forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 85471

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Ogólnopolski Konkurs „ DaF-Kenner drehen einen Clip” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 11:23

Ogólnopolski Konkurs „ DaF-Kennerdreheneinen Clip” skierowany był do każdego typu szkół w całej Polsce. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, klasy I-III gimnazjum i  szkoły ponadgimnazjalne. Zadanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów polegało na zaśpiewaniu piosenki w języku niemieckim oraz nagraniu do niej wideoklipu. Wykaz utworów podany został przez Organizatora. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie napisanie tekstu w języku niemieckim do wybranej wersji instrumentalnej niemieckiej piosenki, wykonanie jej oraz nakręcenie wideoklipu, w którym musieli wystąpić wszystkie osoby pracujące nad projektem. Każda szkoła mogła zgłosić tylko jeden film.

Pod moim kierunkiem uczniowie naszego gimnazjum nakręcili wideoklip do piosenki „Das mache ich gern” (tł. „To robię chętnie”). Natalia Jaźwińska i Daniel Urbanik śpiewają o tym, czym zajmują się młodzi ludzie w czasie wolnym, o ich zainteresowaniach i pasjach. W teledysku i w przygotowaniach do niego wzięli także udział: Ewelina Dołęgowska, Weronika Bielska, Weronika Nowacka, Ilona Olszewska, Ola Gniazdowska, Paulina Dębek oraz Piotr Słowicki, który ponadto montował całość.

Konkurencję mieliśmy bardzo dużą, gdyż zgłoszonych zostało ponad 1400 filmów. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca na podium, ale bawiliśmy się świetnie J.

Teledyski można obejrzeć:https://youtu.be/qu39ym_TKHQ

Małgorzata Sówka

 
Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 11:23

Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego odbyły się  21 maja 2016 w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.
W turnieju uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjów z terenu powiatu zambrowskiego. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Mecze składały się z 2 setów do 25 pkt. każdy. W przypadku remisu rozgrywano tie-break, czyli dodatkowy set do 15 pkt.

Wyniki meczy chłopców:

ZSO Zambrów – ZS Rutki 2:0 (25:19, 25:17)
ZS Rutki – ZS Szumowo 2:1 (19:25, 26:24, 17:15)
ZSO Zambrów – ZS Szumowo 0:2 (12:25, 18:25)

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce: ZS Szumowo
II miejsce: ZSO Zambrów
III miejsce: ZS Rutki

Skład drużyny chłopców: Dominik Radziejewski, Mateusz Wardaszka, Marcin Rutkowski, Karol Szymczuk, Sebastian Dorobis, Patryk Wyszomierski, Dawid Urbanek, Piotr Szulborski.

 
Dzień Matki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 19:08

26 maja jest to szczególny dzień w roku, kiedy mamy okazję podziękować za opiekę i wychowanie osobom najbliższym sercu – Naszym Mamom.

„… za twe troski, trudy, poświęcenia,
za twą miłość matczyną nigdy niezachwianą,
mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem
i szepnąć Ci do ucha: DZIĘKUJĘ CI MAMO.”

Tymi słowami uczniowie klas pierwszych wyrażali wdzięczność i miłość swoim kochanym mamom. W atmosferze życzliwości i ogromnej radości ze wspólnego spędzania wolnego czasu, w środę – 25 maja, odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Matki. Dzieci z klasy Ia i Ib szkoły podstawowej pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały przedstawienia i niespodzianki dla swoich mam. Ze wzruszeniem  recytowały piękne wiersze oraz śpiewały, o tym, że „to mamy otworzyły im okno na świat i otarły pierwsze łzy”. Przepraszały za wszystkie kłopoty, za przykre słowa, które nieraz sprawiły wielki ból. Zapewniały, że niezależnie od wieku dziecka, mama będzie dla nich zawsze najważniejsza.
W tym dniu nie zabrakło też chwil zabawnych, kiedy to maluchy wcieliły się w role dorosłych i w scenkach z „życia wziętych” nakreśliły obraz mamy umęczonej zmaganiem się z codziennymi problemami swoich dzieci, czy też mamy dumnej i zakochanej w swoim dziecku. Dzieci odtańczyły też taniec radości i wręczyły mamom samodzielnie wykonane laurki oraz naszyjniki - serduszka.
Uroczystość umilił wspólny słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że wszystkie mamy poczuły się w tym dniu wyjątkowo i z nadzieją patrzą w swoją macierzyńską przyszłość.

Anna Orłowska
Małgorzata Frączyk

 
Skąd nasz ród… warsztaty genealogiczne dla uczniów gimnazjów 19 maja 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 maja 2016 19:39

20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu przygotowanym przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży. Odbyło się ono w ramach projektu współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Zambrowskiego. Celem spotkania było pobudzenie w świadomości młodych ludzi poczucia własnej tożsamości przez pryzmat wartości kulturowej obszaru jaki zamieszkują, a zwłaszcza poprzez historię własnego nazwiska i historii rodzinnej, która jest nieodłącznie związana z tym terenem.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej, w której została przekazana uczniom podstawowa wiedza dotycząca historii, genealogii oraz heraldyki związanej z obszarem, który zamieszkują. Część druga poświęcona była zajęciom praktycznym, podczas których uczniowie uczyli się konstruowania własnych drzew genealogicznych na podstawie różnych źródeł historycznych oraz zbierania i archiwizowania materiałów dokumentujących historię ich rodziny.

Na zakończenie organizatorzy warsztatów ogłosili konkurs, w ramach którego uczniowie przygotują prace poświęcone genealogii swoich rodzin, ciekawych historii związanych z życiem przodków. Forma prac konkursowych jest dowolna. Mogą to być wywiady, opowiadania czy drzewa genealogiczne. Termin składania prac przewidziany jest na wrzesień, zatem rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już w nowym roku szkolnym. Uczniom, którzy wykonają prace, życzymy pomysłowości i kreatywności.

 
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 maja 2016 19:34

,,Potrzeba nam wolności…”  to hasło zawarte w jednym z wierszy, który  znalazł się w repertuarze recytatorów występujących podczas apelu z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Czasy bardzo odległe, ale przesłanie aktualne do dziś.

Wolność jest wartością największą dla każdego człowieka. Mówił nam o tym nasz rodak,  Święty Jan Paweł II. Nie jest ona nikomu  dana raz na zawsze. Powinniśmy o nią zabiegać, dbać i chronić jak relikwię. Zagwarantować to może Ustawa, która określa prawa i obowiązki obywatelskie, czyli Konstytucja. Tą pierwszą, najważniejszą, bo zmieniającą cały porządek prawny, była ta sprzed 225 lat.

O okolicznościach ogłoszenia pierwszej w Europie Ustawy Rządowej -  polskiej Konstytucji, jak również o tym, jak obchodzona jest rocznica jej uchwalenia w całym kraju, opowiadali uczniowie naszej szkoły 4.05.2016r. podczas uroczystego apelu. Brali w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, recytując poezję i czytając teksty przybliżające klimat XVIII - wiecznej Polski. Wszystko to poparte było obrazami zawartymi na prezentacji specjalnie przygotowanej na ten dzień. Całość uświetniły pieśni chóru szkolnego.

 

A. Frąckiel

M. Jasionek

G. Leszczyńska


 

 
MARATON ZUMBY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 maja 2016 19:26

Dobro ma wiele twarzy o tym, że tak rzeczywiście jest, można było się przekonać 14 maja 2016 r., gdy w ZS w Szumowie trzydziestoosobowa grupa wzięła udział w MARATONIE ZUMBA zorganizowanym w ramach akcji charytatywnej „Kilometry dobra”. Tym razem ludzie o wielkim sercu zrobili coś nie tylko dla innych, ale i dla siebie. Każdy, kto kupił symboliczny bilet, wziął udział w zajęciach gimnastyczno - tanecznych, które prowadziła trenerka zumby, pani Danuta Lasota. W maratonie zumby uczestniczyli uczniowie szkoły i nauczyciele, rodzice i babcie. Dwie godziny intensywnych ćwiczeń wszystkim wyszły na dobre, a zebrana kwota 410 złotych wspomoże szczytny cel.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 19
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
25 Czerwca 2016
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.