forex trading logo


Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 115140

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
Zakończenie roku szkolnego 2016/17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 24 czerwca 2017 16:57

,,Wakacji nadszedł czas”

To hasło towarzyszyło dzisiejszej uroczystości zakończenia roku  szkolnego. Po raz kolejny społeczność naszej szkoły spotkała się pod koniec czerwca, aby podsumować miniony czas.

Podczas swojego wystąpienia dyrektor szkoły p. Bożena Kosobudzka podkreśliła znaczenie ciężkiej pracy uczniów, która owocuje ich sukcesami w licznych konkursach  i zawodach sportowych.  Szczególne słowa skierowała do tegorocznych absolwentów gimnazjum, którzy kończąc szkołę, rozpoczynają nowy etap w swoim życiu. Do życzeń dołączył się Wójt Gminy Szumowo, Pan Jarosław Cukierman, zwracając uwagę na ważną rolę wakacyjnego odpoczynku po trudach całorocznej pracy.

W swoim wystąpieniu Prezes Banku Spółdzielczego, Pan Edward Lipiński, serdecznie podziękował za zaproszenie na uroczystość  oraz podobnie jak jego przedmówcy, życzył dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom szkoły dobrego wypoczynku.

Podczas apelu głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Iwona Zaremba, która w imieniu wszystkich rodziców,  podziękowała za pracę nad  kształtowaniem umysłów  i charakterów dzieci.

Ważnym punktem dzisiejszego apelu był  moment wręczenia nagród książkowych wszystkim uczniom, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na wyróżnienia. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników wiedzy.

Apel zakończyła część artystyczna przygotowana przez tych, którzy dzisiaj pożegnali się ze swoją szkołą. Montaż słowno – muzyczny wzbogaciła prezentacja multimedialna zawierająca opisy i zdjęcia ilustrujące  najważniejsze momenty z ich życia szkolnego w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum.

Absolwentom jeszcze raz gratulujemy ukończenia szkoły, a wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, mówiąc: ,,DO ZOBACZENIA ZA ROK”.

 

G. Leszczyńska, K Dmochowska , E. Kotomska

 
„W obiektywie Marcina Dąbrowskiego” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:23

W naszej bibliotece została zorganizowana wystawa zdjęć wykonanych przez Marcina Dąbrowskiego, ucznia klasy III a gimnazjum. Marcin od kilku lat realizuje swoją pasję fotograficzną. Tym razem jej owoce prezentuje dzięki współpracy ze szkolną biblioteką, która zawsze wspiera młodych twórców.

Marcinowi życzymy sukcesów, które potwierdzą jego fotograficzny talent.

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

 
Sukcesy uczestników konkursów pozaszkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 czerwca 2017 21:09

Jednym z celów działalności biblioteki szkolnej jest rozpowszechnianie wśród uczniów różnorodnych konkursów zewnętrznych. W II półroczu 2016/2017 odnieśliśmy w nich sporo sukcesów. W Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ach, ta Astrid Lindgren!” WYRÓŻNIENIE w kategorii kukiełka – wiek 10-14 lat otrzymała AMELIA KOMOR z klasy VI. W Powiatowym konkursie „W magicznym świecie baśni i bajek”, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Zambrowie, I MIEJSCE w kategorii szkoła podstawowa zdobył ŁUKASZ TRUCHEL – uczeń klasy II b, a praca plastyczna KATARZYNY JABŁECKIEJ z klasy III b została WYRÓŻNIONA przez komisję konkursową. Od pięciu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą z sukcesami w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Podlasie, mnie ta ziemia od innych droższa … . Sztuka ludowa Podlasia inspiracją do działań twórczych”. W tegorocznej piątej edycji I MIEJSCE w kategorii uczniowie klas I-III gimnazjum - forma przestrzenna zajął ALEKSANDER KOMOR z klasy II a, a WYRÓŻNIENIE w kategorii uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej - forma przestrzenna przyznano AMELII KOMOR z klasy VI.

Gratulujemy! Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach pozaszkolnych w przyszłym roku szkolnym!

Lucyna Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

 
„Szczypawki” i dobre wychowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 maja 2017 19:42

W kwietniu  odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Anną Bayer – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z ciekawością słuchali o warsztacie literackim Gościa. Mieli okazję zapoznać się z pięknie wydanymi zbiorami wierszy Pani Bayer – „Szczypawki” oraz „Moda na dobre wychowanie”. Odpowiedzi udzielane na pytania Autorki świadczyły o dobrym odbiorze Jej utworów przez młodych czytelników. Zaproponowane przez Panią Bayer zabawy ruchowe stworzyły radosny nastrój, sprzyjający lekturze wierszy. Pokaz książek Autorki zachęcił do spotkań z Jej twórczością.

Dzięki kolejnemu przedsięwzięciu szkolnej biblioteki uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą słowa wiązanego.

Lucyna Selerowska

 
Wiosna na wesoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 marca 2017 00:00

22 i 23 marca  w naszej szkole odbyły się już po raz kolejny pełne humoru rozgrywki sportowe połączone z ciekawymi konkursami.  Wiosenne Mistrzostwa Klas w Nietypowych Konkurencjach Sportowych były doskonałą okazją do integracji poprzez zmagania sportowe oraz promocję aktywnego, kulturalnego spędzania czasu.

W tym roku najwięcej emocji wzbudziły następujące konkurencje: slalom z piłką w kaloszach w rozmiarze 50, rozwiązywanie prostych działań matematycznych z wykorzystaniem piłek edubal, nawlekanie igły na czas, rzut w Marzannę, strzał piłki miotłą do bramki i wiele innych.

Zawody wyłoniły najlepszych, którymi okazały się klasy VI i IIIa gimnazjum. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary przechodnie. Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

klasa 6

 
"Sąd nad papierosem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 marca 2017 18:39

W 2017 r. w Zespole Szkół w Szumowie realizowane są: Program Profilaktyczny "Ja jestem sobą, Ty jesteś sobą – żyjemy z pasją" oraz ogólnopolski program antynikotynowy "Znajdź właściwe rozwiązanie". Ich koordynatorem jest pani pedagog. Pod jej kierunkiem, w ramach tych programów, uczniowie przygotowali spektakl profilaktyczny pt. "Sąd nad papierosem", który zaprezentowali w dniu 23 marca 2017 r. Aktorzy -  uczniowie klasy II a gimnazjum przypomnieli całej społeczności szkolnej następstwa i zagrożenia palenia papierosów. W czasie przedstawienia ukazano argumenty przemawiające za niepaleniem.

Całość rozgrywała się w inscenizacji rozprawy sądowej, podczas której papieros został uznany za winnego wszystkich szkód i chorób będących następstwem palenia. Pan prokurator, biegły sądowy, oskarżyciel oraz świadek przekonywali obrońcę i sędziego, jakie niebezpieczne konsekwencje wiążą się z paleniem papierosów. Mimo, że obrońca stanowczo bronił papierosa, oskarżony został skazany na dożywocie.
Przedstawienie miało na celu zachęcenie młodego pokolenia do wyboru zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego.

Odpowiednia dekoracja, aktorzy w prawdziwych togach, a także piosenki o treściach antynikotynowych ułożonych przez uczniów uatrakcyjniły całość przedstawienia, które spotkało się z uznaniem kolegów i nauczycieli. Była to ciekawa lekcja profilaktyki.

Bardzo dziękuję występującym aktorom z klasy II a gimnazjum i solistom z klasy III b szkoły podstawowej za dobrą grę aktorską.

 

Aneta Frąckiel – pedagog szkolny

sad

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 24
Ulti Clocks content

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha

Do końca roku zostało 161 dni.
Zodiak: Lew


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.