organizator konkursu dopuszcza, by zdjęcia zostały wykonane przez dorosłego, natomiast zadaniem dziecka jest stworzenie ramki do zdjęć. Technika wykonania pracy jest dowolna. Format A4 - 2 zdjęcia lub A3- 3-4 zdjęcia.

Kryteria oceny pracy:

- Zgodność tematyki pracy z hasłem konkursu;

- Pomysłowość, oryginalność wykonania ramki, zdjęcia;

- Estetyka wykonania pracy.

Prace - opatrzone metryczką zawierającą imię, nazwisko i wiek autora, pełną nazwę szkoły, klasę, telefon kontaktowy - należy przekazać do sekretariatu Zespołu Szkół w Szumowie do dnia 11 sierpnia 2016 roku. Rodzic/opiekun prawny musi wyrazić zgodę na udział dziecka w konkursie fotograficznym, podpisując się na metryczce. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16.08.2016 roku .

Prace przechodzą na własność organizatora konkursu. Zastrzegamy sobie prawo upublicznienia prac konkursowych wraz z danymi osobowymi autora.

ORGANIZATOR :

Zespół Szkół w Szumowie

 
Wycieczka gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 lipca 2016 18:05

Niewątpliwą atrakcją ostatniego miesiąca roku szkolnego 2015/2016 była dla gimnazjalistów wycieczka do Wielkopolski. Po drodze do naszej pierwszej stolicy wstąpiliśmy do sanktuarium w Licheniu. W Gnieźnie zwiedziliśmy katedrę i Muzeum Początków Państwa Polskiego. W drugim dniu wycieczki jechaliśmy kolejką ze Żnina do Wenecji, gdzie w Muzeum Kolei Wąskotorowej poznaliśmy fragment historii polskiego kolejnictwa oraz zwiedziliśmy ruiny zamku zwanego diabelskim. Potem udaliśmy się do muzeum w Biskupinie, przeszliśmy próbę sprawności i odwagi w parku linowym w Rogowie, poznaliśmy legendę związaną z Mysią Wieżą w Kruszwicy, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na włocławskiej tamie, by poznać historię męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

To były trzy niezapomniane, pełne wrażeń dni.

Opiekunowie wycieczki: Dorota Lubiejewska, Lidia Radwańska, Zbigniew Komor


 
Dwudniowa wycieczka do Torunia – Ciechocinka - Włocławka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2016 12:52

W dniach 9 – 10 czerwca 45 uczniów klas IV-VI oraz wraz z wychowawcami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia – Ciechocinka – Włocławka.

W mieście Mikołaja Kopernika ze wspaniałą przewodniczką poznawaliśmy miejscowe legendy i zwiedziliśmy gotycką starówkę, wpisaną na listę "UNESCO", kościół Najświętszej Marii Panny,  krzywą wieżę – drugą, najsłynniejszą krzywą wieżę w Europie, ruiny zamku krzyżackiego, mury obronne,  XIII-wieczny ratusz, katedrę św. Janów, kamienicę pod Gwiazdą. Odwiedzaliśmy miejsca związane z wielkim astronomem - dom Mikołaja Kopernika, jego pomnik, budynki uniwersytetu. Przewodnik swoim zasobem wiedzy i sposobem jej przekazywania sprawił, że byliśmy zainteresowani poruszanymi tematami. Z ciekawością i zaangażowaniem włączaliśmy się do dyskusji. W planetarium poszerzaliśmy wiedzę na temat zjawisk i procesów zachodzących we Wszechświecie. W orbitarium zachwyciła nas wystawa interaktywna pozwalająca na przybliżenie, np. działania sił grawitacji, powstawania tornad, lotów kosmicznych, sposobu przesyłania informacji na odległość.

Zakwaterowani byliśmy w hotelu w Toruniu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i integrowaliśmy się przez jedno popołudnie i wieczór.

Drugiego dnia  uczestniczyliśmy  w warsztatach wypieku pierników w Muzeum Piernika, podczas których każdy własnoręcznie wykonał figurkę z piernika oraz odgadywaliśmy wskazane przyprawy. Po otrzymaniu Listu wyuczonego za godne terminowanie oraz jeszcze pachnących cieplutkich pierniczków ruszyliśmy w drogę do Ciechocinka. Tam spacerowaliśmy przy ogromnych tężniach solankowych,  największych tego typu konstrukcjach w Europie. Zachwycaliśmy się parkiem zdrojowym,  zegarem kwiatowym, fontanną Grzybkiem i pięknem uzdrowiska.

Następnie wstąpiliśmy do Włocławka, na północny przyczółek tamy, gdzie na balustradzie znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona ks. Jerzemu Popiełuszce.

W drodze powrotnej bawiliśmy się podczas quizu wiedzowego o zwiedzanych miejscach. Największą wiedzę na temat Torunia posiadł Sebastian Wyszomierski (klasa V). W konkursie zwyciężył  Kamil Gliński z klasy VI.

Pogodę mieliśmy dobrą, humory nam dopisały.

Opiekunowie wycieczki: Ewa Czyżewska, Grażyna Jastrząb, Dorota Kurpiewska


 
Wystawa ,, Ostatni Leśni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2016 10:43

W dniach od 16 do 19 czerwca 2016 roku w Zespole  Szkół w Szumowie można było obejrzeć wystawę "Ostatni Leśni" - Mazowsze i Podlasie w ogniu 1948-1953 zorganizowaną przez Zespół Szkół w Szumowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szumowskiej oraz IPN w Warszawie. Ekspozycja poświęcona była tragicznym wydarzeniom związanym z likwidacją oddziałów niepodległościowego podziemia w latach  1948-1953 na lewobrzeżnym Podlasiu oraz na Mazowszu. Działalność trzech struktur podziemia niepodległościowego – 16. i 23. Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i 6. Brygady Wileńskiej – ukazano na 26 panelach, 1 dioramie i 3 plakatach propagandowych. Prezentowały one ciągłość walki dowódców partyzanckich, a także siłę oporu społeczeństw Mazowsza i Podlasia. Najbardziej interesującą częścią ekspozycji była  dokumentacja z tamtego okresu w postaci map i rozkazów z akcji pacyfikacyjnych.

Ten niezwykły zbiór o dużej wartości historycznej obejrzeli: Wójt  Gminy Szumowo  pan Jarosław Cukierman, ksiądz kanonik Sławomir Grodecki,  uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej, Szkoły Podstawowej w Srebrnej oraz Zespołu Szkół w Szumowie.  Ekspozycja   cieszyła się  też  dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

Wystawa wzbogaciła naszą wiedzę o dziejach regionu oraz wzmocniła poczucie tożsamości narodowej.

Katarzyna Dmochowska


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Września 2016
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.