forex trading logo
Ulti Clocks content

Wyszukaj w serwisie

Wyszukaj w sieci

Stronę odwiedziło

Odsłon : 48727

W tej chwili gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Zespół Szkół w Szumowie

ul. Szkolna 14

18-305 Szumowo

Tel (86) 476 80 18

Fax (86) 476 90 86

adres strony: www.szkolaszumowo.pl

e-mail: zsszumowo@wp.pl

Zespół Szkół w Szumowie na mapie


Zespół Szkół w Szumowie
"Babcia i Dziadek to są nasze skarby" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 stycznia 2015 19:38

Babcia i Dziadek to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak babcia i nikt nie umie zrobić takiego karmnika jak dziadek.

Pamiętając o swoich babciach i dziadkach uczniowie ze Srebrnego Borku, 22  stycznia o godz. 10.00, przygotowali z tej okazji akademię. Uroczystość składała się z trzech części. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem Jasełek, które po raz pierwszy było wystawione na klasowej wigilii. Otrzymane brawa świadczyły o tym, że inscenizacja bardzo się podobała.

W drugiej części dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy i wyśpiewały piosenki o miłości do babć, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Szanowni goście nagrodzili ich trud ogromnymi brawami. Z dumą patrzyli na nich i  podziwiali  wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości. Na ich twarzach można było zaobserwować uśmiech, radość i łzy szczęścia.  Chwile szczególnego wzruszenia przeżyli, gdy mali artyści zatańczyli cha - chę.

Na zebranych czekały jeszcze dwie niespodzianki. Pierwszą były własnoręcznie przygotowane upominki – obrazki z gipsu, które dzieci wręczyły swym Babciom i Dziadkom. Drugą niespodzianką był smaczny „ płonący ’’tort.

Po przedstawieniu wszyscy zasiedli razem przy stołach pełnych łakoci, które przygotowały mamy. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów i wspomnień, a  wspaniała atmosfera, do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Te spotkanie było okazją, aby w odświętny sposób złożyć życzenia i wyrazić szacunek dla babć i dziadków.

 

Organizatorzy:

B. Konopka

D. Trzeciak

 
Jasełka w Srebrnym Borku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 stycznia 2015 19:36

W czwartek, 18 grudnia o godz. 11.00 w szkole w Srebrnym Borku odbyło się spotkanie opłatkowe pod hasłami:  „Bóg czeka na nasze serca, na naszą dobroć” i  „Bóg się rodzi w każdym z nas”.

Wszystkich przybyłych gości powitała p. Beata Konopka. Następnie na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem przedstawili Jasełka. Uczniowie doskonale wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie wzruszyło, ale także rozbawiło każdego z obecnych gości. Pomiędzy śmieszne dialogi i scenki wplecione były słowa wzruszające, religijne, oddające prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel. Podczas przedstawienia dzieci śpiewały pastorałki i zagrały na dzwonkach kolędę „ Lulajże, Jezuniu”.

Po spektaklu p. Dorota Trzeciak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Kolejną częścią spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Następnie uczestnicy zasiedli do suto zastawionego stołu. Potrawy wigilijne zostały przygotowane przez mamy naszych uczniów. Dekoracją stołu były stroiki wykonane przez uczniów.

Świąteczny i radosny nastrój sprawiły, że spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy:

Dorota Trzeciak

Beata Konopka

 
Andrzejkowe zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 20:09

Wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada to data niezwykła, czas wróżb i przepowiedni. Już w  czwartek 27 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Impreza, od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy, odbyła się w godzinach popołudniowych od 16.00 do 20.00. Dobrą muzykę zapewnił Samorząd Uczniowski (Wiktoria Rupińska i Agata Mańkiewicz z III a gimnazjum, przy wsparciu Dawida Wyszkowskiego z klasy III b) pod opieką p. Lidii Radwańskiej. Dzięki temu młodzież bawiła się wspaniale.

Siły można było zregenerować w kawiarence szkolnej, zorganizowanej przez Wychowawców świetlicy. Słodkości, które kusiły wszystkich, przynieśli chętni uczniowie oraz ich rodzice. Dzięki temu zebrano 290 zł. Dochód ten zostanie przeznaczony na wyposażenie świetlicy w materiały edukacyjne oraz gry dla dzieci.

Zabawa nie mogła się odbyć bez kulminacyjnego punktu, czyli wróżb. ,,Pokoje wróżb” - magiczne miejsca spełnionych życzeń -  zostały odpowiednio przygotowane: panował w nich półmrok, romantycznego nastroju i tajemniczości dodawały zapalone świece. Tam, pod okiem p. Grażyny Jastrząb, p. Magdaleny Staniaszek oraz Opiekunów świetlicy przyszłość  przepowiadali wróżki i wróżbici, tzn. przebrani uczniowie ze szkoły podstawowej oraz  gimnazjum. Śmiechu było co nie miara. Najwięcej radości sprawiło tradycyjne ,,ustawianie butów”.

Zabawa była przednia i aż żal było ją kończyć.

 

Grażyna Jastrząb i Wychowawcy świetlicy

 
Naszym Nauczycielom - przewodnikom po meandrach wiedzy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 listopada 2014 21:00

Pod tym hasłem 13. października  społeczność szkolna uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przyznaniem nagród wyróżniającym się pracownikom szkoły. W tym roku uhonorowani zostali: Panie Ewa Czyżewska, Dorota Kurpiewska, Dorota Lubiejewska, Magdalena Staniaszek, Jolanta Cieśluk, Jolanta Daniłowska i Pan Zenon Ogonowski. Specjalną nagrodę Wójta Gminy Szumowo otrzymała Pani Lidia Radwańska. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Uroczystość uświetnili uczniowie klas drugich i klasy IIIb gimnazjum, którzy pod opieką wychowawców przygotowali część artystyczną. Pani Ewelina Mieczkowska wraz z chórem zatroszczyła się o oprawę muzyczną.

Bardzo miłym i ciekawym akcentem była Gala Oskarowo – Jabłkowa, podczas której uczniowie wręczali jabłuszka przybyłym gościom  oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Dorota Lubiejewska, Grażyna Jastrząb

 
Pełnoprawni gimnazjaliści PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 października 2014 13:49

10.października 2014r. społeczność naszego gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej, aby przyjąć do swojego grona nowych uczniów. Zanim nastąpił ten moment, 39 ,,pierwszaków” złożyło uroczyste ślubowanie. Obiecywali, że będą wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoją postawą będą sprawiać radość rodzicom i wychowawcom.

 

Po tej ceremonii głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała świeżo upieczonym gimnazjalistom tego, że rozpoczynają kolejny etap edukacyjny. Podkreśliła też, że zdobywanie wiedzy jest rzeczą bardzo istotną w życiu młodego człowieka, ponieważ pomoże mu zapewnić dobry start w dorosłość.

 

Następnie odbyły się otrzęsiny przygotowane przez uczniów klasy IIb, którzy w ubiegłym roku szkolnym najlepiej poradzili sobie z konkurencjami opracowanymi dla nich przez starszych kolegów(to już tradycja naszej szkoły). Nad tą częścią uroczystości czuwała wychowawczyni klasy drugiej – Pani Bożena Sokołowska.

Wszystkim konkurencjom towarzyszyło podekscytowanie, doping, śmiech i brawa. W niektórych zadaniach lepszym wykonaniem wykazała się klasa Ib i to właśnie ona zwyciężyła. Komu dopisze szczęście w przyszłym roku? Czas pokaże...........

Tymczasem wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy, by otwierające się trzy lata wypełnione były pracą.

Nie unikajcie wysiłku, bo on jest gwarancją sukcesu i zadowolenia. Co przychodzi zbyt łatwo, nie cieszy!!!

 

Wychowawczynie klas pierwszych

Gabriela Leszczyńska

Katarzyna Dmochowska

 
WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 18:26

Pod takim hasłem przebiegała uroczystość wszystkich pierwszaków Szkoły Podstawowej.

10 października 2014roku o godzinie 10.55, wspierani przez licznie zebranych rodziców, nauczycieli, starsze koleżanki i kolegów, na szkolnej scenie stanęli odświętnie ubrani uczniowie najmłodszych klas.

Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu przypomniała uczniom, że wstępując w mury szkoły wraz z innymi uczniami tworzą szkolną rodzinę,  w której każdy  ma swoje określone prawa i obowiązki. Następnie pierwszoklasiści przedstawili przygotowana część artystyczną, umilając czas wszystkim zebranym recytacją wierszy i śpiewem piosenek.

Po złożeniu uroczystego ślubowania, Pani Dyrektor dokonała ważnej ceremonii pasowania dzieci na uczniów szkoły. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kiedy trema minęła i opadły emocje wszystkie pierwszaki z radością spotkały się na słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.

Gratulujemy pierwszoklasistom i witamy w gronie uczniów!

Jadwiga Rosiak

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Zapraszamy do galerii

Pokaz slajdów

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Stycznia 2015
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 340 dni.
Zodiak: Wodnik


Nowości na stronie

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.