forex trading logo
Ulti Clocks content

Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 42235

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Europejski Dzień Języków w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 18:22

 

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji do 47 krajów, które mają swoich przedstawicieli w Radzie Europy, został skierowany apel o uczenie się większej liczby języków obcych i to niezależnie od wieku, a hasłem tegorocznego Dnia Języków jest „Języki integrują”.

 

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej niecodziennej akcji promującej naukę języków obcych. Przygotowaniami zajęły się nauczycielki języków obcych: Magdalena Jasionek, Magdalena Staniaszek oraz Małgorzata Sówka. Na ich zaproszenie do udziału w przedstawieniu zgłosili się uczniowie klas III B gimnazjum: Dawid Wyszkowski, Brygida Jasińska, Łukasz Wszołkowski, Przemek Borowy, Jan Krajewski, Karolina Polak, Klaudia Sadowska, Magda Nowak, Justyna Dębek, Grzegorz Przychodzeń oraz Dawid Pękała. Ww. aktorzy pokazali, jak bardzo nieznajomość języków obcych może utrudnić życie. W kolejnych scenkach widzieliśmy, w jak niezręcznej sytuacji postawiony został chłopak, który chciał na plaży poderwać Angielkę. Niestety, nie znał języka, na czym skorzystał jego wyedukowany językowo kolega. Prezes pewnej firmy również z rezygnacją kręcił głową, gdy kolejna kandydatka na asystentkę uciekła po tym, jak wspomniał o wymaganej znajomości kilku języków obcych. Sprzedawca w sklepie mięsnym poczuł się urażony, gdy mówiąca po angielsku klientka usiłowała mu wytłumaczyć za pomocą słowa pig, iż chce kupić mięso, a sformułowanie ham is great nie ma nic wspólnego z „jesteś cham”. Murarz wprawdzie porozumiał się językiem gestów z obcokrajowcem mówiącym po rosyjsku, jednakże ich komunikacja  to czysty zbieg okoliczności. Nasz przybysz dowiedział się więc, że robotnik ma na imię Murarz, a na nazwisko ‘A dziękuję wszyscy zdrowi’.

Po części artystycznej odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach i Językach, który został przeprowadzony w dwóch etapach: dla klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. W turnieju wzięło udział łącznie jedenaście trzyosobowych drużyn, które klasy zgłosiły wcześniej do organizatorek. Oczywiście klasy mogły pomagać swojej drużynie w rozwiązywaniu zadań. Uczniowie musieli stawić czoła, tzw. łamańcom językowym w trzech językach obcych, rozszyfrować przysłowia, odgadnąć pochodzenie wyrazów, zaśpiewać wylosowaną wersję językową piosenki  „Panie Janie”, przyporządkować nazwy państw do flag oraz udzielić odpowiedzi na 20 pytań quizowych. W wykonywanie zadań zaangażowali się wszyscy uczniowie i towarzyszący im nauczyciele. Rywalizacja była naprawdę zażarta, atmosfera wspaniała, pełna ducha walki i pozytywnych emocji, a rezultaty zmagań - imponujące. Jury, składające się z nauczycieli oraz uczniów, miało pełne ręce roboty. Nasi uczniowie zaprezentowali doskonałą orientację realioznawczą i talent artystyczny. W wyniku ponad dwugodzinnych zmagań i dogrywce o I miejsce w szkole podstawowej, jury wyłoniło zwycięzców Konkursu Wiedzy o Krajach i Językach. W szkole podstawowej I miejsce zajęła klasa VIa, II miejsce – klasa IV, a III miejsce – klasa V. W gimnazjum najlepsza okazała się klasa IIIb, II miejsce przypadło klasie IIIa, a III miejsce zajęła klasa IIb. Nagrody zwycięskim drużynom  wręczyli nauczyciele wchodzący w skład jury. Nagrodami w konkursie były smycze i zapachowe przywieszki ufundowane przez Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie oraz książeczki i naklejki, których sponsorem był EUROPAN CENTRE FOR MODERN LANGUAGES.

 

Oczywiście organizatorki nie zapomniały także o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Dla klas I-III szkoły podstawowej na małej hali odbył się jednogodzinny maraton filmowy w różnych językach, poprzedzony wprowadzeniem, z którego dzieci dowiedziały się, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

 

Na zakończenie chciałybyśmy złożyć serdeczne podziękowania uczniom, bez których zaangażowania gra aktorska byłaby bez wyrazu, a turniej nie miałby gdzie się odbyć. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczniowie tworzący zespół techniczny, który pracował ciężko przy montażu dekoracji, zmianach podczas przedstawienia i jej demontażu.

 

Dziękujemy również nauczycielom, którzy nas wspierali i cierpliwie akceptowali podejmowane przez nas działania.

 

Małgorzata Sówka

 
Do szkoły wrócić już czas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 11:28

1 września uczniowie Zespołu Szkół w Szumowie rozpoczęli  nowy rok szkolny 2014/15 eucharystią w kościele parafialnym. Po  Mszy Świętej wraz z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi zgromadzili się  na uroczystym apelu w sali gimnastycznej.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Bożena Katarzyna  Kosobudzka, która życzyła dzieciom i młodzieży wielu sukcesów oraz powodzenia i wytrwałości w realizowaniu wytyczonych celów. Następnie odbyło się spotkanie z wychowawcami.

Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju. Podczas apelu minutą ciszy zainicjowaną przez Panią Dyrektor uczczono 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po południu reprezentacja uczniów udała się na cmentarz, gdzie złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobie poległych za Ojczyznę żołnierzy.

Anna Dąbrowska- Komor

 
Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 07:53

PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa w Szumowie:

10.11.2014r., 02.01.2015r., 05.01.2015r., 13.03.2015*r, 1.04.2015r., 05.06.2015r.


Gimnazjum w Szumowie:

10.11.2014r., 02.01.2015r., 05.01.2015 r., 13.03.2015*r., 21.04.2015r., 22.04.2015r., 23.04.2015r.,  5.06.2015r.


* dzień wolny od zajęć dydaktycznych  ze względu na rekolekcje wielkopostne, w przypadku zmiany terminu rekolekcji dzień ten ulegnie zmianie

 
Włączamy się do ogólnoplolskiej kampanii "Zaczytani" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 września 2014 20:16

Lubić czytanie - to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości...

Monteskiusz

Motto to, podobnie jak wiele innych, promuje ogólnopolską kampanię „Zaczytani”.  W ramach tego projektu zbieramy książki dla dzieci, które przekazywane są do szpitali na oddziały dziecięce, do świetlic, rodzinnych domów dziecka oraz hospicjów.  Na terenie  całego  kraju powstają punkty zbiórek, do których można przynosić książki zarówno nowe, jak i używane, lecz w dobrym stanie.

Do kampanii przyłączył się również nasza szkoła, w której został stworzony trzeci
w województwie podlaskim punkt zbiórki. W szkole koordynatorkami projektu „Zaczytani” są Panie Lucyna Selerowska oraz Małgorzata Sówka.

Zapraszamy zatem do przyłączenia się do tej ogólnopolskiej akcji. Na pewno każdy z nas posiada książki, których już nie czyta lub z których „wyrośliśmy”, a są ciągle w dobrym stanie. Wystarczy przynieść je do biblioteki szkolnej lub bezpośrednio do Pani Małgorzaty Sówki, a one przekażą je organizatorom kampanii.

Do włączenia się w akcję zapraszamy również przedsiębiorców, którzy mogą nas wesprzeć poprzez zakup książeczek i dostarczenie do naszego punktu zbiórki.

Szczegółowe informacje na temat ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani” można uzyskać  na stronie internetowej organizatora kampanii:  http://zaczytani.org/

 

Małgorzata Sówka i Lucyna Selerowska

– koordynatorki akcji w ZS w Szumowie

 
Pożegnań nadszedł czas... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 czerwca 2014 17:26

,,Wszystko ma swój czas,
I jest wyznaczona godzina
Na wszystkie sprawy pod niebem...”
(Księga Koheleta 3,1-3)

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy społeczność naszej szkoły z ulgą powitała upragnione wakacje. Uczniowie ubrani odświętnie i z uśmiechem na twarzach przekroczyli próg szkoły w dniu 27.czerwca 2014r. Dla niektórych z nich to ostatni dzień w jej murach. Mowa o gimnazjalistach, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Inni uczniowie cieszyli się z cenzurek promujących ich do kolejnej klasy. Najszczęśliwsi byli ci, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody z rąk Pani Dyrektor. Jeden z uczniów będący w tym roku szkolnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego otrzymał nagrodę książkową za swoje osiągnięcie. Jest nim Marcin Dąbrowski, tegoroczny absolwent szkoły podstawowej.
Szóstoklasiści, kończąc szkołę podstawową, po wakacjach powrócą już jako ,,pierwszaki” gimnazjum. To właśnie oni i ich starsi koledzy z gimnazjum, kończący ten etap edukacyjny, przygotowali część artystyczną, podczas której złożyli podziękowania swoim nauczycielom i wychowawcom. Nie zabrakło też życzliwych słów pod adresem rodziców, wobec których wyrazili wdzięczność za wspieranie ich w trudnej drodze zdobywania wiedzy.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom, którzy skończyli kolejny rok szkolny na drodze swojej edukacji. Szczególne słowa skierowała do tegorocznych absolwentów, którym pogratulowała ukończenia szkoły. Przy okazji zakończenia roku szkolnego Pani Dyrektor w swoim przemówieniu zwróciła się do władz Gminy Szumowo, reprezentowanych na apelu przez Skarbnika Gminy, Panią Halinę Dmochowską, dziękując za wszelkie wsparcie udzielane podczas realizacji wielu inwestycji na terenie szkoły. Nie zabrakło podziękowań pod adresem Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Szumowie, który po raz drugi przyjął rolę Mecenasa Wiedzy w kolejnej edycji kampanii społecznej „Czytam, więc wiem”. W swoim wystąpieniu Pan Prezes Edward Lipiński podziękował za zaproszenie na uroczystość zakończenia roku szkolnego, a także życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły zasłużonego wypoczynku w czasie wakacji.
Podczas apelu głos zabrała Przewodnicząca Pady Rodziców, Pani Iwona Zaremba, która w imieniu wszystkich rodziców podziękowała nauczycielom za ich całoroczną pracę, a uczniom pogratulowała wyników w nauce, jak powiedziała: ,,..najlepszych na miarę waszych możlwości...”
Nie zabrakło też życzeń Proboszcza Parafii Szumowo Księdza Kononika Sławomira Grodeckiego, który w swoim wystąpieniu zwrócił się do uczniów naszej szkoły, gratulując im osiągnięć w mijającym roku szkolnym.
Na zakończenie uroczystości odśpiewano hymn szkoły. Po apelu odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Katarzyna Dmochowska
Elżbieta Kotomska
Gabriela Leszczyńska

 
Wakacje tuż, tuż PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 czerwca 2014 17:25

Jeszcze tylko kilka dni i długo oczekiwany odpoczynek. Zanim jednak wszyscy będą mogli skorzystać z uroków przyrody i zrelaksować się po wytężonym czasie nauki Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom udział w wielu atrakcyjnych przedsięwzięciach w ramach Tygodnia Kultury Uczniowskiej. Wśród atrakcji znalazło się między innymi przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.
Bajkę, dla swoich rówieśników, przygotowały wszystkie dzieci ze Srebrnego Borku.
W świat baśni wprowadzali narratorzy: Weronika Grabowska, Dominika Broniek i Daria Zakrzewska. W rolę Śnieżki wcieliła się Wiktoria Urbanik, a królewicza zagrał Xavier Grabowski. W sztuce wystąpiła zła królowa - Emilia Święcka, myśliwy - Magdalena Urbanik. Śnieżka miała przyjaciół: krasnoludki - to uczniowie klasy I oraz zwierzątka - dziewczynki
z zerówki. Mali aktorzy doskonale wcielili się w postacie bajkowe, o czym świadczyło zaciekawienie i cisza na widowni.
Walory występu podniosły dekoracje, kolorowe stroje i  rekwizyty, które przygotowali rodzice uczniów.
Wszystkim podobał się występ, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Po przedstawieniu głos zabrała pani wicedyrektor Anna Dąbrowska-Komor, która podziękowała aktorom i wychowawcom za przedstawienie oraz życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz wielu nowych przyjaciół.
Z pewnością na długo uczniowie zapamiętają ten dzień, jeden z ostatnich, przed wakacyjnym odpoczynkiem, w szkole.
Beata Konopka
Dorota Trzeciak

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
2 Października 2014
Imieniny obchodzą
Dionizy, Leodegar, Stanimir, Teofil,
Trofim

Do końca roku zostało 91 dni.
Zodiak: Waga


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.