forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 94596

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
GMINNY KONKURS PLASTYCZNO- FOTOGRAFICZNY ,,GMINA SZUMOWO-MOJA PIĘKNA MAŁA OJCZYZNA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 lipca 2016 20:10

CELE KONKURSU :

  • Rozwijanie umiejętności łączenia różnych technik plastycznych;
  • Promowanie talentów plastycznych dzieci poprzez umożliwianie im prezentacji ich twórczości;
  • Rozwijanie u dzieci zainteresowania fotografią jako formą utrwalania rzeczywistości.

W konkursie mogą brać udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum gminy Szumowo. Z jednej placówki można zgłosić na konkurs dowolną liczbę prac. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastyczno-fotograficznej. Organizator konkursu dopuszcza, by zdjęcia zostały wykonane przez dorosłego, natomiast zadaniem dziecka jest stworzenie ramki do zdjęć. Technika wykonania pracy jest dowolna. Format A4 - 2 zdjęcia lub A3- 3-4 zdjęcia.

Kryteria oceny pracy:

- Zgodność tematyki pracy z hasłem konkursu;

- Pomysłowość, oryginalność wykonania ramki, zdjęcia;

- Estetyka wykonania pracy.

Prace - opatrzone metryczką zawierającą imię, nazwisko i wiek autora, pełną nazwę szkoły, klasę, telefon kontaktowy - należy przekazać do sekretariatu Zespołu Szkół w Szumowie do dnia 11 sierpnia 2016 roku. Rodzic/opiekun prawny musi wyrazić zgodę na udział dziecka w konkursie fotograficznym, podpisując się na metryczce. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16.08.2016 roku .

Prace przechodzą na własność organizatora konkursu. Zastrzegamy sobie prawo upublicznienia prac konkursowych wraz z danymi osobowymi autora.

ORGANIZATOR :

Zespół Szkół w Szumowie

 
Wycieczka gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 lipca 2016 18:05

Niewątpliwą atrakcją ostatniego miesiąca roku szkolnego 2015/2016 była dla gimnazjalistów wycieczka do Wielkopolski. Po drodze do naszej pierwszej stolicy wstąpiliśmy do sanktuarium w Licheniu. W Gnieźnie zwiedziliśmy katedrę i Muzeum Początków Państwa Polskiego. W drugim dniu wycieczki jechaliśmy kolejką ze Żnina do Wenecji, gdzie w Muzeum Kolei Wąskotorowej poznaliśmy fragment historii polskiego kolejnictwa oraz zwiedziliśmy ruiny zamku zwanego diabelskim. Potem udaliśmy się do muzeum w Biskupinie, przeszliśmy próbę sprawności i odwagi w parku linowym w Rogowie, poznaliśmy legendę związaną z Mysią Wieżą w Kruszwicy, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na włocławskiej tamie, by poznać historię męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

To były trzy niezapomniane, pełne wrażeń dni.

Opiekunowie wycieczki: Dorota Lubiejewska, Lidia Radwańska, Zbigniew Komor


 
Dwudniowa wycieczka do Torunia – Ciechocinka - Włocławka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2016 12:52

W dniach 9 – 10 czerwca 45 uczniów klas IV-VI oraz wraz z wychowawcami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia – Ciechocinka – Włocławka.

W mieście Mikołaja Kopernika ze wspaniałą przewodniczką poznawaliśmy miejscowe legendy i zwiedziliśmy gotycką starówkę, wpisaną na listę "UNESCO", kościół Najświętszej Marii Panny,  krzywą wieżę – drugą, najsłynniejszą krzywą wieżę w Europie, ruiny zamku krzyżackiego, mury obronne,  XIII-wieczny ratusz, katedrę św. Janów, kamienicę pod Gwiazdą. Odwiedzaliśmy miejsca związane z wielkim astronomem - dom Mikołaja Kopernika, jego pomnik, budynki uniwersytetu. Przewodnik swoim zasobem wiedzy i sposobem jej przekazywania sprawił, że byliśmy zainteresowani poruszanymi tematami. Z ciekawością i zaangażowaniem włączaliśmy się do dyskusji. W planetarium poszerzaliśmy wiedzę na temat zjawisk i procesów zachodzących we Wszechświecie. W orbitarium zachwyciła nas wystawa interaktywna pozwalająca na przybliżenie, np. działania sił grawitacji, powstawania tornad, lotów kosmicznych, sposobu przesyłania informacji na odległość.

Zakwaterowani byliśmy w hotelu w Toruniu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i integrowaliśmy się przez jedno popołudnie i wieczór.

Drugiego dnia  uczestniczyliśmy  w warsztatach wypieku pierników w Muzeum Piernika, podczas których każdy własnoręcznie wykonał figurkę z piernika oraz odgadywaliśmy wskazane przyprawy. Po otrzymaniu Listu wyuczonego za godne terminowanie oraz jeszcze pachnących cieplutkich pierniczków ruszyliśmy w drogę do Ciechocinka. Tam spacerowaliśmy przy ogromnych tężniach solankowych,  największych tego typu konstrukcjach w Europie. Zachwycaliśmy się parkiem zdrojowym,  zegarem kwiatowym, fontanną Grzybkiem i pięknem uzdrowiska.

Następnie wstąpiliśmy do Włocławka, na północny przyczółek tamy, gdzie na balustradzie znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona ks. Jerzemu Popiełuszce.

W drodze powrotnej bawiliśmy się podczas quizu wiedzowego o zwiedzanych miejscach. Największą wiedzę na temat Torunia posiadł Sebastian Wyszomierski (klasa V). W konkursie zwyciężył  Kamil Gliński z klasy VI.

Pogodę mieliśmy dobrą, humory nam dopisały.

Opiekunowie wycieczki: Ewa Czyżewska, Grażyna Jastrząb, Dorota Kurpiewska


 
Wystawa ,, Ostatni Leśni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 lipca 2016 10:43

W dniach od 16 do 19 czerwca 2016 roku w Zespole  Szkół w Szumowie można było obejrzeć wystawę "Ostatni Leśni" - Mazowsze i Podlasie w ogniu 1948-1953 zorganizowaną przez Zespół Szkół w Szumowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szumowskiej oraz IPN w Warszawie. Ekspozycja poświęcona była tragicznym wydarzeniom związanym z likwidacją oddziałów niepodległościowego podziemia w latach  1948-1953 na lewobrzeżnym Podlasiu oraz na Mazowszu. Działalność trzech struktur podziemia niepodległościowego – 16. i 23. Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i 6. Brygady Wileńskiej – ukazano na 26 panelach, 1 dioramie i 3 plakatach propagandowych. Prezentowały one ciągłość walki dowódców partyzanckich, a także siłę oporu społeczeństw Mazowsza i Podlasia. Najbardziej interesującą częścią ekspozycji była  dokumentacja z tamtego okresu w postaci map i rozkazów z akcji pacyfikacyjnych.

Ten niezwykły zbiór o dużej wartości historycznej obejrzeli: Wójt  Gminy Szumowo  pan Jarosław Cukierman, ksiądz kanonik Sławomir Grodecki,  uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej, Szkoły Podstawowej w Srebrnej oraz Zespołu Szkół w Szumowie.  Ekspozycja   cieszyła się  też  dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

Wystawa wzbogaciła naszą wiedzę o dziejach regionu oraz wzmocniła poczucie tożsamości narodowej.

Katarzyna Dmochowska


 
Ogólnopolski Konkurs „ DaF-Kenner drehen einen Clip” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 11:23

Ogólnopolski Konkurs „ DaF-Kennerdreheneinen Clip” skierowany był do każdego typu szkół w całej Polsce. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, klasy I-III gimnazjum i  szkoły ponadgimnazjalne. Zadanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów polegało na zaśpiewaniu piosenki w języku niemieckim oraz nagraniu do niej wideoklipu. Wykaz utworów podany został przez Organizatora. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie napisanie tekstu w języku niemieckim do wybranej wersji instrumentalnej niemieckiej piosenki, wykonanie jej oraz nakręcenie wideoklipu, w którym musieli wystąpić wszystkie osoby pracujące nad projektem. Każda szkoła mogła zgłosić tylko jeden film.

Pod moim kierunkiem uczniowie naszego gimnazjum nakręcili wideoklip do piosenki „Das mache ich gern” (tł. „To robię chętnie”). Natalia Jaźwińska i Daniel Urbanik śpiewają o tym, czym zajmują się młodzi ludzie w czasie wolnym, o ich zainteresowaniach i pasjach. W teledysku i w przygotowaniach do niego wzięli także udział: Ewelina Dołęgowska, Weronika Bielska, Weronika Nowacka, Ilona Olszewska, Ola Gniazdowska, Paulina Dębek oraz Piotr Słowicki, który ponadto montował całość.

Konkurencję mieliśmy bardzo dużą, gdyż zgłoszonych zostało ponad 1400 filmów. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca na podium, ale bawiliśmy się świetnie J.

Teledyski można obejrzeć:https://youtu.be/qu39ym_TKHQ

Małgorzata Sówka

 
Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 11:23

Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego odbyły się  21 maja 2016 w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.
W turnieju uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjów z terenu powiatu zambrowskiego. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Mecze składały się z 2 setów do 25 pkt. każdy. W przypadku remisu rozgrywano tie-break, czyli dodatkowy set do 15 pkt.

Wyniki meczy chłopców:

ZSO Zambrów – ZS Rutki 2:0 (25:19, 25:17)
ZS Rutki – ZS Szumowo 2:1 (19:25, 26:24, 17:15)
ZSO Zambrów – ZS Szumowo 0:2 (12:25, 18:25)

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce: ZS Szumowo
II miejsce: ZSO Zambrów
III miejsce: ZS Rutki

Skład drużyny chłopców: Dominik Radziejewski, Mateusz Wardaszka, Marcin Rutkowski, Karol Szymczuk, Sebastian Dorobis, Patryk Wyszomierski, Dawid Urbanek, Piotr Szulborski.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
31 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Bohdan, Paulina, Rajmund, Rajmunda,
Świętosław

Do końca roku zostało 123 dni.
Zodiak: Panna


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.