forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 112658

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
„Szczypawki” i dobre wychowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 maja 2017 19:42

W kwietniu  odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Anną Bayer – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z ciekawością słuchali o warsztacie literackim Gościa. Mieli okazję zapoznać się z pięknie wydanymi zbiorami wierszy Pani Bayer – „Szczypawki” oraz „Moda na dobre wychowanie”. Odpowiedzi udzielane na pytania Autorki świadczyły o dobrym odbiorze Jej utworów przez młodych czytelników. Zaproponowane przez Panią Bayer zabawy ruchowe stworzyły radosny nastrój, sprzyjający lekturze wierszy. Pokaz książek Autorki zachęcił do spotkań z Jej twórczością.

Dzięki kolejnemu przedsięwzięciu szkolnej biblioteki uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą słowa wiązanego.

Lucyna Selerowska

 
Wiosna na wesoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 marca 2017 00:00

22 i 23 marca  w naszej szkole odbyły się już po raz kolejny pełne humoru rozgrywki sportowe połączone z ciekawymi konkursami.  Wiosenne Mistrzostwa Klas w Nietypowych Konkurencjach Sportowych były doskonałą okazją do integracji poprzez zmagania sportowe oraz promocję aktywnego, kulturalnego spędzania czasu.

W tym roku najwięcej emocji wzbudziły następujące konkurencje: slalom z piłką w kaloszach w rozmiarze 50, rozwiązywanie prostych działań matematycznych z wykorzystaniem piłek edubal, nawlekanie igły na czas, rzut w Marzannę, strzał piłki miotłą do bramki i wiele innych.

Zawody wyłoniły najlepszych, którymi okazały się klasy VI i IIIa gimnazjum. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary przechodnie. Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

klasa 6

 
"Sąd nad papierosem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 marca 2017 18:39

W 2017 r. w Zespole Szkół w Szumowie realizowane są: Program Profilaktyczny "Ja jestem sobą, Ty jesteś sobą – żyjemy z pasją" oraz ogólnopolski program antynikotynowy "Znajdź właściwe rozwiązanie". Ich koordynatorem jest pani pedagog. Pod jej kierunkiem, w ramach tych programów, uczniowie przygotowali spektakl profilaktyczny pt. "Sąd nad papierosem", który zaprezentowali w dniu 23 marca 2017 r. Aktorzy -  uczniowie klasy II a gimnazjum przypomnieli całej społeczności szkolnej następstwa i zagrożenia palenia papierosów. W czasie przedstawienia ukazano argumenty przemawiające za niepaleniem.

Całość rozgrywała się w inscenizacji rozprawy sądowej, podczas której papieros został uznany za winnego wszystkich szkód i chorób będących następstwem palenia. Pan prokurator, biegły sądowy, oskarżyciel oraz świadek przekonywali obrońcę i sędziego, jakie niebezpieczne konsekwencje wiążą się z paleniem papierosów. Mimo, że obrońca stanowczo bronił papierosa, oskarżony został skazany na dożywocie.
Przedstawienie miało na celu zachęcenie młodego pokolenia do wyboru zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego.

Odpowiednia dekoracja, aktorzy w prawdziwych togach, a także piosenki o treściach antynikotynowych ułożonych przez uczniów uatrakcyjniły całość przedstawienia, które spotkało się z uznaniem kolegów i nauczycieli. Była to ciekawa lekcja profilaktyki.

Bardzo dziękuję występującym aktorom z klasy II a gimnazjum i solistom z klasy III b szkoły podstawowej za dobrą grę aktorską.

 

Aneta Frąckiel – pedagog szkolny

sad

 
Konkurs "Giełda zawodów" roztrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 marca 2017 18:24

W dniu 22.03.2017 r. w związku z działaniami podejmowanymi w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego zorganizowano i roztrzygnięto w naszej szkole międzyklasowy konkurs na plakat pt. „Giełda zawodów”, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III gimnazjum.

Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery zawodowej, zachęcenie młodzieży do myślenia o własnej przyszłości, zaangażowanie jej do działań z zakresu preorientacji zawodowej. Zamiarem organizatora konkursu było, aby młodzi ludzie, szukając informacji, poruszali się nie tylko na poziomie kształcenia ponadgimnazjalnego, ale także akademickiego. Dzięki takiemu działaniu uczniowie sami pogłębili wiedzę o różnych zawodach, poszukali informacji, z jakimi predyspozycjami te zawody się wiążą i pracując w zespołach klasowych, przygotowali plakaty przedstawiające następujące zawody:

- mechanik - kl.Ia,

- kucharz- kl.Ib,

- strażak -kl.IIa,

- językowiec-kl.IIb,

- księgowa-kl.IIc,

- rolnik-kl.IIIa,

- dziennikarz- kl.IIIb.

Efektem tego działania jest galeria na górnym korytarzu, która powstała z oryginalnych prac promujących ciekawe zawody. Wszystkie klasy wykazały się dużą aktywnością i kreatywnością. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i inwencję twórczą wszystkim uczniom gimnazjum oraz ich wychowawcom. Należą się im gromkie BRAWA!

Komisja konkursowa w składzie: p. E. Kotomska – n-el plastyki, p. A. Frąckiel – pedagog szkolny, p. W. Suchcicka – wychowawca świetlicy po naradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Klasa IIIB

Klasa IIA

Klasa IA i IIB

 

Aneta Frąckiel – pedagog szkolny


 
Wyniki Konkursów Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 21:58

Budowanie szopek i tworzenie stroików to niezwykłe doświadczenie, które wprowadza nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręczne wykonywanie ozdób dostarcza mnóstwa radości i satysfakcji, uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Dwa zespoły w składzie: Szkoła Podstawowa- Julia Drężek, Anita Zaremba, Amelia Komor oraz Gimnazjum- Natalia Walerzak, Katarzyna Kaliszewska prezentowały swoje umiejętności. Z naturalnych materiałów takich jak: gałązki świerku, jodły, szyszki, kasztany, orzechy itp. tworzyły swoje kompozycje. Praca naszych starszych uczennic zyskała szczególne uznanie i okazała się najpiękniejszym stoikiem w kategorii gimnazjum.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych organizowany przez Gimnazjum SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży. Wykonano aż 25 prac. Stroik skomponowany przez Dawida Zakrzewskiego zdobył I miejsce. Uczniowie Małgorzata Radwańska, Paweł Świerżewski, Urszula Mianowska otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym konkursie wyrazili zgodę, na przekazanie swoich prac na aukcję, z której dochód ma być przeznaczony na Fundację „Pomóż Im”, zajmującą się dziećmi z chorobami nowotworowymi.

Elżbieta Kotomska

 
„Przyszedł do swoich… Aby człowiek mógł żyć” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 grudnia 2016 20:20

Betlejem jest blisko, jest na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion,

na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść!
Pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli....

Zanuć pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość twojego głosu.

Dzień Bożego Narodzenia to spotkanie nieba z ziemią, Boga z człowiekiem. Jest to święto rodzinne, święto Bożej miłości. Jest to przypomnienie prawdy, że człowiek jest powołany do nieba, do uczestniczenia w życiu samego Boga.

Dnia 22 grudnia 2016, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie pod hasłem „Przyszedł do swoich… Aby człowiek mógł żyć” i piękna scenografia w sali gimnastycznej, ubogacona szopką, która została wykonana dzięki zaangażowaniu p. Szulborskich i p. Załuska, wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Przewodniczący Samorządu Szkolnego Paweł Borowy przywitał przybyłych gości: Proboszcza Parafii Szumowo ks. kanonika  dr Sławomira Grodeckiego i księdza Marcina Ołtarzewskiego. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa oraz nowonarodzonego dzieciątka. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki. Alicja Bączyk i Amelia Komor wykonały kolędę „Cicha noc”. Uczniowie naszej szkoły zagrali na metalofonach kolędę ,,Wśród nocnej ciszy”, chór pod przewodnictwem pani Elżbiety Kotomskiej zaśpiewał pastorałkę „Skrzypi wóz”. Uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej zagrali na fletach kolędę „Lulajże Jezuniu”.  Pani Anna Dąbrowska - Komor wraz z uczniami klas trzecich gimnazjum przy akompaniamencie pana Zenona Ogonowskiego zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Na zakończenie uczniowie klas drugich gimnazjum wykonali taniec - „Raduje się dusza ma”.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską uczniów, jak również ich umiejętności muzyczne i taneczne.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Katarzyna Kosobudzka, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Ksiądz proboszcz pogratulował uczniom występu i przyłączył się do życzeń.

 

 

Dorota Trzeciak

Urszula Krajewska

Elżbieta Kotomska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 23
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Maja 2017
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.